Премини към съдържание

Нов Галант и леки въпросителни


Galantoid

Препоръчано мнение

Привет, попадна ми наскоро един стар Галант '97 евтино и го взех че да ми мине мерака по тая велика муцуна преди да взема някакво Субару, и алиии... лелеее... много ми хареса и май ще си инвестирам :icon_thumbup: На цената на 15-годишен Голф 3 вземаш голям седан шестак автоматик на 204к с кожа, шибидах, климатроник, тракшън и всички екстри си работят, е няма съотношение цена/качество като Галанта :icon_clap:

 

Има си всички кусурчета на стар Галант за които четох във форума - няколко повдигача притропват, веждичките отзад са тръгнали и часовника работи гат му скимне, ама ще ги оправям поетапно. За начало го заведох да му сменя маслотo, майстора (Слави във Варна)чу повдигачите, каза че няма драма още, каза има вътрешен кормилен накрайник за смяна, затова тупка малко на равно и трака за кратко в десен завой, обаче като погледнахме маслото на автомата нямаше никой на щеката :icon_doh:

 

Като го вземах погледнах на загрял двигател, стори ми се че има м/у мин и макс на HOT и я грабнах, обаче майстора каза че просто е била опръскана щеката. Доляхме литър Eneos ATF III преди да ударим малко над минимума и каза че има леко омасляване около колектори май каза но трябва да се види дали е от мотора или от кутията. Пича от който я взех каза че е минал с нея 25к в БГ, като е сменил всичко като я е взел - ремъци, ролки, трансмисионно и т.н., т.е. на около 180к, тя сега е на 204к.

 

Въпроса ми е мога ли да карам известно време с долятото масло или е най-добре да го сменя скоро заедно с двата филтъра на кутията да не стане драма? Иначе си сменя скоростите, кик дауна си работи, ама нямам база за сравнение как трябва да е, като че ли преди да долеем една идея повече се позамисляше докато сменя скоростите... то трябва ли да се усеща по принцип едно леко като придърпване около секунда преди да паднат оборотите? Благодарско за всякакви напътствия тука!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото на автомата се мери при работещ мотор до колкото съм запознат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е по-скоро да смениш цялото масло с Dia Queen ATF SP III, също така и филтрите и да се надяваш да няма проблеми поне в близко бъдеще.

А кутията отваряна ли е, би трябвало да си личи, каза ли ти нещо майсторът?

Това с предърпването не го разбрах, какво по-точно имаш предвид?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е по-скоро да смениш цялото масло с Dia Queen ATF SP III, също така и филтрите и да се надяваш да няма проблеми поне в близко бъдеще.

А кутията отваряна ли е, би трябвало да си личи, каза ли ти нещо майсторът?

Това с предърпването не го разбрах, какво по-точно имаш предвид?

 

Ами усеща се нещо като замисляне около 2000-2200 оборота ако караш плавно и тогава сменя, сигурно си е нормално де, аз идвам от ръчна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото на автомата се мери при работещ мотор до колкото съм запознат.

 

Благодаря, да, на работещ го гледах, ама на P, а видях че DJ Tymbi е писал на D и със дръпната ръчна или спирачка, сега е нормално, малко над минимума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами усеща се нещо като замисляне около 2000-2200 оборота ако караш плавно и тогава сменя, сигурно си е нормално де, аз идвам от ръчна.

Така правят всички автомати които съм карал. В един от случаите беше чисто нова колата ..

 

P.S.> По леко с кикдауните ако не е наложително, за да не правиш торк без време :icon_rock: .

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така правят всички автомати които съм карал. В един от случаите беше чисто нова колата ..

 

P.S.> По леко с кикдауните ако не е наложително, за да не правиш торк без време :icon_rock: .

 

Хаха, мерси, аз само за проба да видя дали ще изреже на магия както го описвате, иначе вярвам че лампичката в хладилника изгасва като затвориш вратата :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е по-скоро да смениш цялото масло с Dia Queen ATF SP III, също така и филтрите и да се надяваш да няма проблеми поне в близко бъдеще.

