Премини към съдържание

Съвет за акумулатор


Jim Crow

Препоръчано мнение

Преди седмица се сдобихме с един прекрасен звяр. 2,5 V6 ot 2001 г.

 

Акумулаторът му е за смяна. Какво можете да ме съветвате като параметри (и евентуално марка), което да задоволи потребностите на този автомобил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят е Банер, 60Ач, 480 стартов. Малко, защото е доста възрастен вече - Тази година ще ми е "третокласник" :icon_thumbup: Зимата е палил на -20 и кусур градуса. Знаеш че на Дзвера малко му трябва да запали, а новите батерии имат и повече стартов ток.

В понеделник ще поръчвам Енерджи 62ач с 560 А мисля стартов ток. Вземи си необслужваем акумулатор, че тези с капачките правят големи мизерии в кутиите си, а и не само.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица се сдобихме с един прекрасен звяр. 2,5 V6 ot 2001 г.

 

Акумулаторът му е за смяна. Какво можете да ме съветвате като параметри (и евентуално марка), което да задоволи потребностите на този автомобил.

 

Banner Power Bull P74 Според мен е отлично предложение ,друг надали ще изкара 4-5г., ех а какви акумулатори имаше едно време изкарваха по 7-9 години !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят е Банер, 60Ач, 480 стартов. Малко, защото е доста възрастен вече - Тази година ще ми е "третокласник" :icon_thumbup:

Хората ще си помислят, че батерията ти е на 3 години, както си го написал. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече японски клеми (ДЕБЕЛИ)? Намерих същия акумулатор като сегашния с десен плюс и с ляв плюс. В момента идея немам кой ми трябва, но изрично пише в скоби японски клеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти с десен + ,отвори си капака и ще разбереш защо. Моя акумулатор е с нормални клеми,имало разлика във f-то,пишеше преди време в едната тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сравнявах ги с нов акумулатор от VW и клемите ми са същите като неговите. Сигурно са сменяни.

Ляв и десен + ги различавам по страната, където клема + е разположена отдясно и клемите са от по-близката страна на батерията. Ако са в средата би трябвало да се води универсален плюс или каквото е там.

Размерите на кутията са 241х175 мм и вече височината може да варира, но обичайно ги правят също 175 мм, а този с който съм в момента е 204 мм, пък е по-къс от 241. Сега ще бъде 241х175х175.

Много ми е интересно колко ще ме жулнат по Еконт ако пътува през половин България и тежи 15-16 кила :haha:

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...