Премини към съдържание

Съвет за покупка на Аутлендър след 2007


Препоръчано мнение

Да допълня отговора ми но за бензиновия модел.........

Бензиновия мотор е 2.4 МИВЕК и на двата вала,мотора е двувалов- т.е. с два разпр. вала е, а не както стария - с един.......16 клапана е, но кофтито е,че ее с пулове на клапаните, което ще рече че при всеки реглаж на клапаните е по скъпо.......но пък реглааж не се прави всеки ден .......мотора е с верига,и то добра и здрава, а не като на 3.2 моторите, къде е доста слаба и се къса и/или се разтяга.......мотора е добре разчетен и си върви почти еднакво добре във всички обороти.......абсолютно безшумен е, така че внимавайте да не прецакате стартера........

Благодаря за обстойното обяснение. И на мен ми се искаше бензинов, но за съжаление мн. рядко се срещат по обявите особено в ценовия диапазон в които търся.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за обстойното обяснение. И на мен ми се искаше бензинов, но за съжаление мн. рядко се срещат по обявите особено в ценовия диапазон в които търся.

 

 

Обикновено хората, които карат такива мотори не карат много километри и нямат съществени проблеми. Карам такава с 2.4 мотор бензин и не бързам със смяната най-вече, защото не съм имал никакви проблеми с автомобила. Сменил съм до сега едни накладки и сега на тази смяна при 90к км ще сменя дискове. Другото са масла и филтри. Разхода е по-висок и при бързо каране много скача, както и градското.

 

Моторите с нафтата съм чувал за неприятни проблеми. Например запушен горивен филтър в Италия. В ниското им продали нафта която се оказа "лятна" след което на високото при -14 през деня и -20 нощем се е запушил филтъра. Компютъра изключва колата и .... асистънс, сервизи, почистване и т.н.

 

 

Ако няма да караш МНОГО километри по-добре бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не се оказва, че бензинов Аутлендър е по-скъп от дизелов? Това е странно много, каква ли е причината? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не се оказва, че бензинов Аутлендър е по-скъп от дизелов? Това е странно много, каква ли е причината? :mitsu-smiley:

 

Причината вероятно се крие именно в подробното описание на Пламен - бензиновия модел е безпроблемен, за разлика от дизеловите, които си имат всякакви болежки .. съединител, ЕГР-и, масло и пр. и пр.

 

Аз карам бензинов от 2008 с вариатор. Супер доволен съм. Вече е на 130 хил км. и има едни сменени водачи на спирачен апарат и един реглаж на клапани. Карам безпроблемно на газ от почти 60 хил км. Към края на годината мисля да минавам на хибрид, но тази кола остава в семейството (на майка ми) и нямам никакво намерение да я продавам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Причината вероятно се крие именно в подробното описание на Пламен - бензиновия модел е безпроблемен, за разлика от дизеловите, които си имат всякакви болежки .. съединител, ЕГР-и, масло и пр. и пр.

 

Аз карам бензинов от 2008 с вариатор. Супер доволен съм. Вече е на 130 хил км. и има едни сменени водачи на спирачен апарат и един реглаж на клапани. Карам безпроблемно на газ от почти 60 хил км. Към края на годината мисля да минавам на хибрид, но тази кола остава в семейството (на майка ми) и нямам никакво намерение да я продавам.

 

Имаш ли идея колко ще струва хибрида? Това което съм виждал до момента не ме изпълва с ентусиазъм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В норвегия е 53 000 евро с всички възможни за модела екстри. Стартовата цена е 45 хил евро. Предполагам у нас цените ще са подобни.

 

Но аз все още се двоумя между аутлендъра и опел ампера. Последната я карах на парижкото авто шоу и чувството беше все едно карам космически кораб :)

Редактирано от earendil
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...