Премини към съдържание

Внос от Япония ?


Препоръчано мнение

Здрасти :) Много ми трябва подробно инфо относно всички условия на вноса на японски автомобили в България (доста сложен въпрос, знам). Някой дали има представа за всички документи, които се изготвят от продавача и купувача, митнически документи, условия на търговията (ДДС, мита, акцизи), условия на транспорта (транспортни документи), застраховане, приемно-предавателен протокол, тоест като цяло всичко по пътя на колата от производителя до нас ? Пиша курсова по тази тема и ще съм много благодарен ако някой, който знае нещо по въпроса, го сподели с мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един колега с никнейм Poli, който се занимаваше точно с това (може и още да се занимава) и щеше да ти е изключително полезен, но за съжаление от много време не се е появявал във форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти :) Много ми трябва подробно инфо относно всички условия на вноса на японски автомобили в България (доста сложен въпрос, знам). Някой дали има представа за всички документи, които се изготвят от продавача и купувача, митнически документи, условия на търговията (ДДС, мита, акцизи), условия на транспорта (транспортни документи), застраховане, приемно-предавателен протокол, тоест като цяло всичко по пътя на колата от производителя до нас ? Пиша курсова по тази тема и ще съм много благодарен ако някой, който знае нещо по въпроса, го сподели с мен.

Нови или употребявани?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми пробвай в Балкан Стар или другите вносители на японски коли,че така като гледам имаш нужда от подробности и точни данни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нови :)

http://customs.bg/

Четеш закона за митниците в частта за декларирането по нормална процедура с митническа декларация, интересува те очевидно митническия режим внос. Конкретно за за митата на автомобили е добре да опиташ да се свържеш с някой от вносителите на истински японски коли, имам предвид произведени в Япония, а не другаде в ЕС, където мита няма. В тоя смисъл съветът да се свършеш с Балкан Стар, Стар Моторс и вносителите на Дайхатсу изглежда логичен. Друг е въпросът какво внимание ще ти обърнат, търси финансовите им директори.

Без четене няма да стане, може да опиташ и с телефонен разговор с пресцентъра на Агенция митници.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Някой да има телефона на Поли?

Пратих на ЛС, дано да е актуален.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пратих на ЛС, дано да е актуален.

Може ли да ми го пратиш и на мен искам да го попитам как стоят нещата с вноса от Япония и още ли се занимава с това. Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...