Премини към съдържание

Избор на кола


vendor

Препоръчано мнение

Здравейте

 

Ще си купувам кола и се колебая между Мицубиши Галант или Тойота Авенсис. Колата ще е комби. Някой може ли да сравни двете коли ? Години.. . около 8-9 годишна

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях пред същия избор като теб, преди да си купя моята кола. Все още се заглеждам по Авенсис,но то е за да се уверя че наистина съм направил верния избор. Като интериор и екстериор изобщо мисля че няма смисъл да се обсъжда кой от двата автомобила има голямо предимство.Просто :mitsu-smiley: има такова характерно излъчване че може да стоиш и да го гледаш с часове,докато Тойота е абсолютно скучна откъдето и да я погледнеш и в нея няма нищо впечатляващо,а интериора е все едно си в кола на 20години. Като става въпрос и за комби,Галант също е недостижим,като не веднъж съм впечатлявал с обема на багажника,притежатели на Омега комби и Ауди 100.Но стига със сравняването на външния вид.

Двигателя на моето комби е двулитров турбодизел,който е изключително здрав мотор с отлична динамика и освен необходимите смени на консумативи и ангренажи ,не се е налагало да се пипа друго,а и няма симптоми че скоро ще има проблем.Разход около 7-9 в зависимост от начина на каране и дали е градско или не имайки предвид габаритите на автомобила е повече от задоволителен.Като ускорение също е доста добре.Не знам към кой двигател си се насочил при Авенсис и за това мога да кажа как стоят нещата при :mitsu-smiley: .За стабилност и управляемост също мога да изрека само суперлативи.Често ходя до Боровец и досега колата винаги се е държала прекрасно по завоите,без значение от атмосферните условия.Окачването е много здраво и много комфортно.Колкото и дълго време да се наложи да пътуваш,всичко е така съчетано, че не те изморява. Не знам какво повече да ти кажа,ако имаш конкретни въпроси питай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

 

Ще си купувам кола и се колебая между Мицубиши Галант или Тойота Авенсис. Колата ще е комби. Някой може ли да сравни двете коли ? Години.. . около 8-9 годишна

 

Тойота Авенсис на 8-9 години според мен не може да се сравнява с Галант, по-скоро е в класа на Каризма, при това е по-лоша. Имах честта да пробвам.

 

Ако ще е Авенсис, само от новите. И отново, с Галант е трудно да се сравни, така че избора ти е концептуален, а не избор на два аналога. Единственият проблем на Галант е, че почва да остарява, а Тойота развива Авенсиса. И въпреки това не знам колко поколения трябва да направят докато стигнат Галанта - но това е тема само за ценители :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Toyota си е много добра кола но е доста грозна!

Иначе дизела на тойота се слави като доста добър, бензина също.Макар че тази слава е по скоро от последните години.И аз карам 2000 дизел и като вървене е наистина много добре.Най добре покарай и двата автомобила и прецени кой ти харесва по-вече.Освен това и цената си е от значение.Негативите за галанта са че е по малко разпространен и по трудно се намират части втора ръка.А като говорим за комби замислял ли си се за Volvo?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Тук не е форума на Мазда, Тойота, Хонда или на каквато и да било друга марка.

Сравнителните характеристики можете да си изпробвате в други форуми!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...