Премини към съдържание

Покупка от частно лице на space star 1.3


Препоръчано мнение

Колата която искам да купя е от човек, вкарана от Австрия (нерегистрирана).

Какви документи трябва да искам от продавача, след като той няма фирма и няма да ми издаде фактура и няма да подписваме договор ?

Моля помогнете, да не изгоря с 2600 лв !

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така малко на доверие си купих моята.

 

Трябват ти 2 талона малък и голям, нещо подобно на това :mitsu-smiley:

 

http://www.picvalley.net/u/881/309383718.JPG

 

Трябва да има и договор за покупко-продажба с имената на двамата и VIN на колата. Сравни си VIN и дали е точно същия. После с този талон и договора отиваш в агенция за преводи с лиценз и ти правят превод около 15 лева е. Минаваш и през някой застраховател правиш си гражданска без регистрационен номер в полицата, ако не е платена и еко такса плащаш и нея. И накрая в кат още около 1 - 2 часа и 80 - 100 лева и си готов. После пак при застрахователя за допълване на застраховката. И вече една година не би трябвало да ходиш по други институции.

Редактирано от Базикчо
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко много ходене по мъките, по-добре поискай да регистрират колата и след това по стандартният начин, поне е по-сигурно. Успех

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък много ходене те повече неща могат и на едно място да станат.

 

 

Ами аз договор между нас не си правих, когато той ми даде ключовете и талоните аз му дадох парите. Те в агенция за преводи знаят какво да правят. Ама преди да си тръгнеш оттам провери пак номерата които са превеждали, нищо че ти вземат пари пак бъркат някой друга цифра :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да от човек няма дори автокъща :)

 

Най големия проблем всъщност е как да я закараш без номера до КАТ поне моята беше без :)

 

Ако те питат в кат казваш че познат ти я е купил от там и ти е докарана на ремарке примерно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой точно договор тоя между джамбазина и продавача в Австрия или между мен и него ?

Колега договора между джамбазина и Австриеца не е с попълнени имена и данни обикновено се пишат твоите и газ към КАТ.Всичко става бързо и лесно.Само 2 та талона са задължителни,застаховка да направиш и Еко такса.Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, че нещо, но да попитам колегите, които дават тези съвети дали са регистрирали кола скоро? От миналата година (ако няма фактура и договор от българска автокъща) при регистрация на нововнесен автомобил се прави проверка дали новия собственик наистина е пътувал в чужбина...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E скоро не съм :)

 

 

И ако не е пътувал какво се прави ? Не може познат да ти купи кола и да тия докара да си я регистрираш на свое име ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, че нещо, но да попитам колегите, които дават тези съвети дали са регистрирали кола скоро? От миналата година (ако няма фактура и договор от българска автокъща) при регистрация на нововнесен автомобил се прави проверка дали новия собственик наистина е пътувал в чужбина...

 

Здравейте!

 

Преди седмица регистрирах едно Сузуки Вагон Р+ внос от Германия.

Представени документи в КАТ

- Талон, голям и малък предоставени от собственика германец;

- Договор между мен и собственика на немски и превод на български;

- Декларация, че Л.А. автомобил съм го закупил лично от немеца, както и че Л.А. е внесен в БГ на платформа;

-Декларация, че членувам в някаква екоорганизация /това не го разбрах защо трябва/;

-Г.О.

- Екотакса;

-Заявление

и в общи линии 400лв.-500лв. всичко

Никой в КАТ не ме попита за нищо, дори не поискаха документи за ГИ, може би щото беше вписано в талоните на Л.А.

Извода от цялата история е че в КАТ не са ме проверявали дали съм ходил лично до Германия

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама договора на немски е с твоите имена, от там следва че си ходил, а ако не е какво правим ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен нямаше проблем и никой не ме е проверявал дали съм ходил за колата !

Естествено че няма проблем!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че няма проблем!!

Може да няма проблем, но може и да има. В Ямбол отдавна този номер не минава, дори и транзитни номера не дават, докато не проверят дали договора между немския (европейския) собственик и купувача не е истински, а това се проверява лесно. Справка дали купувача е напускал страната през времето на сключване на договора вече може да бъда направена веднага и ако купувача не е напускал страната, тогава ще яде хурката за съставяне и подписване на неверни документи. Естествено, че и колата му няма да бъде регистрирана.

Съветвам всеки, който купува кола от частно лице да изисква продавача да регистрира колата на негово име и след това да я продаде през нотариус с договор за покупко-продажба. В противен случай рискува да си създаде сериозни проблеми. Лично аз съм виждал как размотаваха едни хора, защото искаха да регистрират кола, закупено от частно лице в България без да имат нотариално заверен договор. Караха ги да пишат обяснения и какво стана после - не знам, но и не съм се интересувал. Ако колата се купува от фирма (автокъща), в КАТ Ямбол искат фактура и договор от фирмата на частното лице/купувача. С всеки изминат ден нещата се затягат, имайте това в предвид.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакай малко, че ми стана интересно.....

Капарирал съм един звяр в автокъща, ама ще го купувам на фирма. Разбира се, регистрирана в Сливен, а колата я вземам от Пловдив - да я види доверен човек преди мен. Все пак.

Разбрали сме се за фактура.

Договор трябва ли ми? Трябва ли да е нотариално-заверен?

Така или иначе - уговорката ни е да ми извади транзитни номера, преди да я взема.

После?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакай малко, че ми стана интересно.....

Капарирал съм един звяр в автокъща, ама ще го купувам на фирма. Разбира се, регистрирана в Сливен, а колата я вземам от Пловдив - да я види доверен човек преди мен. Все пак.

Разбрали сме се за фактура.

Договор трябва ли ми? Трябва ли да е нотариално-заверен?

Така или иначе - уговорката ни е да ми извади транзитни номера, преди да я взема.

После?

С фактура е най-добре и най-лесно..няма да имаш никакъв проблем

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах защо договора между теб и швабата/австриеца трябва да е преведен на български????

Аз отидох с такъв на чист холандски и нямах проблем с регистрацията.

 

Поздрав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера регистрирах едно Рено тук в Хасково закупено от частно лице (колата е от Италия ) без никакви проблеми. Няма превод на договора. Плащаш си еко таксата 240лв. гражданска отговорност и от там другите неща в КАТ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...