Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Въпроси за масла и хидравлични повдидачи


reol

Препоръчано мнение

Здравейте на всички!Четох многото написано във форума,но...

Темата сигурно вече е банална за някои.Затова извинения,но за новите собственици си възникват въпроси.Колата е GDI 1.8

EXE-произведена януари 1999 година.Та въпросите ми са следните:Всички ли GDI-та,независимо от годината на производство са с тия капризни хидравлични повдигачи?И следващият:От 5W30,5W40 и 10W40,не е ли най-удачно за ползване 5W40(което да осигурява добра течливост и лесен старт през зимата и добро смазване при по-високите температури през лятото)?

Замислих се за това,защото когато купих колата на километража се мъдреха 119 хил.В колата има стикер за смяна на маслото на 116 хил.,което е 10W40(без да е упомената марка) и препоръка за следваща смяна на 131 хил. километра.Колата е внесена от Германия.Като гледам маслото си е на ниво на щеката,но е много тъмно,да не кажа почти черно(май ЛИКИ МОЛИ-то стоеше по-тъмно).Та затова се замислих за смяната му и за нещата за които питам.А иначе колата си е радост :).

Предварително благодаря на всички,които изкажат мнение!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купиш ли кола я обслужваш.За възраст на возилото 7+ години 10W 40W без проблеми.

 

При цялото ми уважение към колегата ще допълня, че SAE 10W40 не се слага след 7-мата година и не защото нямало да има проблем, а защото още като нова производителя е заложил този вискозитетен клас, в комбинация със съответен стандарт по API (примерно мин SG).

Колкото до маслата за GDI , Mitsubishi е променило и завишило изискванията към тях след 2006г (за произведени преди двигатели). Вече са SAE 10W30. Ако на пазара не може да се срещтне този вискозитетен клас, най-близък такъв се явява SAE 5W40. Най-новотехнологичната му формула може да поддържа дори API SN.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

От сервиз на Mitsubishi ми предлагат точно такова-5W40-79.20 лв.

...а въпроса за повдигачите?

На всички ли GDI-та,независимо от годината на производство са тия капризни хидравлични повдигачи за които се пише толкова много?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До скоро бях с това масло : http://www.repsoloil...icion-5w40.html ,а от почти месец съм с това : http://syntium.bg/oi...syntium_3000av/ . Колата е тази от подписа ми и се обслужва само от Милен. И двете масла са по негова препоръка а знаете ,че той си разбира от работата и особенно от GDI двигателите :icon_thumbup: . Доволен съм и от двете , но като ,че ли второто е по добро .Цената е почти една и съща . Аз лично се доверявам на опита и професионализма :good: .

Редактирано от Vui4o Vanio
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Повдигачите са еднакви, проблемите също.

А те проблемите с повдигачите, обикновено идват от маслата, :) ама нали Българската народопсихология е такава, че след 7-мата година или след определен брой километри се минава на по гъсто масло ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Повдигачите не са капризни, много са си добре но и те както много други детаили имат някакъв живот (които обикновенно вече е изтекъл, когато ги купим ние тези коли).

Пък и нищо лошо няма да се сменят....само че в този случай няма пък да сме доволни от цената.....

По тази логика и шарнирите са ни капризни, ами така си е....вие дупка да сте видяли по нашите пътища, няма нали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз години вече движа на ГДИ-то с Приста Ултра 5w40.....

Преди години един руснак-адаш ме зариби и съм много доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...