Премини към съдържание

Свещи, кабели и дист. капачка за Колт


Trifon Tsekov

Препоръчано мнение

Привет колеги,

 

Дойде време да сменям свещи, кабели, дистрибутнорната капачка и палеца на Колтчето. :icon_crying: Въпросът ми е коя марка, на каква цена и от къде във Варна да ги закупя? Колтчето е '93 с 4G13 мотора.

Също ми се иска да сменя крушките на фаровете, че много слабо светят. Някакви съвети? Има ли крушки със студена светлина, които мога да сложа без модификации по фара (т.е. да не са ксенони)?

 

Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега почвай наред магазините за японски части във Варна и преценявай, бъди внимателен и не бързай , има различни цени и вносители... Ратола , Автопионер , ВИП Ауто , каквото съм купувал от тях до сега работи перфектно. Без да ги рекламирам :)

поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... и най-вече много внимавай, когато ти предложат "оригинални японски" кабели, щото по лична статистика в 7 от 10 случая са красиво изработено менте. Няколко пъти се е налагало да връщаме старите и да казваме сбогом на 70-80 кинта...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....

Също ми се иска да сменя крушките на фаровете, че много слабо светят. Някакви съвети? Има ли крушки със студена светлина, които мога да сложа без модификации по фара (т.е. да не са ксенони)?

 

Поздрави :mitsu-smiley:

 

Osram night breaker plus

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте.

Имам следния въпрос. Сдобих се по случайност с почти нови свещи и кабели от Голф 3 безплатно. Свещите са Денсо, кабелите са... Бреми (мисля), понеже на единия край пише Бреми, на другия Беру. Кабелите стигат като дължина, обаче са малко странни. Първо - не уплътняват добре на свещта, а влизат хлабаво. Второ - пет броя са, четири към свещите и още един, който не знам за къде е при Голфа. На всеки кабел в единия край пише 1 kOm, а на металната шина в другия край пише 5 kOm. Прилагам снимки:

СНИМКИ

Да кажем, че намеря начин да закрепя кабела на свещта (може би имат нужда от гумено уплътнение). Но дали като съпротивление и други показатели ще станат? Някой случайно да има Голф3, или някой майстор да е пипал наскоро тоците му? :D

 

http://media.snimka.bg/s1/3074/032392333.jpg

 

На единия кабел има малко пробито, вижда се на снимките, но е само горната гума, червената долната не е нарушена. И мисля да пробвам да го запълня със силикон, и отгоре няколко ката шлаух, или изолирбанд?? Явно не са съхранявани грижливо, това не ме притеснява, притеснява ме дали ще станат като параметри. Оригиналните на Колта колко Ома са?

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам следния въпрос. Сдобих се по случайност с почти нови свещи и кабели от Голф 3 безплатно. Свещите са Денсо, кабелите са... Бреми (мисля), понеже на единия край пише Бреми, на другия Беру. Кабелите стигат като дължина, обаче са малко странни. Първо - не уплътняват добре на свещта, а влизат хлабаво. Второ - пет броя са, четири към свещите и още един, който не знам за къде е при Голфа. На всеки кабел в единия край пише 1 kOm, а на металната шина в другия край пише 5 kOm. Прилагам снимки:

СНИМКИ

Да кажем, че намеря начин да закрепя кабела на свещта (може би имат нужда от гумено уплътнение). Но дали като съпротивление и други показатели ще станат? Някой случайно да има Голф3, или някой майстор да е пипал наскоро тоците му? :D

 

http://media.snimka.bg/s1/3074/032392333.jpg

 

На единия кабел има малко пробито, вижда се на снимките, но е само горната гума, червената долната не е нарушена. И мисля да пробвам да го запълня със силикон, и отгоре няколко ката шлаух, или изолирбанд?? Явно не са съхранявани грижливо, това не ме притеснява, притеснява ме дали ще станат като параметри. Оригиналните на Колта колко Ома са?

 

Най-правилното нещо, което можеш да направиш с тези кабели, е да ги изхвърлиш в контейнер за битови отпадъци.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Петият кабел отива от дистрибуторната капачка към бобината ,а са хлабави най-вероятно защото на твоите свещи нямаш навито това сивото в горния край на свеща :

http://www.digital.bg/f/24/bth_1ae10f2a38ab79ce364531d7bd586376.jpg

 

При теб най вероятно там е само резба .

+1 за коша или ги подари на някой който може да ги ползва за резерва ако му избие някой.

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, че взехте отношение по моя казус.

Кабелите са хлабави и на техните си свещи, тези, които искам да сложа. На тези, с които съм сега, не съм ги пробвал. Тези "новите" са същите като моите - с метална част над бялата резба, само дето се навъртат с по-голям камък и се съмнявам дали ще мога да ги завъртя. А кабелите са хлабави, понеже гумената част на кабела влиза малко (самата тя е хлабава), а металната част влиза до гайката на свещта, и тя е много хлабава. Повече не могат да влезнат, защото металната "бъчвичка" на свещта опира в самия кабел. Ето тук предполагам се вижда:

http://media.snimka.bg/s1/3074/032392351.jpg

С една дума - кабела не уплътнява върху свещта, а е доста хлабав. Не знам как и дали са ползвани заедно тези кабели и свещи и дали не липсва някое гумено уплътнение от комплекта.

Дали ще ги изхвърля - в никакъв случай. Ако се окаже, че не пасват на моя мотор, или че са по-зле от настоящите ми консумативи, ще ги върна откъдето ги взех.

И сега на въпроса - все още се чудя кое се мери на един кабел, съпротивлението ли е фактора, който трябва да знам, за да не изгоря бобината? Ако премерим моите кабели какво съпротивление имат и тези новите, и ако са еднакви, мога ли спокойно да ги мятам на мАтора? :)

И тук се вижда, че са хлабави: http://beberon.snimka.bg/automobiles/agu.601732.32392349.big

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези свещи наистина са директно за коша...а и ДВГ от който са, явно не работи добре... Защо искаш да си тормозиш мотора не ми е ясно?

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, може и да ги разкарам. Ще видим :). Просто се подготвям отсега за лятното обслужване. И случайно ми попаднаха тези части, реших да ги 'натаманисам' :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бога ми, не си обслужвай колата с подобни неща :) Купи си читави кабели и свещи, не мъчи колтчето :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, може и да ги разкарам. Ще видим :). Просто се подготвям отсега за лятното обслужване. И случайно ми попаднаха тези части, реших да ги 'натаманисам' :)

И спри да хабиш затвора на dslr -a за снимки на отпадъци :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...