Премини към съдържание

Проблем с джанти за Carisma


Препоръчано мнение

Здравейте, нов съм и се извинявам предварително ако наруша някое правило. Сега да се върна на проблема който ме мъчи.

Преди около 1 година си купих Каризма 1.9тд. Започнах да си търся алуминиеви джанти. Казаха ми да търся между-болтово разстояние 4 х 114.3 . Преди няколко дена си купих джанти 114.3 по 4 обаче, когато отидох да ги монтирам се оказаха 4 х 100. Въпросът ми е следния. Може ли да се преправят джантите като се разпробият нови 4 отвора които да са 4 по 100? Благодаря предварително :rulez:

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Колега, това което мислиш е безумие! Как ще дупчиш джанти! Отиди там откъдето си ги купил и си поискай подходящия размер или парите обратно. :mitsu-smiley: Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, трябва да проверявате нещата по-добре, преди да купувате.

Относно идеята ти да разпробиваш джантите, не знам до колко е добра тази идея. Твърде много главоболия ми се виждат и ако някоя дупка не съвпадне.. или се окаже разлика в централния отвор на джантата, също така.. това може да отслаби джантите. Мисля че най-добрият вариант е да ги върнеш или смениш за джанти с твоя размер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, трябва да проверявате нещата по-добре, преди да купувате.

Относно идеята ти да разпробиваш джантите, не знам до колко е добра тази идея. Твърде много главоболия ми се виждат и ако някоя дупка не съвпадне.. или се окаже разлика в централния отвор на джантата, също така.. това може да отслаби джантите. Мисля че най-добрият вариант е да ги върнеш или смениш за джанти с твоя размер.

По-принцип и на мен ми се вижда безумие, ама като не съм се сблъсквал с такива проблеми по-добре да попитам. Иначе за една година много съветници се навъдиха и всички казваха, че е 114.3, а сега се оказа, че съм с най-масовото междуболтово разстояние :mitsu-smiley:

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не са те излъгали, има Каризми и с 2-та вида междуболтови разстояния. Аз за Галанта взех джанти от Каризма на 114.3, просто твоята е на 100(не съм сигурен точно кои бяха с този размер, за да ти кажа с подробности)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не са те излъгали, има Каризми и с 2-та вида междуболтови разстояния. Аз за Галанта взех джанти от Каризма на 114.3, просто твоята е на 100(не съм сигурен точно кои бяха с този размер, за да ти кажа с подробности)

до сега си играх и сложих 13 от Сеат ибиза и паснаха само кадето централния отвормалко се разминава значи са ми 4х100само вътррешния отвор трябва да видя колко е

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, нов съм и се извинявам предварително ако наруша някое правило. Сега да се върна на проблема който ме мъчи.

Преди около 1 година си купих Каризма 1.9тд. Започнах да си търся алуминиеви джанти. Казаха ми да търся между-болтово разстояние 4 х 114.3 . Преди няколко дена си купих джанти 114.3 по 4 обаче, когато отидох да ги монтирам се оказаха 4 х 100. Въпросът ми е следния. Може ли да се преправят джантите като се разпробият нови 4 отвора които да са 4 по 100? Благодаря предварително :rulez:

В никакъв случай не прецаквай джантите с дупчене ..

Трябвало е да питаш тук преди да тръгнеш да ги купуваш тези джанти , та да ти кажем какви да търсиш ..

Качи някоя снимка и дай цолаж и параметри на джантите, ако са 15-ски мога да ти предложа бартер за 4Х100, като ще имаш избор между 3 модела ..

Че си и близо, даже и куриери няма да трябват ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не прецаквай джантите с дупчене ..

Трябвало е да питаш тук преди да тръгнеш да ги купуваш тези джанти , та да ти кажем какви да търсиш ..

Качи някоя снимка и дай цолаж и параметри на джантите, ако са 15-ски мога да ти предложа бартер за 4Х100, като ще имаш избор между 3 модела ..

Че си и близо, даже и куриери няма да трябват ..:D

джантите са 114.3х4 14 пуснах ги в продавалника , карса и мобилето обява може и бартер стига да ми харесат джантите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не прецаквай джантите с дупчене ..

Трябвало е да питаш тук преди да тръгнеш да ги купуваш тези джанти , та да ти кажем какви да търсиш ..

