Премини към съдържание

Бабуна на гумата


Препоръчано мнение

Здравейте. Вчера забелязах, че на предната дясно гума има бабуна, кояето е.. средна на размер. Размених задните 2 гуми с предните 2. Въпроса ми е според вас ще издържи ли от Стара Загора до София и обратно или да търся отнякъде да ги сменям?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще издържи, но защо ще я мъчиш и ще го мислиш, отиди на гумаджия, за някакво време слагаха една подложка и си ти. Просто отнема повече време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще издържи, но защо ще я мъчиш и ще го мислиш, отиди на гумаджия, за някакво време слагаха една подложка и си ти. Просто отнема повече време.

Благодаря за съвета. Днес оставих гумата и утре ще я взема. Имаш ли идея колко време горе-долу може да ме издържи тази гума още(по-точно дали ще ме изкара лятото, защото и без това мислех другото лято да ги сменям)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак е божа работа, служебната е с балон от около 8 месеца. Тогава го видях. Колко месеца преди това е карана с балон никой не знае. Ако можеш сменяй гумата да ти е мирна главата, че не е приятно да пукнеш гума в движение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак е божа работа, служебната е с балон от около 8 месеца. Тогава го видях. Колко месеца преди това е карана с балон никой не знае. Ако можеш сменяй гумата да ти е мирна главата, че не е приятно да пукнеш гума в движение.

То най - добре да се смени гумата, да, но в момента не ми се дават пари за 2 гуми. Единственият вариант е да намеря същите като моите, и да купя една, но не знам как ще стане това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, тези от гумаджиите ще ти кажат, но слагай я задна и според мен няма да има проблем. Попитай ги. Те слагат някаква много здрава работа, за това и толкова време се чака.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, тези от гумаджиите ще ти кажат, но слагай я задна и според мен няма да има проблем. Попитай ги. Те слагат някаква много здрава работа, за това и толкова време се чака.

Ами те вече са сменени предни и задни, утре като отивам да я взема, ще им кажа да ги балансират. Иначе да, би трябвало да е здраво, защото казаха, че гумата трябвало да преседи 24 часа при тях, така че предполагам, че слагат нещо доста здраво. Ама всички казват божа работа. За сега да ме издържи до София, пък после ще се мисли друг вариант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналото лято ударих едната гума на предната ми кола на път, който беше в ремонт. Излезе бабун, оправиха го и баща ми още си я кара. Та дори си беше и предна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. За такива повреди има подложка лепенка, която се вулканизира към гумата. Ако е направена добре нямаш ядове, карай си спокойно. :plane: :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е,че такива гуми са за боклука и е опасно да се кара с тях и също така с гуми втора употреба.

Ако не цените своя живот,помислете за другите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На фона на случилото се на Цариградско шосе е безпредметно да се обсъждат подобни теми. Ако искаш да си следващия, давай. Може и да минеш 10к, но каква е гаранцията и от кого ще я потърсиш!? Това не е вариант и само да се прибереш. Колко ще ти струват две нови гуми? На никой не му се дават пари, та дори и за бензин/дизел. А какви ядове можеш да си докараш в противен случай!? Не е редно да го поощрявате! Утре може да е срещу вас на пътя. Аман от тънежи и нелепи произшествия! Като трябва да пътува-влак или автобус!

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе брат с цялото ми уважение, ама КАКВИ ГЛУПОСТИ ГОВОРИШ? Къде намери прилика със случая на Цариградско? Спуканата гума? Че хората ЦЕЛОДНЕВНО пукат гуми, САМО ДЕТО НЕ СЪС 140км/ч, в АВТОБУСНАТА ЛЕНТА /непосредствено близо до тротоара/ + 2 промила алкохол, смисъл на мнението ти го разбрах, но сравнение е лековато и без никакво замисляне върху самото сравнение. Никой не го поощрява, само че да смени 18", ако е с 18" му трябват 900лв, предполагам си запознат с цените на гума. Освен това, веднага я е сложил задна, което отново да не дава Господ, не може да те докара до сравнението ти, дори да гръмне. Така че, едва ли ще му е приятно да кара с тая гума /вътрешно ще го дразни/, но когато има пари ще ги смени, а и може да ми се обади и да му излязат доста по-евтини...

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам какво имаш в предвид, но както вече каза Рангел, случаят няма нищо общо със случилото се на Цариградско. Не знам във София как е, но в Стара Загора таксиджиите колкото и да ги плюйш ще им е малко. Карат както си искат, правят някакви сложни и ненужни маневри без да мислят изобщо, че около тях има и други движещи се коли. Също така състоянието на самите таксита е леко казано тежко, на повечето на гумите им едва се забелязва грайфер, в окаяно състояние са и тн. Гумата днес я взех, балончето е миниатюрно, в пъти по-малкото от това, което беше преди. Човекът на гумаджийницата ми каза, че според него (разбира се, че няма как да ми даде гаранция) гумата ще издържи 50к км. Не смятам да карам толкова време с нея, но както каза Рангел за да сменя гумата, трябва да купя 2 18", които са изключително скъпи, а не всеки може да изкара тези пари просто ей-така. И да - доста ме гложди присъствието на това балонче, но в момента няма какво да се направи. Има стотици коли с доста по-лоши косури, движещи се по пътя ежедневно.