А кутията отваряна ли е, би трябвало да си личи, каза ли ти нещо майсторът?

Това с предърпването не го разбрах, какво по-точно имаш предвид?

 

А с това не става ли - http://www.eneos-oil.eu/products/gearoils/eneospremiumatfdexroniiigearoil - от него доляхме, едно червеникаво такова, и майстора каза че това било по характеристика за тука и с тях работел. И на двигателя сипа Енеос - 5w40.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не искаш бъдещи проблеми със скоростната кутия е добре да сложиш масло на Мицубиши ATF SP III!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А с това не става ли - http://www.eneos-oil.eu/products/gearoils/eneospremiumatfdexroniiigearoil - от него доляхме, едно червеникаво такова, и майстора каза че това било по характеристика за тука и с тях работел. И на двигателя сипа Енеос - 5w40.

Има много масла, които ще ти препоръчат търговците, но това което написах се е доказало с времето. Не зная и колко е оригинален този Енеос който го предлагат в БГ, чувал съм доста негативни мнения за него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има много масла, които ще ти препоръчат търговците, но това което написах се е доказало с времето. Не зная и колко е оригинален този Енеос който го предлагат в БГ, чувал съм доста негативни мнения за него.

 

Ясно, благодаря, ще звънна на Балкан Стар да видя колко му искат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Ратола, или Балкан Стар.

 

Относно маслото за мотора, само Сустината става от Енеоса тук. Другото е .. ще видиш сам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря, ще звънна на Балкан Стар да видя колко му искат.

Аз моето го взех от Ратола преди около 2 години беше 22лв. литъра. Аз взех 7л. и ми беше достатъчно. Иначе кутията събира 7.8л., но не може да се източи всичкото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз моето го взех от Ратола преди около 2 години беше 22лв. литъра. Аз взех 7л. и ми беше достатъчно. Иначе кутията събира 7.8л., но не може да се източи всичкото.

 

Хм, майстора вика само около 5 можело да се сменят, сигурно трябва бая да се точи иначе...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, майстора вика само около 5 можело да се сменят, сигурно трябва бая да се точи иначе...

Може и повече, но си е голяма играчка и не на всеки му се занимава. Аз лично източих малко под 7л.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

. Просто болшинството "майстори" са неуки *******. Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

. Просто болшинството "майстори" са неуки *******.

Хе, хе и ти казват, че енеос става за скоростната кутия, също :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става сигурно да се поизмие кутията. После :mitsu-smiley: DiaQueen.

 

Ясна работата, това Dia Queen във Варна има ли го някъде или от Ратола в София трябва да се поръчва? А къде във Варна могат да го сменят както трябва, с продължителното му цедене или по друг начин? Да знам дали да вземам 5 литра или 8 :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясна работата, това Dia Queen във Варна има ли го някъде или от Ратола в София трябва да се поръчва? А къде във Варна могат да го сменят както трябва, с продължителното му цедене или по друг начин? Да знам дали да вземам 5 литра или 8 :icon_hmm:

 

Виж тук.

Или пиши на колегата Мирослав да ти прати.

За сервиз не се наемам да ти препоръчам, аз лично моето си го смених сам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е продължително цедене бе. Там където си ходиш - покажи на "майстора" клипчето в YouTube към което съм ти пуснал линк в предното мнение (ето пак -

) - да го изгледа и би трябвало да се справи. По този метод мисля е добре да си вземеш поне литър резерва обаче, имай го предвид. Ако не разбирате добре англииски какво говори тоя, важен момент от това което казва е, че докато се помпи при работещия мотор едновременно се долива да не остане без масло - не се вижда това на клипчето. Поздрави. Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук.

Или пиши на колегата Мирослав да ти прати.

За сервиз не се наемам да ти препоръчам, аз лично моето си го смених сам.

А, знам го това къде е, благодарско! Ще питам онея факири на автоматиците М§Д Ауто дали могат да го сменят както трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...