Качи някоя снимка и дай цолаж и параметри на джантите, ако са 15-ски мога да ти предложа бартер за 4Х100, като ще имаш избор между 3 модела ..

Че си и близо, даже и куриери няма да трябват ..:D

 

http://prodavalnik.com/aluminievi-dzhanti-i19429845 ето ти и снимка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм по горе, само ако са 15 цола колега ..

14-ски не ми вършат работа ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

И трите модела са хубави. Пратиха ме в една гумаджииница в Труд. Имало някой пичага, който се занмавал с внос на джанти и можел да ми помогне. Ще видя какво ще се получи . :mitsu-smiley:

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега имаш и други два варианта-смяна на главини и дискове с такива на 114.3 или фланци при стругар...Ако имаш познати,да минеш по-тънкоо...

От моргата,където работих,знам че 1.6MPI и 1.9TD са 4*100,а 1.8MPI и 1.8 GDI-4*114.3...Не знам защо са те подвели така с размера.Успех!

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Колега имаш и други два варианта-смяна на главини и дискове с такива на 114.3 или фланци при стругар...Ако имаш познати,да минеш по-тънкоо...

 

Абе все ми се струва, че най тънко ще мине като си продаде джантите и си вземе такива каквито му трябват ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе все ми се струва, че най тънко ще мине като си продаде джантите и си вземе такива каквито му трябват ..:)

 

Пообиколих насам-натам. Всички гумаджии се правят на ударени. Искат да ги дам за 100 лв. Иначе съм ги пуснал в нета за продан и мисля, че най-добре да си купя едни 15-ки за летните гуми.

:rulez:

Редактирано от valboss
14 грешки.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

пообиколих насам натам . всички гумаджии се правят на одарени искат да го дам за 100 лв инче сам ги пуснал в нета за продан . и мисля че наи добре да си купя едни 15 за летните гуми .

:rulez:

 

Занеси ги лично на пазара, може и да ги продадеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че старата ми Каризма беше 1.8 mpi и с размер 4х100.Най-добре с шублера си мерете междуболтовото разтояние и централният отвор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно 1.6 и 1.9ТД са 4х100. Моята е дизел с 15-ки от Роувър. Като втория модел, дето е качил колегата: http://media.snimka.bg/s1/1393/029029531.jpg?r=0

 

Централния отвор пасва точно 56.1 мисля, че беше.

 

Ето и няколко снимки как стоят (само че моите са черни):

 

http://media.snimka.bg/s1/1843/029930183-big.jpg

http://media.snimka.bg/s1/1843/029930182-big.jpg

http://media.snimka.bg/s1/1843/029930178-big.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно 1.6 и 1.9ТД са 4х100. Моята е дизел с 15-ки от Роувър. Като втория модел, дето е качил колегата: http://media.snimka.bg/s1/1393/029029531.jpg?r=0

 

Централния отвор пасва точно 56.1 мисля, че беше.

 

Ето и няколко снимки как стоят (само че моите са черни):

 

http://media.snimka.bg/s1/1843/029930183-big.jpg

http://media.snimka.bg/s1/1843/029930182-big.jpg

http://media.snimka.bg/s1/1843/029930178-big.jpg

 

Проблема е решен :П джантите ги продадох на един познат довечера ще доиде да ги види и да ги взима . снощи му пратих снимки и ги хареса . Търсенето продължава но поне сега размера е по - лесен . Благодаря за помоща :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ще ти купя джантите пиши ми на лични да се разберем ,мисля че ще ми станат на Спейса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ще ти купя джантите пиши ми на лични да се разберем ,мисля че ще ми станат на Спейса.

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Данчо бре, чети, Данчо не чете ..:P

Джантите са вече продадени ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Проблема е решен :П джантите ги продадох на един познат довечера ще доиде да ги види и да ги взима . снощи му пратих снимки и ги хареса . Търсенето продължава но поне сега размера е по - лесен . Благодаря за помоща :rulez:

 

 

Колега, ако търсиш все още 14-ки, мога да ти предложа. :mitsu-smiley:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега ако търсиш все още 14 мога да ти предложа :mitsu-smiley:

 

Джaнти нaмерих - взех едни 14-ки. Човекa кaзa, че ги е кaрaл нa сеaт. Сложих едни втулки и вече 3-та седмици бръмчa с тях. Имaх мaлко проблеми, но ги отстрaних зa около 2-3 чaсa.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...