Премини към съдържание

Помощ колеги,конденз в багажника!


san4o pansa

Препоръчано мнение

Колеги,отвътре под багажника вечно има влага,кичето е мокро и даже при минусови градуси всичко замръзва!отдушника не е запушен... Нз..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Убеден ли си, че е конденз... :icon_hmm:

Що не пробваш на автомивка, да влезеш в багажника с едно фенерче, и да я подпукат с водоструйката...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Убеден ли си, че е конденз... :icon_hmm:

Що не пробваш на автомивка, да влезеш в багажника с едно фенерче, и да я подпукат с водоструйката...

Аз така си мисля,щото целият стой на малки капчици,газовото е влажно...не тече от точно опр място

Редактирано от san4o pansa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз така си мисля,щото целият стой на малки капчици,газовото е влажно...не тече от точно опр място

 

И при мен беше така - само от лявата страна на багажника. Имаше ръжда в калника, даже каква ръжда, имаше цяла дупка :D Отвън боята си стои, но като погледнах отвътре - дупка! Преди зимата я запълних с влакнест кит. Другият проблем беше, че течеше вода от уплътнението, това беше основното! Залепих ги с монтажен силикон и тази зима багажника е сух. Успех :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами брат,точно там дето казваш като махна корите,под отдушника като бръкна и има леко кал,но е странно защото колата няма ръжда.нз дали е от там.

Уплътнението го намерих откаде пуска и го силиконирах.Също така на коритото под рез гума имаше дупчица сякаш нарочно пробита,запуших я...Пластмасата над отдушника също я махнах,уж да взима повече въздух.Сега чакам..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес нещата май са по зле.Сутринта имаше голяма слана и като отворих-лед!В горната лява и дясна страна равномерен тънък слой лед!Конденз е това за мен ии незнам какво ще се прави.Инструментите,бутилката почват да ръждясват.Моля ви,някой специалист да ми каже какво да правя,ще почне да мирише на мухъл след време!Пишете!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

И при мен беше така - само от лявата страна на багажника. Имаше ръжда в калника, даже каква ръжда, имаше цяла дупка :D Отвън боята си стои, но като погледнах отвътре - дупка! Преди зимата я запълних с влакнест кит. Другият проблем беше, че течеше вода от уплътнението, това беше основното! Залепих ги с монтажен силикон и тази зима багажника е сух. Успех :)

 

Колегата е прав - най-добре ще се разбере като се облива постоянно и обилно, затова недей да чакаш повече - "да замирише на мухъл"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен (явно след някогашен удар) беше изпъснала една заварка точно под левия стоп, а точно там минава канала за водата, и при дъжд направо се стичаше в мястото за резервната гума. Мястото е много кофти, защото е между стопа и бронята и трябваше много разглобяване, за да мога да го замажа с кит, затова само свалих стопа и с 1/2 бутилка силикон с дълъг накрайник запълних цепнатината.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен (явно след някогашен удар) беше изпъснала една заварка точно под левия стоп, а точно там минава канала за водата, и при дъжд направо се стичаше в мястото за резервната гума. Мястото е много кофти, защото е между стопа и бронята и трябваше много разглобяване, за да мога да го замажа с кит, затова само свалих стопа и с 1/2 бутилка силикон с дълъг накрайник запълних цепнатината.

 

Проблема е решен преди 2седмици.Удар отзад.Същия сценарий, на същото място,само че от край до край...Четири дена мокрене,подсушаване,силикони и лепила :icon_censored: На петия сложих бронята.Сега леекичко просълзява при сериозен дъжд,поне не мокри и не мирише на влага :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...