Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Colt 2009 автомата не включва задна скорост


Препоръчано мнение

Здравейте на всички! Да се похваля с новата си придобивка Колт 1.3, бензин, автомат, 5 врати, 2009 година. Старата ми Каризма я оцениха в Мицубиши салона и ми направиха отстъпка за Колта. Искам да споделя с вас, че след 2 месеца- и около 2000км, проблема с включването на задна се задълбочи. На загрял двигател от положение "N" на скоросрният лост опитвам да включа на "R", лостът влиза на мястото за задна, но компа ми показва "0", и колата не тръгва. Четох за проблеми със задната и опитах "камасутрата" с превключване на неутрална, първа и пак задна, но не става. Интересното, е че това го прави доста често и то когато колата е карана( горещ двигател ), когато е студена задната влиза от първият път. Направо не мога да повярвам толкова нова кола и то само на 35000км, закупена от официален салон и дистрибутор на Мицубиши да прави такъв проблем.

Какъв може да е проблема според вас? Разгледах руския сайт и нищо не разбрах, въпреки помоща на Гугъл преводача

Дистрибутора ми даде 3 месеца гаранция и в сряда си записах час за преглед, защо много често не включва задната.

Четох за тази скоростна кутия, че е немска и супер здрава, и може да изкара живота на колата, но не е така в действителност. Преди мен я е карала жена и то инвалид, значи никакъв зор не е видяла ( ръчния режим не е ползван ) тази скоростна кутия. Това го знам, защото на винетката и сертификата ми за собственост пише кой е карал колата преди мен

До скоро и ще пиша какво се случва след прегледа, за всички вас и за хората решили да карат Колт като моя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Честито за новата кола и поздравления за избора :mitsu-smiley: !

За твоят проблем най-вероятно трябва да се направи ъпдейт на софтуера както вече колегите бяха споменали, и всичко това естествено ти се полага безплатно( иначе ще ти струва около 120лири), т.е. един час труд при дилъра. Отиди там където си я купил и им обясни проблема, бъди настоятелен, че колата има проблем, и им кажи че най-малкото което трябва да направят е този ъпдейт, въпреки че на мен веднъж ми казаха че нямат ъпдейт и могат само да ми изтрият моя и да ми запишат същия на ново, но при твойте дилъри може да е различно. Успех и да пишеш какво е станало :drinks: :mitsu-smiley:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря tonino_g3! Утре ще пиша какво са открили в дилърския сервиз на Мицубиши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес вземах Колта! В сервиза на Мицубиши са направили софтуерен ъпдейт и колата е супер. Компа сменя скоростите много по-добре, имам чувството още на 2400 оборота. Преди въпреки, че го "обучавах" да ги сменя на 2500 често "забравяше" и чак на 3000 включваше по-горна предавка. Четох във форума, че може да се "обучи" компа да сменя обороти от 2000 нагоре, обаче моя го прави това над 2500 оборота. В сервиза казаха, че няма нищо друго нередно и повече не трябва да имам проблем с включването на задна. Тествах колата и днес (четвъртък) нямам проблеми, включва "R" 10 от 10 пъти. :)

Понеже имам още 1 месец гаранция не ме таксуваха, безплатно беше всичко. :icon_clap:

Е това е за сега, дано да съм бил полезен на всички фенове. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скоростната кутия не може да бъде обучавана, това кога превключва зависи единствено от това с каква скорост се движиш и колко си натиснал педала на газта.

Между другото и при мен когато ми смениха софтуера на колата също имах чувството, че превключва по-плавно от преди.

 

http://www.autodiagnos.com.ua/Diagnos/allshift_up.gif

http://www.autodiagnos.com.ua/Diagnos/allshift_dn.gif

Редактирано от p_bakardjiev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравй колега p_bakardjiev, благодаря за графиката. На няколко места четох, че тази автоматочна скоростна кутия се нагажда сама към стила на шофиране на човека зад волана. От личен опит в шофирането на моя колт смея да твърдя, че мога да го накарам да смени по-горна предавка в автоматичен режим. Правя го при ускорение на колата като стигнат оборотите на 2500 леко отнемам педала на газта и после лек натиск до положението преди да съм я отнел и колата сменя с по-горна предавка. Е това е, следващите дни не го правя това с отнемането и пак подаването на газ, колата сама сменя на 2500 оборота.

След ъпдейта и при мен доста плавно сменя скоростите. Общо казано съм много доволен от колата, карам я с голям кеф, да чукна на дърво. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Здравейте, оказа се че и при мен се появява проблема с невлизащата задна скорост при загрял двигател. По често се случва когато жената управлява автомобила.

В събота бях в РАТОЛА за проверка на софтуера на скорустната кутия, но ми казаха че софтуера е актуален (номер 2) и не могат да качат по-нов (защото нямат по-нов).

 

Молбата ми е ако някой си пзаи разпечатките да погледне за сравнение следните данни от дадените ми две разпечатки:

 

ECU DIAG VER. - 02

HARDWARE VER. - 4004

Software ver. - 000000

 

 

ECU ORIGIN - 00

Suplier ID - 03

ECU DIAG VER - 02

Hardware ver. - 4004

 

 

Редакция - Сега видях в наръчника тази инструкция:

0 - Driving prohibited. Allshift lever is shifted from "N" to "R" or the s.b. position before

depressing the brake pedal (Driving prohibition is executed in this case, but it can be

cancelled as follows: Shift the Allshift lever back to "N", depress the brake pedal, and then

shift it to "R" or the s.b.position).

 

Ще разкажа на жената, пък да видим дали ще има резултат от повторното натискане на спирачките.

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...