Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Ролки и ремък?


pepino87

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, някой може ли да ми каже на колко хиляди се сменят оригиналните ролки и ремъка?

Благодаря Ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, някой може ли да ми каже на колко хиляди се сменят оригиналните ролки и ремъка?

Благодаря Ви предварително!

Ако колата ти е тази на аватара, м/у 60 и 90 000км пробег........аз ще заложа на по малката цифра .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти е тази на аватара, м/у 60 и 90 000км пробег........аз ще заложа на по малката цифра .........

Благодаря! Че ми казаха на 120 000 км и ми се видя малко множко :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Че ми казаха на 120 000 км и ми се видя малко множко :icon_blush:

Бе и аз съм имал ремък на 139 000 ,но беше на парцали вече и е чист късмет това 120 000 км. .............все едно си играеш на руска рулетка, така че не рискувай, а действай.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Помпа-дюзата ако е с монтиран "брезентов" ремък(така му викам защото погледнат от вън си прилича чисто на плат), мисля че му даваха 120000км, ако не и повече. Трябва да се погледне с какъв е окомплектован двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Че ми казаха на 120 000 км и ми се видя малко множко :icon_blush:

Даже малко са ти казали :) на този мотор до 2007 г. VW му дават на 80000 мили смяната, което ки е към 130 к км.

След 2008г. при тях пробега става двойно, 160к. мили, което си е почти като мотор с верига ..:huh:

Не вярвам при Мицубиши нещата да са различни, защото ползват същия мотор .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли къде да разберем точно на колко го дават МИЦУБИШИ? Моята кола е, DI-D с помпа дюза, закупена 2008г., Август месец от БС. Та :)?

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Инфо БС:

 

120 000км или 5г. - смяна на всички ролки там дето са, ремък + водна помпа - 1850лв...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам такъв мотор на Outlander 2007.

Помпа-дюза 2.0 BSY 140 Hp.

В момента колата ми е на 181 000 км. На 120 000 смених агренаж, комплект, но не в Балканстар. Един приятел ми ги смени, но честно да си призная дори не съм го питал какви части е влагал. Излезе ми около 1200 лева. Каза ми, че ремъка трябва да се смени пак след 80к. т.е. на 200 000. Засега нямам никакви проблеми с мотора, даже преди 1 седмица сменях масло и всичко си ми беше наред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде ги гледате тези показания за 80000мили и 160000мили, но на мен от представителството на Сеат ми казаха, че трябва да се сменят на 90000км-ролки,ремъци и водна помпа, а двигателя на Сеат-а няма много разлики с този на Мицубишито

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моят лансър пистовият ремък се сменял на 5г.( другото е верига), а най-вероятно имал нужда след около 100К. км .... това е инфо от Miroslav, а аз му вярвам! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде ги гледате тези показания за 80000мили и 160000мили, но на мен от представителството на Сеат ми казаха, че трябва да се сменят на 90000км-ролки,ремъци и водна помпа, а двигателя на Сеат-а няма много разлики с този на Мицубишито

Ами колега, остави ги да си играят на руска рулетка и да си трошат колите........дай да ги сменяме на 200 000 мили............ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде ги гледате тези показания за 80000мили и 160000мили, но на мен от представителството на Сеат ми казаха, че трябва да се сменят на 90000км-ролки,ремъци и водна помпа, а двигателя на Сеат-а няма много разлики с този на Мицубишито

 

HAAS Пловдив. Сервиза на VW.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде ги гледате тези показания за 80000мили и 160000мили, но на мен от представителството на Сеат ми казаха, че трябва да се сменят на 90000км-ролки,ремъци и водна помпа, а двигателя на Сеат-а няма много разлики с този на Мицубишито

Аз пък не знам кое ти е толкова чудно, просто си има коли с удължен пробег ..:)

Ето един пример ..

http://media.snimka.bg/s1/1645/029534343.jpg?r=0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи от официалния представител го препоръчват да се сменя на толкова, ако е така добре, обаче аз пак ще си го сменя на 90000км, защото точно от тия сервизи си патим(всички) най-много, за 2 години единственото смислено нещо което аз чух от аутотехника беше това за ролките и ремъците.Те сигурно не препоръчват и смяна на масло на скорости, обаче като се счупят и казват е трябваше да си сменил маслото за това са се строшили :D .Както казах и по-горе аз си решавам кога да ги сменям , така и всеки друг прави своя избор,дали е вярно или грешно само времето ще покаже, но да кажа, че не съм чул някой от превантивна смяна на каквото и да било по колата да се оплаче, че после се е счупило заради по ранната му смяна.Може и аз да се филмирам много, като стане въпрос за поддръжка, но няма как все пак колата искам да си я карам по-дълго време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи от официалния представител го препоръчват да се сменя на толкова, ако е така добре, обаче аз пак ще си го сменя на 90000км, защото точно от тия сервизи си патим(всички) най-много, за 2 години единственото смислено нещо което аз чух от аутотехника беше това за ролките и ремъците.Те сигурно не препоръчват и смяна на масло на скорости, обаче като се счупят и казват е трябваше да си сменил маслото за това са се строшили :D .Както казах и по-горе аз си решавам кога да ги сменям , така и всеки друг прави своя избор,дали е вярно или грешно само времето ще покаже, но да кажа, че не съм чул някой от превантивна смяна на каквото и да било по колата да се оплаче, че после се е счупило заради по ранната му смяна.Може и аз да се филмирам много, като стане въпрос за поддръжка, но няма как все пак колата искам да си я карам по-дълго време.

 

По повод на превенциата да споделя, че seat-а на жената след първите си 5 хил. км. се движи с 5W30 OEM Мitsubishi масло! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...