Премини към съдържание

Въпроси за спирачки и двигател


novak

Препоръчано мнение

Привет,

Харесал съм си един Галант 2.4 GDI от 99-та. Като го оглеждах ми направи впечатление, че оборотите на двигателя на празен ход са ниски - 500~600 об./мин. Собственика каза, че я е носил, да й измият двигателя по-рано същия ден и от тогава била така. В една тема прочетох, че като се откачи акомулатора и на ECU-то му трябвало известно време, да се обучи. Може ли да е от това или има риск, проблема да е по-сериозен?

Другото, което ми направи впечатление като я покарах е, че педала на спирачките има около 2см луфт и после е доста твърд и трябва доста силно, да го натисна, за да почне да спира колата. Имам чувството, че хидравликата не работеше. Сравнявам го с Ауди 100 от 93-та (щот такова съм карал доста), което при подобно усилие върху спирачката щеше да е заорало асфалта вече. Това нормално ли е за Галантите или и тук има (сериозна) повреда?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.... Собственика каза, че я е носил, да й измият двигателя по-рано същия ден и от тогава била така....
:mitsu-smiley: За другите неща незнам, но това е абсолютна глупост. Не му вярвай. Поредния лъжец, който се опитва да продаде кола. Не се ли научиха, че тези изтъркани лафове вече вървят. Дано някой от колегите да ти даде по-сериозен отговор на въпросите. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Харесал съм си един Галант 2.4 GDI от 99-та. Като го оглеждах ми направи впечатление, че оборотите на двигателя на празен ход са ниски - 500~600 об./мин. Собственика каза, че я е носил, да й измият двигателя по-рано същия ден и от тогава била така. В една тема прочетох, че като се откачи акомулатора и на ECU-то му трябвало известно време, да се обучи. Може ли да е от това или има риск, проблема да е по-сериозен?

Другото, което ми направи впечатление като я покарах е, че педала на спирачките има около 2см луфт и после е доста твърд и трябва доста силно, да го натисна, за да почне да спира колата. Имам чувството, че хидравликата не работеше. Сравнявам го с Ауди 100 от 93-та (щот такова съм карал доста), което при подобно усилие върху спирачката щеше да е заорало асфалта вече. Това нормално ли е за Галантите или и тук има (сериозна) повреда?

Спирачките са с сериозна повреда или поне имаш проблем.........

за ниските обороти, не може да е така ,при измиване на мотора най много да влезе вода в в сещите и да прекъсва

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за отговорите :good:

Чета в един pdf на BOSH, че проблема със спирачките може, да се породи от:

- запецнали бутала (тези дето притискат накладките)

- крив спирачен диск

- омаслени накладки

 

Я препоръчайте някой сервиз, дето работи събота и неделя и могат да проверят двигателя и спирачките :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари му искат на този Галант? Така, както описваш състоянието му, и това, че е с GDI мотора (по-евтини са от 2,5), според мен не би трябвало да струва повече от 8000 лв. За километрите няма да те питам, защото има голяма вероятност да са връщани, освен ако не го дават със сервизната книжка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари му искат на този Галант? Така, както описваш състоянието му, и това, че е с GDI мотора (по-евтини са от 2,5), според мен не би трябвало да струва повече от 8000 лв. За километрите няма да те питам, защото има голяма вероятност да са връщани, освен ако не го дават със сервизната книжка.

 

И сервизните книжки не са гаранция.Хубаво е когато има вътре различни печати и е писано с различен почерк и химикал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари му искат на този Галант? Така, както описваш състоянието му, и това, че е с GDI мотора (по-евтини са от 2,5), според мен не би трябвало да струва повече от 8000 лв. За километрите няма да те питам, защото има голяма вероятност да са връщани, освен ако не го дават със сервизната книжка.

Ами 10хил. му искат. И на мен ми се струват много, ако реално ги има тези поблеми. Затова искам, да го видят в сервиз. Ако кажат, че му има нещо серизоно - пазарим се или го отказвам и това е :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами 10хил. му искат. И на мен ми се струват много, ако реално ги има тези поблеми. Затова искам, да го видят в сервиз. Ако кажат, че му има нещо серизоно - пазарим се или го отказвам и това е :icon_bye:

На същата цена аз продавам перфектен Галант, същата година, при това с по-добрия двигател (V6-24). Ако не ти пречи че е комби, ела да го видиш и няма да съжаляваш. Всичко му е в ред, при това изключително запазен отвън и отвътре. Има си автентична сервизна книжка :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...