Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте!

 

От както имам кола се сблъсквам с недобронамерени граждани. Мине не мине известно време и открия някое поражение по колата. То не бяха срязани гуми, деруги по боята, открадното това-онова. Решил съм да взема нещата в свои ръце, до колкото мога . За целта ми трябва широкоъгълна камера, по възможност със сензор за движение, да прави видео или поредица от снимки. Позагледах DVR камерите, но според тъговците, не ставали. Все ми се струва, че попаднах на не особенно осведомени личности. Някой да има идея за моя проблем?

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

От както имам кола се сблъсквам с недобронамерени граждани. Мине не мине известно време и открия някое поражение по колата. То не бяха срязани гуми, деруги по боята, открадното това-онова. Решил съм да взема нещата в свои ръце, до колкото мога . За целта ми трябва широкоъгълна камера, по възможност със сензор за движение, да прави видео или поредица от снимки. Позагледах DVR камерите, но според тъговците, не ставали. Все ми се струва, че попаднах на не особенно осведомени личности. Някой да има идея за моя проблем?

Ми, в този случай няма как да стане ,освен в случая пред вас, или там, където местодомува колата ти........с други думи, трябва ти толкова камери да вържеш,колкото са местата, на които ти спираш....... :D Другия вариант е ,от Гуугъл Луърд да си поръчаш да те следи и снима колата ти постоянно....... :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант, но не знам до колко си заслужава. Да се вземе програмируем комп(да кажем едно Raspbery Pi - то бачка на 5 волта) и към него да се вържат камери и сензори. Но трябва доста играчка както от софтуерна, така и от хардуерна страна. Прекалено много играчка е, а не е сигурно дали ще оправдае средствата и труда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едно разумно и оправдаващо средствата решение е гараж за нощуването на колата.За други случай няма спасение.Оня ден и мен някой ме е забърсал и ми е спукал задната броня!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е за камера в колата, работеща на 12V. Лепвам я на задното стъкло, за да снима напред, колкото може. И 90 градусов ъгъл ще е достатъчен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя тая камера няма ли да разкатае акумулатора?! Наистина гараж е умно решение, ако ти е скъп може и на платен паркинг. За мен тая камера няма ефект, освен ано не снима по време на шофиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на тъмно какво ще успееш да заснемеш-нищо. За да снима добре на слаба светлина,трябва да е с много добра оптика и да записва във формат,заемащ прилично количество място на харда и пак няма гаранция,че ще видиш кой е извършителя. Виж,ако се върже към датчиците за движение и при запис на камерата,да се включват светкавици или светлини,може ида има минимален ефект,също недей забравя,че и Хамериканските камери не виждат през маските на престъпниците :D. Но,най-добре си остава гаража и то този със солидна врата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Камерите са с автономно захранване. Задължително ще има допълнително захранване, за да не си замине акумулатора. Интересното е, че всички щети са причинени през светлата част на деня. А и все ми се струва, че познат ми прави мърсотийките. Така че очаквам предложения за камери.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Камерите са с автономно захранване. Задължително ще има допълнително захранване, за да не си замине акумулатора. Интересното е, че всички щети са причинени през светлата част на деня. А и все ми се струва, че познат ми прави мърсотийките. Така че очаквам предложения за камери.

 

https://www.google.bg/webhp?sourceid=navclient&ie=UTF-8#hl=bg&gs_rn=5&gs_ri=psy-ab&tok=1XWCKyhQ6cy6UJV282Jyug&cp=0&gs_id=1e&xhr=t&q=%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0&es_nrs=true&pf=p&biw=1239&bih=548&sclient=psy-ab&oq=%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B0+%D0%BA&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&bvm=bv.43148975,d.Yms&fp=572beb717786c59c

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е за камера в колата, работеща на 12V. Лепвам я на задното стъкло, за да снима напред, колкото може. И 90 градусов ъгъл ще е достатъчен.

Ок, но .......нали се сещаш, че и да го заснемеш, и да установят кой е , кво що е, с тази информация от записа, най много да получиш едно потупване по рамото от някой полицай.......мен в сервиза ме накараха да си сложа камери от определен тип, от посочена фирма, после дойдоха от ДОТИ ли бяха или там нещо си друго, и ми ги сертифицираха, като ресивъра ми го запечатаха с пломба ,подпис и печат........чак тогава може инфото да ми се зачете в съда или полицията като доказателство :icon_doh: .....не ме питай какво бягане беше ....... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна съм отписал родната милиция!

 

Абе то е ясно какво ще ги прави като ги види. Колега не е ли по лесно да си сложиш камера на балкона примерно и да си я настройваш да гледа към мястото където ти е паркирала колата?

