Премини към съдържание

Лек проект


GalantDream

Препоръчано мнение

Колеги,

 

Искам да направя автоматичната антена на галанта полуавтоматична. Тоест да мога ръчно да командвам, кога да е прибрана и кога да се разпъва. Мисля, че с едно просто ключе по веригата ще постигна целта си, но нямам идея кой точно кабел командва разпъването. Ако някой даде насока или ел. схема ще е страхотно.

 

По въпроса защо съм решил да се занимавам с глупости мога да отговоря. Струва ми се доста нелогично, когато слушам диск, USD или музика от какъвто и да било друг носител различен от радио антената да ми стърчи опъната. Особено ме притеснява при високи скорости на магистралата как се вее и клатушка все едно всеки миг ще се скърши или изпадне. Особено зимата, като почне да замръзва прави мизерия с прибирането и изтеглянето. Лично аз много рядко слушам радио и затова предпочитам да стои прибрана вместо винаги разпъната като мачта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Искам да направя автоматичната антена на галанта полуавтоматична. Тоест да мога ръчно да командвам, кога да е прибрана и кога да се разпъва. Мисля, че с едно просто ключе по веригата ще постигна целта си, но нямам идея кой точно кабел командва разпъването. Ако някой даде насока или ел. схема ще е страхотно.

 

Веднага ще ти кажа как да разбереш. Взимаш един мултицед или проста крушка с 2 кабела, от които единия е на маса, да речем на купето. Вадиш буксата на антената и гледаш къде няма 12в. после пускаш радиото и търсиш къде са се появили 12в. Там режеш. Ако не ти се прокарва двоен кабел обратно до радиото... трябва да намериш кой е кабела от плеъра дето дава тия 12в за антената. Може да го има в ръководството.. може и да го няма. Търсиш по същия начин ама при радиото.

 

П.С. аз се отказах от автоматичната антена вече... купих си жило... то се оказа че не става а накрая и че моторчето ми не бачка. Ще лепя старата- 30лв китаец на която се измъкна жилото ама от върха на антената. Разглобих я, натъпках го.. останаха части за още една антена, тествах и то пак се извади .... :icon_doh: Трябва си Капчица.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По схемата на радиото се ориентирай. Там пише кой кабел е 12V за антената.

Моята е с USA плеър навигация и изкарва антената още на АСС. Винаги му свети дисплея щом дам на АСС. Затова съм сложил ключе и си я разгъвам когато поискам. Като слушам МР-тройки или AUX CD тя си е прибрана и фактически само на радио цъкам ключето. Сложил съм го вдясно на пластмасата под волана близо до страничната кора на централната конзола. Маса не знам откъде взех, защото беше март 2010 г., но както казва Любо Димитров - маса да искаш :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маса не ти трябва, защото с ключа прекъсваш веригата от изхода на радиото, който дава +/или сигнал към антената.

По спомени имах радио, което на него си имаше копче за разпъване/прибиране на антената.

Идеята е хубава. На мен отреме навреме ми се налага да се провирам покрай ниски дървета и трябва да спирам, да иключвам радиото, за да се прибере антената и чак тогава продължавам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е, не му трябва маса. Сетих се по-късно.

На моя галант имаше монтиран допълнително ключ, който не беше свързан към нищо. Предполагам е бил за същата цел - за СД-то, щото като го взех немеца си беше взел сд-то... някакъв пайниър е било, че му намерих касовите бележки в жабката + тези за усилвателя и суба. Ма и тях си е взел. Стисната работа.

 

Значи, от кабела за командване на антената от СД-то правиш удължение с друг кабел, изолираш връзката, прекарваш кабела там където ще ти е ключето, прекъсваш сигнала по кабела през ключето и връщаш кабела обратно. Най-често на самите кабели на гърба на плеъра има лепенчици с надписи кой кабел за какво е. Ако няма, намери го в мрежата кой точно кабел е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за предложенията и аз си мислех за нещо подобно с ключе прекъсващо захранващата верига към антената. Сега остава да намеря време преди зимата, защото тогава е най-лошия сезон за антената, като се има предвид колко лесно се обледява и прочие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...