Редактирано от BlackWolf
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много е лесно, когато съветваме някой да даде 1000лв, интересно ако се случи на Вас и нямате възможност веднага да ги дадете, дали ще паркирате колата пред блока? Ще кара бавно и внимателно, а като има пари веднага да купува!

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно няма да престанеш... Получаваш веднага отговор: Да спирам я веднага пред блока! Не съм дал 35 000 лв, за да се скъпя за едни гуми. Толкова по въпроса!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм дал 35 000 лв., купил съм колата втора употреба. Постави се на мястото на тези, които не разполагат с толкова пари, с колкото разполагаш ти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как да е, ти ги взимаш мн лично нещата. Просто сравнението ти, нямаще общо с въпроса на момчето! Но не виждам защо трябва да се репчиш :)... защо винаги, като хора не са на едно мнение, тона се променя. Спираме, само да допълня, че и аз съм на мнение че трябва да я смени, ако не си разбрал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм дал 35 000 лв., купил съм колата втора употреба. Постави се на мястото на тези, които не разполагат с толкова пари, с колкото разполагаш ти.

Защо не сипеш втора употреба масло? Гуми, ремъци, консумативи от всякакво естество. Събрал си пари за кола, колкото и да са, но после!? Спора е безмислен! Написах ОК! Всеки сам преценява. Питаш- отговаряме. Е не всеки отговор ти е на сърце. Моя ти е ясен. Безумията по пътищата са страшни. Ето за това реагирам така. Как кара младежа? Ако утре реши да изпреварва рисковано и за миг забрави за гумата си и стане беля(да не дава Господ)!? Живота и здравето 900 лв ли струват? Това е моето мнение. Като вечния спор:- Зимни, летни или всесезонни. Всеки защитава тезата си. Знаем достатъчно и за последствията. Сложи ръка на сърцето си и кажи, не се ли молиш да те не срещне някой на път, икономисал от това или онова.

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Попитай някой гумаджия познат да ти обясни за тези подложки, това е все едно се застраховаш да не се спука балона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, спорите излишно. Работих известно време в БУЛАВТО, те освен всичко друго са вносител и на МИШЕЛИН. Та идвали са франсетата да показват как се ремонтират точно такъв вид повреди по гумата, и след като те преценяват, че има още хляб в такава гума, защо да не може да се ремонтира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif


Защо не сипеш втора употреба масло? Гуми, ремъци, консумативи от всякакво естество. Събрал си пари за кола, колкото и да са, но после!? Спора е безмислен! Написах ОК! Всеки сам преценява. Питаш- отговаряме. Е не всеки отговор ти е на сърце. Моя ти е ясен. Безумията по пътищата са страшни. Ето за това реагирам така. Как кара младежа? Ако утре реши да изпреварва рисковано и за миг забрави за гумата си и стане беля(да не дава Господ)!? Живота и здравето 900 лв ли струват? Това е моето мнение. Като вечния спор:- Зимни, летни или всесезонни. Всеки защитава тезата си. Знаем достатъчно и за последствията. Сложи ръка на сърцето си и кажи, не се ли молиш да те не срещне някой на път, икономисал от това или онова.

Аз съм съгласен с теб. По принцип. Според мен водачът и неговия стил на шофиране е също толкова важен, колкото и техническото състояние на колата. Да не кажа и по-важен. Ако аз трябва да съм честен с ръка на сърцето, бих казал, че се моля не да не ме срещне лошо поддържана кола, а да не ме срещне пиян водач или водач, който кара със 150 срещу мен и изпреварва като луд по завои... Ето тези са наистина опасни. В тези случаи, ако ще и с чисто нови гуми да е, е много по-опасен... според мен.
Ти си прав - гумите, спирачките и светлините са най-важните консумативи. Ако ще и без масло да се кара... Също си прав и за това, че когато човек си купува кола за 30 бона, би следвало да си е подсигурил "гърба" за обслужването на тази кола... по-скъпа кола - по-скъпо обслужване, всички знаем :). Действително, всеки ден сме свидетели на разни паркетни джипове с гуми втора ръка или таксиджийници без грайфер.
А някои хора си купуват нарочно бърза кола, за да карат бързо. Може и с нови гуми да са, но като колата им е 150 коня, значи ли това, че могат да карат със 150? Безопасно?
Според мен трябва да се забранят купуването и движението на бързи коли по нормалните пътища. Вярно - драстична мярка, но необходима. Да не би, като караме със 150, ще пристигнем два пъти по-бързо, ако караме с 90? Ще караме със 150 в 20% от времето, просто инфраструктурата не го позволява. Но все още се намират някои индивиди със затъмнени стъкла, дето да се репчат по завоите и да мигат в огледалата... :icon_censored:
Към автора на темата - ако технологията по "закърпването" на гумата е надеждна (а както разбрахме, е, щом от Мишлен я препоръчват :)), не виждам нищо притеснително да я закърпиш. Аз така бих направил. Пък ще караш по-внимателно и при първа възможност ще смениш гумата. Междувременно ще следиш балона да не стане по-голям...

ПП: А към kesten отново: Добро впечатление ми направи ерудирания ти пост, както и това, че назоваваш името Господне с главна буква. Това е хубаво, защото човек трябва да вярва в нещо и да се страхува от нещо. Може и да са различни неща :)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...