Премини към съдържание

Малък проблем със стрелката за горивото


mlg

Препоръчано мнение

Здравейте,

Имам малък проблем със стрелката за горивото. Всъщност не знам дали е проблем изобщо. Затова да питам...

Така, когато нямам гориво и сипя солидно количество стрелката доста бавно отчита (примерно час), че има сипано. Същатата работа е и в обратна посока. Бавно пада и на степени. Днес си отворих таблото. Бурнах я, трудно върви в сръвнение с другите и съответно където я оставя там си седи, а другите си се връщат в нулево положение. Какъв му е проблема? Има ли оправия или друго да си търся? Или проблема е в главата ми :D ?

 

Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стрелката на бензина трябва да се движи плавно, като я бутнеш с пръст и също толкова плавно да се връща в изходна позиция. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип на галант стрелката на горивото не пада (примерно когато колата е изгасена), така че е нормално да остава там където я оставиш. На моя като му сипя гориво също се покачва бавно, но за 5-6 мин вече е застанала на позицията, която трябва да седи... ама 1 час е много ;)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стрелката на бензина трябва да се движи плавно, като я бутнеш с пръст и също толкова плавно да се връща в изходна позиция. :rulez:

 

Върви трудно в сравнение с останалите, а за връщане в нулева позиция не си и помисля :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е тя нарочно е направена така,по-добре не я пипай повече. Извади си буксата на поплавъка на резервоара и я напръскай със спрей за електрически контакти или най-малкото я издухай с въздух,ако има мизерии вътре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ako върви трудно, в сравнение с тази на температурата, значи имаш механичен проблем със самата стрелка, според мен. А връщането не трябва да е в нулева позиция, а там, където е била.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми къде се намира,като му дойде сигнала и се оправя. Както съм писал и преди има закъснение в показването на количеството гориво,затова се насочи към поплавковата система и системата за отчитане на нивото,таблата не се развалят така както си мислиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така си е по-трудно се движи, умишлено е така за да може на загасен двигател да не се връща а постоянно да отчита нивото. Скороста на вдигане на стрелката зависи от това какво количество гориво сипваш. Ако е малко се качва бавно, ако го напълниш резервоара се вдига по-бързо. И аз преди време се чудих защо е така.......най-накрая изчертах цялата схема на таблото. На мен ми трябваще понеже таблата ги преработвам цялостно със светодиоди, и като го разглобя после имах проблем с позиционирането на стрелките........ Абе с две думи нямаш проблем, всичко си е наред. :icon_blush:

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...