Премини към съдържание

Lancer 1,6 комби 2007


DJZ

Препоръчано мнение

Здравейте,

Нов съм във форума. Интересувам се от Lancer 1,6 от 2007. Харесал съм си един такъв, но не го познавам като кола. Представа нямам здрав ли е? Как се държи на пътя? Моторът (1,6 бензин) надежден ли е, дърпа ли добре, какъв разход дава? Ще се радвам ако прочета мнения по въпроса. Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.Няма да съжаляваш.Всъщност 2007г. е последната година когато се прави предпоследното поколение Лансер.Не съм виждал Лансер от тази година.Моят е 2004г,но двигателя,който те интересува е същия-1,6 98к.с.За дърпане - дърпа,но не е за състезатели,предразполага към спокойно каране.Предимството му е в ниския данък,но ако караш по-спортно,то 2,0 135к.с. е твоя двигател.Аз от моя съм си доволен.Когато го взех миналата година съм го обслужил със стандарнтите ремъци,филтри,масло,задължително нови свещи и от тогава не се е налагало да се прави нещо по двигателя,въпреки че реално не знаеш на колко хил.км. е...По-проблемно е окачването,но след обслужване в Ратола Пд не съм имал проблем.За разхода -градско ми дава около 11/100 на сравнително къси разстояния,а извънградско около 6,5-7/100.Зависи и какво си карал преди-аз се качих на мицу от опел и сега двигателя почти не го чувам,управлението на автомобила е леко и приятно.

Редактирано от Shamy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

колата е хубава, здрава, надеждна, много приятна за каране особено ако е и автоматик тогава бих я нарекъл 'мерцедес 124-ка' кола от старата школа. Двигателят 1.6 е много тих, здрав, икономичен и задоволително мощен, за дърпане немога да кажа, че много дърпа но се справя добре при ръчната кутия и като кола за лелички при автомата. За разхода градско съм имал 7.6-8.3/100 а извън града около 6.5/100 с ръчна кутия и 9.3-11/100 градско и 7.5-8.2/100 извън града за автомата. Поведението на пътя е добро, но колите с 1.6 са малко по-нестабилни в завой от моделите с 2.0, но пък са по-комфортни и с по-меки седалки. Има вече няколко теми за тези модели и като цяло ако ги приемеш на външен вид и или искаш да си различен на пътя мога да кажа че са добър избор, също така този модел на мицубиши е една от най-надеждните коли за периода 2004-2008г., така че смело напред. Успех с Мицубиши :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, колеги. Колата, която съм харесал е много запазена и е като кукла. От приятел ще я взема, ако успея да осигуря финансирането, което до някъде гарантира, че състоянието й отговаря на визията.

Тъй като до сега съм карал предимно на газ (Tempra, Audi Coupe и Vectra) ще ми е малко тегаво да мина на бензин. Та се чудех може ли на този мотор да се сложи LPG ? Пасват ли му газови уредби или не ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, колеги. Колата, която съм харесал е много запазена и е като кукла. От приятел ще я взема, ако успея да осигуря финансирането, което до някъде гарантира, че състоянието й отговаря на визията.

Тъй като до сега съм карал предимно на газ (Tempra, Audi Coupe и Vectra) ще ми е малко тегаво да мина на бензин. Та се чудех може ли на този мотор да се сложи LPG ? Пасват ли му газови уредби или не ?

Здравей колега.

Добър избор, преди всичко. И аз съм ги заглеждал тези Мицки - хубави са. Относно газифицирането - без притеснения може да се направи. Дори има доста примери с обикновени газови на този мотор (виждал съм на Каризма, отделно във форума има колеги с този вариант - Каризма 1.6 с АГУ). Какви са рисковите в този случай? 1. Този двигател (1.6) има дебитомер (не знам дали на всички модификации), при евентуално "кихане" може да замине; 2. Всмукателните колектори са метални - няма страшно да се сцепят. 3. Бобината е външна, без делко, което не знам дали е хубаво за обикновена газова; 3. Ламбда-сонди мисля, че има една - преди катализатора, което е предпоставка "чек-енжина" да не свети (ако са умело спрени инжекторите).

Разбира се, по-добре е с ГИ. И в двата случая, двигателят няма слаби места, които да му пречат да работи добре на газ.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

обявата вече не е актуална :) в петък го купих този лансер но не знам защо не са я свалили . Както е писал колегата открил темата колата изглежда много добре и е запазена надявам се наистина да ми служи вярно дълги години и километри :))) а аз имам следното питане , колата както се вижда се продаваше от оторизирания дилър на тойота Сливе и съответно там е обслужена, проверени са всички масла и течности , преди да я взема и смениха и маслото и ми казаха че ангренажения ремък и ролката се смнят на 120 000 и няма смисъл да се сменят/съответно и те не го бяха сменили но и в книжките от гаранционното обслужване преди това не пише да е сменян/ разрових се в книжките на колата и на истина пише че се сменя на 120 000 от друга страна съм чувал че е хубаво да се сменя на 5 години независимо от пробега . Какво е вашето мнение ? Не съм карал до сега японска кола , има ли нещо друго което е препоръчително да се сменя на определен период ? Благодаря предварително за съдействието ви :))))

 

P.s. пиша малко разбъркано и хаотично , извинявам се за което :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

обявата вече не е актуална :) в петък го купих този лансер но не знам защо не са я свалили . Както е писал колегата открил темата колата изглежда много добре и е запазена надявам се наистина да ми служи вярно дълги години и километри :))) а аз имам следното питане , колата както се вижда се продаваше от оторизирания дилър на тойота Сливе и съответно там е обслужена, проверени са всички масла и течности , преди да я взема и смениха и маслото и ми казаха че ангренажения ремък и ролката се смнят на 120 000 и няма смисъл да се сменят/съответно и те не го бяха сменили но и в книжките от гаранционното обслужване преди това не пише да е сменян/ разрових се в книжките на колата и на истина пише че се сменя на 120 000 от друга страна съм чувал че е хубаво да се сменя на 5 години независимо от пробега . Какво е вашето мнение ? Не съм карал до сега японска кола , има ли нещо друго което е препоръчително да се сменя на определен период ? Благодаря предварително за съдействието ви :))))

 

P.s. пиша малко разбъркано и хаотично , извинявам се за което :)

Както е казал народа:"Къде го чукаш-къде се пука"

Ами честито колега,със здраве да си го караш и хиляди безаварийни км.Хубаво е ,че ще има още едно мицубиши в повече на пътя...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както е казал народа:"Къде го чукаш-къде се пука"

Ами честито колега,със здраве да си го караш и хиляди безаварийни км.Хубаво е ,че ще има още едно мицубиши в повече на пътя...

благодаря :)))))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...