Премини към съдържание

Относно смяна на гумички на клапаните


exigo

Препоръчано мнение

Здравейте на всички колеги. Бих желал да попитам знаещите дали е възможно и дали би било редно да се сменят гумичките на клапаните на двигател 4G13 без да се сваля главата. Искам да го направя така за да не се налага на сменям гарнитурата на главата, болтовете и да я пращам на шлайфист. Преди няколко дни направих доста сериозно пътуване с колата около 3000 км и така се събраха общо 8000 км от последната смяна на масло, забелязах че нивото на маслото е на минимум, долях и събра около 1,2 литра до нива около 1мм под максимума, което за тези километри ми се струва доста, а и карам с масло с вискозитет 10W40. Мисля че проблема ще е от гумичките, защото колата си има доста добра компресия. Бих искал да попитам също така дали е възможно от студеното време да гори маслото. Предварително благодаря на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички колеги. Бих желал да попитам знаещите дали е възможно и дали би било редно да се сменят гумичките на клапаните на двигател 4G13 без да се сваля главата. Искам да го направя така за да не се налага на сменям гарнитурата на главата, болтовете и да я пращам на шлайфист. Преди няколко дни направих доста сериозно пътуване с колата около 3000 км и така се събраха общо 8000 км от последната смяна на масло, забелязах че нивото на маслото е на минимум, долях и събра около 1,2 литра до нива около 1мм под максимума, което за тези километри ми се струва доста, а и карам с масло с вискозитет 10W40. Мисля че проблема ще е от гумичките, защото колата си има доста добра компресия. Бих искал да попитам също така дали е възможно от студеното време да гори маслото. Предварително благодаря на всички.

Не, не се сваля главата, само се качват буталата на горна мъртва точка преди да откачиш кученцата на пружината на клапана , за да не падне клапана в цилиндъра както на няколко случая съм виждал........ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Преди няколко дни направих доста сериозно пътуване с колата около 3000 км и така се събраха общо 8000 км от последната смяна на масло, забелязах че нивото на маслото е на минимум, долях и събра около 1,2 литра до нива около 1мм под максимума, което за тези километри ми се струва доста, а и карам с масло с вискозитет 10W40. Мисля че проблема ще е от гумичките, защото колата си има доста добра компресия. Бих искал да попитам също така дали е възможно от студеното време да гори маслото. Предварително благодаря на всички.

 

Колега, според мен не бързай с ремонти. За 8000км. този разход на масло не е нетърпим. Лично аз доливам около 400мл. на 8000км, но забелязвам, че маслото ми (10W40) се променя осезателно след около 5000км пробег, даже се усеща по звука на мотора. Пробвай с ново масло и засечи отново. Няма логика при студено време да гори повече масло. За гумичките- не те съветвам да ги сменяш. Опита ми (да не споменавам друга японска марка) показва, че всичко е от сегменти. Сменял съм гумички и то с оригинални- резултата беше нулев. Разбира се всеки случай е индивидуален, но все пак не бързай да разглобяваш. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според мен не бързай с ремонти. За 8000км. този разход на масло не е нетърпим. Лично аз доливам около 400мл. на 8000км, но забелязвам, че маслото ми (10W40) се променя осезателно след около 5000км пробег, даже се усеща по звука на мотора. Пробвай с ново масло и засечи отново. Няма логика при студено време да гори повече масло. За гумичките- не те съветвам да ги сменяш. Опита ми (да не споменавам друга японска марка) показва, че всичко е от сегменти. Сменял съм гумички и то с оригинални- резултата беше нулев. Разбира се всеки случай е индивидуален, но все пак не бързай да разглобяваш. :)

 

Подрекрепям мнението на колега за сегментите! А и понякога с този ремонт се установяват доста други неща така че... ! По-добре смени маслото и пробвай с ново ! : )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Преди време карах Ауди 80 и един представител на Приста ми направи голяма реклама на техните масла и че не са по-лоши от другите. Смених си маслото с Приста Лидер 10W40и колата си вървеше добре. За 8000км до есента не съм доливал масло защото още си беше в нормите. Проблема се появи от ниските температури когато повдигачите започнаха много да чукат и се ядосах и смених маслото. Сложих Арал 10W40. За 10 000 км повдигачите са ми чукали най-много 10 сек. и то в големите студове но за сметка на това до следващата смяна долях още 1,5литра масло. За това бих те посъветвал да пробваш и с друго масло защото някои масла просто по-бързо изгарят а други не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подрекрепям мнението на колега за сегментите! А и понякога с този ремонт се установяват доста други неща така че... ! По-добре смени маслото и пробвай с ново ! : )

И при мен се оказа сегменти, и смяната на гумичките беше напразна !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Смених маслото и се оказа че Муцито добре похапва масълце, за около 1500 км ми глътна почти 1 литър масло, странното е че не виждам бял пушек през ауспуха :icon_blush: но се усеща миризма на горяло масло.

Поръчал съм си частите и другата седмица живот и здраве я мятам, сегменти, биелни лагери, гумички, гарнитури, семеринги и тн. Решил съм всичко да сменя от глава до картер :icon_dance:

 

Ако някой може да ми препоръча нещо или съветва в моето начинание ще съм му благодарен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Привет колега!

Напоследък и при мен доста зачести доливането на масълце.. Предполагам ще пробвам първо със смяна на маслото..

Успя ли да направиш ремонта?

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм започнал с ремонта. Пристигнаха ми всички части, но най-вероятно ще го отложа за средата или края на месец май защото майсторчето ми е доста заето в момента.

Днес ми звъня едно приятелче, което се занимава с внос на коли за части. Намерил е в Англия много читаво SPACE STAR-че 1.6 MPI на около 20000 мили с удар отзад. Та искам питам знаещите от дали мога лесно да прехвърля този двигател на моята звездичка, дали скоростите от 1.3 са съвместими с 1.6 или и тях трябва да сменя.

Общо взето тоя мотор с компютъра и скоростите ще ми се върже около 500-600 лева и се чудя дали да се занимавам с ремонта или направо да слагам този двигател

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поръчал съм си частите и другата седмица живот и здраве я мятам, сегменти, биелни лагери, гумички, гарнитури, семеринги и тн.

 

 

Колега двигател,скоростна кутия и компютъра за 500-600 лв.не е за много мислене:rolleyes: цената е добра но....... предполагам си дал около 300 лв. за сегменти, биелни лагери, гумички, гарнитури, семеринги и тн. за твоя двигател :icon_hmm: явно тая оферта за 1.6 ти е дошла малко след дъжд качулка :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега двигател,скоростна кутия и компютъра за 500-600 лв.не е за много мислене:rolleyes: цената е добра но....... предполагам си дал около 300 лв. за сегменти, биелни лагери, гумички, гарнитури, семеринги и тн. за твоя двигател :icon_hmm: явно тая оферта за 1.6 ти е дошла малко след дъжд качулка :icon_hmm:

За мен не е проблем, част от частите мога да върна, сегментите и биелните лагери, които съм поръчвал от Германия ще ги оставя в магазина да се продават, но сега дилемата ми е дали мотора ще стане на моята, дали мога да запазя моята скоростна кутия, полуоски и тн или и тях ще трябва да сменям. Иначе до колкото разбрах до 2 седмици Спей Стара от Англия ще пристигне :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен изчакай Английския Спей Стар за да прецениш на място :drinks: захващането на скоростна кутия и двигател към купето трябва да е едно и същото,но........ 1.6 двигателя към твоята кутия....:icon_hmm:остава загадка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...