Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

L200 - повишен разход


Препоръчано мнение

От половин година съм собственик на L200 2002 година, 2.5 TDI, 115 коня, автомат. Обслужих колата напълно в Рубин, след няколко месеца започнах да ходя при един майстор (Цецо) от Горнобански път, според който всичко по колата е наред, какво ли не го накарах да гледа. Та проблема е следния - разхода на гориво гони 15, без значение дали в града или извън него, без значение дали карам бързо или бавно. И на офроуд пак толкова харчи.

Колата иначе притежава завидна динамика, затопля антифриза бързо и го заковава по средата на скалата.

Единствения кусур е, че гори масло малко повече от нормалното - половин литър на 5000, но не е карана в критични стойности.

И на олио съм я пробвал (50/50), върви еднакво добре, само сутрин малко по-трудно се пали.

 

Ако някой се сеща, какво трябва да се гледа на подобен мотор, защото този разход е повече от неприятен и е единственото, което може да ме накара да се откажа от иначе хубавия камион.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От половин година съм собственик на L200 2002 година, 2.5 TDI, 115 коня, автомат. Обслужих колата напълно в Рубин, след няколко месеца започнах да ходя при един майстор (Цецо) от Горнобански път, според който всичко по колата е наред, какво ли не го накарах да гледа. Та проблема е следния - разхода на гориво гони 15, без значение дали в града или извън него, без значение дали карам бързо или бавно. И на офроуд пак толкова харчи.

Колата иначе притежава завидна динамика, затопля антифриза бързо и го заковава по средата на скалата.

Единствения кусур е, че гори масло малко повече от нормалното - половин литър на 5000, но не е карана в критични стойности.

И на олио съм я пробвал (50/50), върви еднакво добре, само сутрин малко по-трудно се пали.

 

Ако някой се сеща, какво трябва да се гледа на подобен мотор, защото този разход е повече от неприятен и е единственото, което може да ме накара да се откажа от иначе хубавия камион.

Всичко може да е, не изключвай проблема да не е в мотора, а в скоростите и/или ходовата част.......по скоро дифове,раздатка и т.н.......ако искате, елате да го видим този камион.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега може ли да уточните кога започна да харчи повече ? След посещението ви в рубин или и преди това имаше повишен разход ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа дали е от Рубин проблема, защото я заведох веднага когато я взех, а и колата имаше проблем с маркуча на турбото (този прези интеркулера), т.е. не беше изправна за да мога да преценя дали е харчела повече. DJ Tymbi, дай координати на ЛС, второ мнение ще ми е много ценно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С какви гуми си те също са от значение. Провери налягането в цилиндрите!

А как изчисляваш колко ти е изгорила.

Редактирано от str_ssi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз имам л200 само че нее автомат като е с граиферните гуми и тои ми гори 15.като ги сменя с обикновенните 10 това е разхода на л200. как ли на сам го мъчил немога да го сваля

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз имам л200 само че нее автомат като е с граиферните гуми и тои ми гори 15.като ги сменя с обикновенните 10 това е разхода на л200. как ли на сам го мъчил немога да го сваля

 

Наистина може да е заради гумите. С all terain гуми съм, взех ги, за да съм по-добре върху сняг. Имам и хард топ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз сам с ръчни и ми гори 10 градско това 15 ми изглежда много дори и за автомат.При положение че сте пипали около турбината разгледали я да не е задържал баипаса в отворено положение и турбината да не работи коректно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...