Премини към съдържание

Автокъщи около Кьолн?


novak

Препоръчано мнение

Привет,

Решил съм, да си взема Галант '98-'99г. от Германия. Понеже имам познати в Кьолн и Манхайм, някой може ли да препоръча автокъща в някой от двата града?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Решил съм, да си взема Галант '98-'99г. от Германия. Понеже имам познати в Кьолн и Манхайм, някой може ли да препоръча автокъща в някой от двата града?

Щом имаш познати там, те най-добре знаят къде има автокъщи в района. Защо искаш да ти препоръчват автокъща, нали няма да купуваш автокъщата? Читава кола на добра цена можеш да намериш както в много голяма и лъскава автокъща, така и в някоя автоморга (там също продават автомобили). Всичко е въпрос на късмет, който лично аз ти го пожелавам!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш познати там, те най-добре знаят къде има автокъщи в района. Защо искаш да ти препоръчват автокъща, нали няма да купуваш автокъщата? Читава кола на добра цена можеш да намериш както в много голяма и лъскава автокъща, така и в някоя автоморга (там също продават автомобили). Всичко е въпрос на късмет, който лично аз ти го пожелавам!

Ами те си нямат бизнес с автокъщи и не са запознати с това къде са коректни и къде мамят. Затова питам - ако някой е ходил, да сподели опита си (положителен или отрицателен). Идеята ми беше, да им видя сайта и да се свържа с тях предварително, ако имат нещо интересно. В краен случай ще импровизирам на място, но не обичам, оставям нещата на случайността.

 

А и друго, за което се сетих. Трябват или визи за преминаването през Сърбия и дават ли ги на границата или трябва, да ги вадя още от тук преди, да тръгна?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант освен автокъщите, а като че ли и по-добрия е да се преглеждат обявите на частни лица - който се публикуват в местните им вестници. Там със сигурност ще има по добри цени. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами те си нямат бизнес с автокъщи и не са запознати с това къде са коректни и къде мамят. Затова питам - ако някой е ходил, да сподели опита си (положителен или отрицателен). Идеята ми беше, да им видя сайта и да се свържа с тях предварително, ако имат нещо интересно. В краен случай ще импровизирам на място, но не обичам, оставям нещата на случайността.

 

А и друго, за което се сетих. Трябват или визи за преминаването през Сърбия и дават ли ги на границата или трябва, да ги вадя още от тук преди, да тръгна?

Какво те интересува дали са коректни автокъщите, или не? Нали няма да купуваш автокъщата, та да се интересуваш от репутацията й? Разчитай на себе си, на това което виждаш и чуваш, щом отиваш там, значи ще имаш възможност сам да си избереш колата. Имай в предвид, че колкото и да са честни и коректни автокъщите, те все пак продават коли, които други са карали, затова няма как да знаят в какво състояние са им колите. Ако дадена кола е минала пълен предпродажбен преглед + смяна на всички консумативи, тогова цената й няма да те устройва. Отиваш там, гледаш, слушаш, караш и чак тогава ще решиш коя е твоята кола. Имай в предвид, че ако някоя кола е чувствително по-евтина от друга, то има за какво да е по-евтина. Иначе по принцип коректни са предимно автокъщите, които са собственост на чистокръвни германци, но аз лично се съмнявам дали има такива все още. И аз подкрепям мнението на колегата по-горе, че е най-добре да си купиш кола директно от собственика й. В Германия имат много специализирани вестници с всякакви обяви.

Не съм минавал тази година през Сърбия, но не съм чул сърбите да искат визи за българи. Ако случайно искат нещо, то може да се плати на границата. Освен това можеш да минеш и през Румъния, така няма да излизаш от Евросъюза. Тръгвай смело, няма да имаш грижи.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са прави, не търси читава автокъща, а читава кола. Между другото в Кьолн надали ще откриеш истински немец, който да продава кола. Кьолн е работнически град, пълен само с турци и други подобни, които работят в огромните фабрики около града. Истинските пари, обаче се стичат в Дюселдорф, който е столицата на областта. Там не ходи за кола, всичките са от автолукс нагоре :icon_confused:

В Кьолн периодично правят огромен автомобилен пазар на едно гигантско празно място. Там има всякакви коли и всякакви цени, повечето сравнително изгодни. Всички, обаче казват да не се лъжеш да взимаш кола от там, защото това са най-големите мошеници, майстори на маскировката.

