Премини към съдържание

Смущения в AUX-a


kesten

Препоръчано мнение

Здравейте!

Днес се сблъсках със следния проблем. Свързах външен плеър със системата в колата. Докато ползвам автономното му захранване всичко е ОК. Щом го закача през запалката за акумулатора при работещ двигател, става страшно. Шумове до степен заглушаване на музуката. Така ли е и при вас? И какво мога да направя в посока ликвидиране на проблема!?

Благодаря!

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте!

Днес се сблъсках със следния проблем. Свързах външен плеър със системата в колата. Докато ползвам автономното му захранване всичко е ОК. Щом го закача през запалката за акумулатора при работещ двигател, става страшно. Шумове до степен заглушаване на музуката. Така ли е и при вас? И какво мога да направя в посока ликвидиране на проблема!?

Благодаря!

 

Колега, така е и много хора съобщават за проблема и решение няма, поне за сега. Само споделям мисли, но може би проблема би изчезнал ако се ползва качествено зарядно с някакъв филтър. Пак казвам мисля на глас. :)

Редактирано от DqdoMraz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

външен плеър със системата в колата. ... Щом го закача през запалката за акумулатора при работещ двигател, става страшно. Така ли е и при вас? И какво мога да направя в посока ликвидиране на проблема!?

Благодаря!

-Какъв е по точно плейъра??? Обясни подробно, марка модел,предназначение(за какво е за PC или за домашна употреба), какви аудио изходи има(симетричен-асиметричен)? вход за захранващ источник ???!

Към какво устройство го свързваш в колата си-аудио или мултимедия??

- я най добре штракни няколко снимки на компонентите които се опитваш да присъединиш?

-Автомобилната аудио техника е много капризна откъм входящи и изходящи общи маси и земя, както и към филтрация в захранването.

Много съм се "блъскал" наремето преди 15-20 додини при автомобилите с чукче и наковалня и старите радиокасетофони, винаги имаше пукане при което можеш да преброиш оборотите на мотора, или вой от алтернатора-та нищо се не чува.

Да не говорим за двутактовите(траби и варенбук) :rolleyes: там нямаше вкарване в пътя.

Но на всичко мъ се намира лечениесъс подходяш монтаж на R-L-C филтрация също и проходни кондензатори помагаха и най вече точно място на входна маса-спрямо маса на захранване на устройството.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие по темата с леко отклонение. Като допълнително усложнение открих, че при активиране на AUX-а, без да е запален двигателя и без да е включен какъвто и да е източник на музика , се появяват солидни смущения. Свързвам кабела (стерео жак 3,5mm- стерео чинчове RCA) и шума изчезва. Изключвам ляв канал (червен) от RCA и отново шум. Включвам го - тишина. Изключвам левия (бял) - няма шум. Пускам музика. Ситуацията е аналогична.

 

Закарах колата на майстор. Бяха подменени кабелито от музикалната система до RCA с коаксиални. Незнайно защо били обикновени. Действително шума намаля, но все още се чува при усилване. Но поне го няма, като включа AUX-а.

 

По отношение на изкривяванията при зареждане от запалката. В книжката прочетох, че не се препоръчва да се включва за заряд източник на музика, точно поради тази причина, а да се ползва автономното му захранване. Но ако има начин да се погасят тези шумове с филтър, ще е добре.

 

Иначе плеъра е със стерео изход за слушалки - 3.5 mm; захранвам го от запалката с USB Type A/Mini A

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е нормален.

Обяснявам си го с това, че обикновено входовете на аудиосистемите са с висок импеданс, за да не указват влияние на включените към него устройства. Това по принцип е добре, но когато има удължаващ кабел, особено не добре екраниран, тогава от него се внасят външни шумове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега проблема ти идва от това, че плеара (този на който подаваш сигнала) ползва една и съща маса за сигнала и за захранването. Сложи един изолиращ траф (или ground loop isolator) на входа и проблема ти ще изчезне. Има ги по магазинчетата за електронни елементи и изглежда ето така:http://images.esellerpro.com/2457/I/659/5/full_vw43.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Все още не съм разрешил проблема. Лошото е, че никой не казва, как е при него. Имам вариант за смяна на аудио системата и тогава ще видим. От БС нямат решение на проблема, а и не се напрягат. За тях има само смяна, без да са наясно, до какво ще доведе тя. Бях и в "Тояга". Момчетата дадоха всичко от себе си, но и те без успех. Поразрових чуждите форуми и се оказа, че проблема е поголовен. Ето един цитат : "Този проблем се дължи на качеството на електрическата инсталация, кабела не е защитен, когато активирате AUX режим , кабела работи като антена, и чуваш шума. Когато включите устройството към AUX шума е по-малко, тъй като цялото устройство вътре в екранирано, но при висока сила на звука можете да чуете шум. Може да го поправим, но това е трудно, Вие трябва да се изолирате AUX проводници от останалите кабели и инсталиране на шум филтър на кабела. " Егати скъпарската система Рокфор! От Мицубиши хич не ги е еня за проблема ни! Още един пирон в ковчега на Мицубиши! :mad: Возих се в BMW и видях, че има USB, от което се зареждаше телефон използван за външен източник на музика. Е,немеца е помислил и за това! Оф, какво ли още ще ни поднесат япончетата, сглобили прехвалената марка!? Като последно ще пробвам предложението на bace.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам кабели и подходящо устройство за да включа нещо на AUX-а. Пробвах само описаното при пускане без включен двигател и закачен източник, при мен е същия ефект.

Обаче факта, че AUX-а се пуска след задържане на бутона CD (няма начин да го пуснеш случайно и да ти продъни главата бръмченето) ме навежда на мисълта, че този шум (без включен източник) е нещо "нормално".

 

Относно USB-то. Моята кола има USB и не е проблем да слушам музика през него и да си зареждам телефона. Паразитни шумове не съм забелязал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...