Иначе мога да ти препоръчам ето това: http://www.ebay.com/itm/Mini-NEW-Motion-Detection-video-DVR-Spy-Car-Key-camera-1280-960-1280-X-960-DV-/321081963144?pt=US_Surveillance_Digital_Video_Recorders_Cards&hash=item4ac1f9f288

Има сензор за движение, консумацията му е нищожна но и качеството не е кой знай какво но в случай че си познаваш квартала лесно можеш да се ориентираш по записа. Не са скъпи даже мисля че и аз имам в наличност в момента но те се продават навсякъде.

Другият вариант е ето това: http://www.ebay.com/itm/Cheap-6-IR-LED-270-2-5-LCD-Car-HD-DVR-Camera-Digital-Video-Recorder-/290778175061?pt=US_Surveillance_Digital_Video_Recorders_Cards&hash=item43b3bad655

Видимо дори наподобява на радар детектор така че няма да бие много на очи и е пригодено за използване в кола. Има широк ъгъл на снимане добра резолюция но... записва постоянно.

Има и много други варианти но това е по любителско изпълнение другите просто не си заслужават.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията! Неприятното е, че някои от гадорийките се случват на служебния ни паркинг:( Изводите си ги направете сами.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

http://prodavalnik.com/hd-1280x720-dvr-registrator-cherna-kutiya-za-avtomobili-audio-video-zapisvascha-kamera-i11802963

http://prodavalnik.com/hd-1280x960-dvr-registrator-cherna-kutiya-za-avtomobili-audio-video-zapisvascha-kamera-i16829479

 

Редакция : :icon_doh: сега видях, че под двете обяви е записано * - уредите се изчерпаха - очакваме доставка, предполагам че и цената не е същата :icon_hmm: :icon_doh:

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз си дърпам от ибей!!Камерки.

Ползвам ползвам пък ми хареса друга и после тая я продавам ама все по 2 3 си поръчвам , че съм с толкова коли.сега продавам 2 като тази тук

http://prodavalnik.com/hd-dvr-registrator-quotcherna-kutiya-quot-za-avtomobili-audio-video-zapisvascha-kamera-i18706939

ама ше е по - ниска цената примерно около 35 лв .ако някой желае дя пише на лични.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си дърпам от ибей!!Камерки.

Ползвам ползвам пък ми хареса друга и после тая я продавам ама все по 2 3 си поръчвам , че съм с толкова коли.сега продавам 2 като тази тук

http://prodavalnik.com/hd-dvr-registrator-quotcherna-kutiya-quot-za-avtomobili-audio-video-zapisvascha-kamera-i18706939

ама ше е по - ниска цената примерно около 35 лв .ако някой желае дя пише на лични.

Здравей, колега. Сподели моя, колко време запис може да направи тази камера с 32ГБ карта, че никъде не пише.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С 32гб записва 10 часа!

От практиката с камерите съм забелязал ,че за всички дават мкс 32 гб но не всички могат да работят с такъв капацитет!!!!!!

Този модел който желая да продам няма проблеми в това отнушение.Работи без проблемно с 32 гб .Но повечето от камерите дават грешка след 20 тата минута на запис!!

За това моя съвет е ако се взема камера от тези класове ,а не от тип черна кутия със сървър и повече от 4 камери на борда НЕ ползвайте 32 гб карти .

Слагоите макс 16 гб. карта тя записва 4 ч и 40 50 мин.но зависи и от резолюцията на която сте направили настройка на камерата , колко детайлна искате да е картината. Със такава големина си гарантирате ,че няма да има проблем със записите. Казвам това защото съм сменил повече от 10 вида камери.Сега съм с системи с по две камери в кола и смятам след известно време да мина на сървър с 6 8 камери + жпс ,следене на скорост, много висока резулюция.Там може и да се сертифицира за доказателствен материал.Не дай боже да ти трябва.Но това е ако имаш желание.

А има и възможност от такава камера нисък клас при проишествие да се вземе под внимание и филма при надлежно вземане от органите!

Камерите записват нощен режим ,звук,видео.Така са повечето .Гледайте внимателно при покупка защото има и такива които могат само дневно време да работят или с много силна светлина през ноща!

Поздрави :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Колега според зависи колко пари ти се дават за камера, но според мен може да си вземеш безжична камера ако не се лъжа имат детектор за движение и може да я наблюдаваш директно през компютъра какво става всъщност , мисля че можеше да прави и записи един познат си монтира подобна камера на вилата http://spytech.bg/bezjichni-kameri/72/ и да ти кажа за без пари си направи охрана , та на въпроса може направо и тежката артилерия да монтираш тогава вече няма как да не познаеш кой ти е надраскал колата http://spytech.bg/videonabludenie/352/ но всичко опира до финанси , аз от тук си купих камера за автомобила вътрешна , дано съм ти бил полезен поне малко

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...