Премини към съдържание

Нов собственик на Space Star


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Станах горд собственик на Space Star 1,6i и веднага реших да се присъединя към форума. Колицата е супер и макар да не съм минал много км с нея съм повече от впечатлен. Мисля, че няма да остана разочарован.

Изборът ми беше м/у Mazda Primacy, Пежо Partner 2.0 HDi и Space Star. Поради по-скъпа подръжка и части и поръчката на такива ме отказаха от Маздата. Пежото е по-скъпо (и то не малко), а и не успях да намеря запазено такова за отделени финанси.

Прочетох темата за Монтаж на допълнителния бутон на борд. комп, която определено ще осъществя!

 

Пожелавам на всички хубаво лято и най-вече безаварийно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Станах горд собственик на Space Star 1,6i и веднага реших да се присъединя към форума. Колицата е супер и макар да не съм минал много км с нея съм повече от впечатлен. Мисля, че няма да остана разочарован.

Изборът ми беше м/у Mazda Primacy, Пежо Partner 2.0 HDi и Space Star. Поради по-скъпа подръжка и части и поръчката на такива ме отказаха от Маздата. Пежото е по-скъпо (и то не малко), а и не успях да намеря запазено такова за отделени финанси.

Прочетох темата за Монтаж на допълнителния бутон на борд. комп, която определено ще осъществя!

 

Пожелавам на всички хубаво лято и най-вече безаварийно!

 

Честито за придобивката и безаварийно каране!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и само на хубави места да те отвежда!

Скоро да и пуснеш и снимки ;-)

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен :) колкото повече Мицкувци, толкова по-добре ;).

Като полезен съвет - свали си БГ ръководството тук от форума за да добиеш по-добра представа за колата.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Предстои много удоволствие от общуването с Мицка!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/guitar.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви за хубавите слова.

 

@svetliof - още вчера докопах ръководството изключително полезно! Обмислям да го принтна и подвържа, че друго си е да имаш хартиен вариянт като няма къде да си навреш флашката (пишката), за да прочетеш информацията която ти трябва (Закон на Мърфи за всеобщата гадост);)

 

Снимки живот и здраве кога мине през автомивка, че от черна е мораво сива.

 

Не съм разгледал още всички теми в раздела SPACE/GRANDIS, но за сега няколко теми са ми грабнали вниманието и може в тях да се включа с някое мнение.

 

btw - какво масло е по подходящо за този двигател синтетика или полусинтетика?

Редактирано от curna_zvezda
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега , направи правилния избор :icon_clap: Давай да я видим :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви за хубавите слова.

 

@svetliof - още вчера докопах ръководството изключително полезно! Обмислям да го принтна и подвържа, че друго си е да имаш хартиен вариянт като няма къде да си навреш флашката (пишката), за да прочетеш информацията която ти трябва (Закон на Мърфи за всеобщата гадост);)

 

Снимки живот и здраве кога мине през автомивка, че от черна е мораво сива.

 

Не съм разгледал още всички теми в раздела SPACE/GRANDIS, но за сега няколко теми са ми грабнали вниманието и може в тях да се включа с някое мнение.

 

btw - какво масло е по подходящо за този двигател синтетика или полусинтетика?

 

Здравей колега,

заводските препоръки позволяват масла каквито се сетиш (разбира се от масовите). Тук ще приложа само стандартите и вискозитетните класове при целогодишна употреба:

 

OEM recommendation

year-round ACEA A3-98 SAE 0W-30

year-round ACEA A3-98 SAE 0W-40

year-round ACEA A3-98 SAE 5W-40

year-round ACEA A2-96 SAE 5W-40

year-round ACEA A1-98 SAE 0W-30

year-round ACEA A1-98 SAE 5W-30

year-round API: SJ SAE 0W-30

year-round API: SJ SAE 5W-30

year-round API: SJ SAE 5W-40

year-round API: SG SAE 5W-40

 

Отделно има още 2/3 раздел алтернативи при еди каква си околна температура. Повечето масла на пазара имат комбинирани стандарти, както европейските по ACEA, така и по API. И без да навлизаме в по-дълбоки технически подробности, моя съвет е да се спреш на масло отговарящо на ACEA A3 + SAE 5W40 (годината след A3 и да искаш няма как да намериш технология 96-та или 98-ма година, така че не гледай година. Т.е. със сигурност при масло от известен производител би попаднал на ACEA A3-07; A3-08...)

Поздрави

 

П.С. Маслото за скоростната ти кутия ако е автоматик е специфично, ако е ръчка отново профилирано. И при 2-та варианта, много производители имат продукти.

 

П.С. 2. Съвет - Никога не си услужвай с акумулатора да го сваляш на съсед. В такива филми се вкарах навремето ;) След време ако ще издъхва, купуваш си нов и на загрял двигател двигател правиш рокадото.

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...