Обикновено читавите автомобили на старо в Германия ги дават с едногодишна гаранция. Вероятността такава кола да е добра е доста голяма. Опитай да се договориш да ти свалят от цената, защото ти трябва за износ. Обикновено го правят. Но не очаквай повече от 200-300 евро отбивка.

 

Колкото до Сърбия не ти трябва виза за период до 30 дни. Затова по-добре мини през нея. По-кратко е и не плащаш румънските глупости като екотакси и каквото още там имат. Опитай се да пропуснеш Унгария и сипи бензин в Сърбия или точно на бензиностанцията на границата или на ОМВ на магистралата. Но не са на често, да знаеш. И двете приемат евро и са качествени. Не забравяй да си купиш винетки за Австрия и Унгария, струват 15 евро двете, ако те хванат глобите са от 100 евро нагоре. В Австрия има много камери по магистралите и работят и нощно време, затова не превишавай 130, макар че не знам с твоя временен номер дали могат да ти направят нещо. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за отговорите. Всеки съвет е добре дошъл, понеже ще ходя за пръв път. Ако някой има да сподели още нещо, да казва :)

 

Между другото в Кьолн надали ще откриеш истински немец, който да продава кола. Кьолн е работнически град, пълен само с турци и други подобни, които работят в огромните фабрики около града. Истинските пари, обаче се стичат в Дюселдорф, който е столицата на областта. Там не ходи за кола, всичките са от автолукс нагоре

Ами я кажи някой по-подходящ град тогава. Ако трябва, ще ходя там. Важното е да намеря това, за което съм тръгнал. Ще е много тъпо, ако се наложи, да се примиря с някакъв компромис или още по-зле - върна се капо :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за отговорите. Всеки съвет е добре дошъл, понеже ще ходя за пръв път. Ако някой има да сподели още нещо, да казва :)

Ами я кажи някой по-подходящ град тогава. Ако трябва, ще ходя там. Важното е да намеря това, за което съм тръгнал. Ще е много тъпо, ако се наложи, да се примиря с някакъв компромис или още по-зле - върна се капо :icon_hmm:

Приятелю, колкото и да искаме да ти помогнем, едва ли ще можем, още повече, че ти отиваш за кола в Германия за първи път. В твоя случай ти е нужна огромна доза късмет. Най-добре би било да имаш приятел, който да живее в Германия, да разбира от коли и да има много свободно време, за да обикаля и да ти търси кола. Хубавите и на добра цена коли не се задържат повече от ден-два, защото от цяла Европа купуват употребявани коли от Германия. Аз си избирам колите по Интернет и като си харесам някоя, звъня на продавача и се уговаряме да ми я запази за 2-3 дни докато отида да я взема. Във всички случаи има известна доза риск (дори и ако си купиш колата от България след обстоен преглед в сервиз), но който го е страх от мечки - да не ходи в гората :D

Пожелавам ти късмет и успех в начинанието! Тръгвай, докато все още има читави коли в Германия, защото в момента не само българите, но и румънците купуват, та се късат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей novak,

 

Аз живея в Германия и мисля, че най-добрия начин за купуване на кола тук е Интернет. Има две големи онлайн борси:

www.autoscout24.de

www.mobile.de

 

Естествено има и други, но изборът при тях е по-малък.

 

Потърси в тези борси за кола, която ти харесва, обади се по телефона, поразпитай за колата. Според мен няма значение дали колата е от автокъща или от частник, стига да ти харесва и цената да те удовлетворява. Щом пишеш в този форум, то сигурно търсиш Митсубиши. Според мен Митсубиши не са много търсени в Германия, т.е. не би трябвало да има проблем продавачът да те изчака 2-3 дни да отидеш и да видиш колата. Щом казваш, че имаш познати в Германия, то тогава нещата изглеждат още по-лесни. Ти си търсиш кола в радиус от 50-100 км от твоите познати, след като харесаш някоя молиш познатите ти да отидат и да я погледнат за скрити дефекти. Ако всичко е наред, те капарират колата, ти след това идваш и си я купуваш на твое име.

 

Ако твоите познати си нямат хабер от коли (както съм и аз), то тук срещу 50-60 Евро колата може да се закара на сервиз, в който да ти кажат всичко за нея. ADAC предлага тази услуга и аз така направих, когато си купувах моя Галант преди по-малко от месец. И мисля, че не сбърках.

 

Поздрави и дано да съм бил полезен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голямо благодаря на DRM и останалите за съветите :good:

За съжаление не мога, да ангажирам моите хора с това, но ще огледам обявите два-три дена преди да отлетя и ще се обадя на по-интересните още от тук. Там около седмица само с това ще се занимавам. Пък ако не стане, ще пробвам лятото примерно - поне ще съм се разходил и ще съм видял кое как е :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос: как носите парите и става плащането ? Кеш ли ги носите или ползвате банка? На мен ми се струва доста рисковано, да се разхождаш с толковав пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос: как носите парите и става плащането ? Кеш ли ги носите или ползвате банка? На мен ми се струва доста рисковано, да се разхождаш с толковав пари.

Зависи от цената на колата. Аз съм носил 7-8000 евро в себе си без проблем, но ако сумата е по-голяма можеш да ползваш кредитна карта, но тя има лимит за теглене на суми дневно, или предварително да преведеш парите на твоите хора в Германия. Имай в предвид, че банковия превод може да се забави 2-3 дни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен вече такива начинания,са по-скъпи отколкото ако пазаруваш в БГ. Има някой автомобили които правят изключение,но :mitsu-smiley: според мен не е м/у тях или поне не и 2.0 дизел или бензин.Разходите които се включват са път дотам,храна,място за спане,огледи,телефон,прехвърляне,гориво за обратно,застраховки и каско,винетки в няколко държави,обслужване,регистрация,аларма,подмяна на някой детайли или агрегати в автомобила.Освен това Галант не е автомобил който е масов и се намира под път и над път и си трябва доста търсене и обикаляне за да попаднеш на читав такъв спрямо факторите-състояние,година,изминати километри и най-важното-цена.Успех !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За жалост не мога да ти препоръчам град с честни продавачи :icon_confused: . Вероятно такъв няма. Аз лично предпочитам Нюрнберг - близо е до границата и има много автокъщи, но повечето са турски. Ако ходиш в Бавария купи си вестник Alles - там са обявите (може да го има и на други места).

Аз лично малко се излъгах първия път да търся в Интернет и да обикалям, затова смятам, че този начин е губене на време. Бях набелязал няколко коли из разни села, като мислех, че затова са по-евтини. Първо навъртях сума ти километри, второ отнема време, трето - най-лошото - оказа се, че колите са на ниски цени, защото не са много читави, но това не се вижда винаги на снимките. Затова лично моят съвет е да обикаляш автокъщите или да търсиш в интернет,но само в града в който си. Извън него не се подлъгвай да ходиш.

Добре е, обаче, че си избрал да отидеш в Германия. Там цените на японските коли са ниски. Тенденция е напоследък да се купуват все повече японски като нови, но на старо не се търгуват добре. Немците си мислят, че желязото на Голфа е най-здравото желязо и затова то си държи цена, а идеални японки изпадат в цифрите. Затова успех, мисля, че ще намериш нещо сравнително лесно. Е, няма да е перфектната оферта, но тя се получава само ако живееш на дадено място и си следиш пазара, но ако не се ограничаваш стриктно в марката и модела избор има.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...