Премини към съдържание

Зелена лампичка Gdi Eco


hristovico

Препоръчано мнение

Става вапрос за Мицубиши Каризма 1.8 GDI. Какво означава когато свети зелената лампичка на таблото GDI eco?
:mitsu-smiley: Дали отговорът не е тук: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...p;hl=екологичен? :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен светенето на зелената лампа означава, че двигателя работи в икономичен режим, т.е. консумира малко гориво. Ако тази лампа угасва при подаване на повече газ, значи съм познал. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зелената лампичка показва икономичен режим и се включва между 2400 и 3500 оборота, когато автомобила работи на обеднена на гориво смес 30:1. Коя година е каризмата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Някой може ли да покаже снимка с тая лампа на таблото или барем къде се намира тя, че нещо не съм я виждал?

98-ма година е колата, gdi.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лампичката действително сигнализира, че автомобила е в икономичен режим. От както го разбрах се старая да карам така, че въпросната да свети максимално и забелязвам, че и при плавно ускорение също не угасва и най-важното усеща се много в разхода и портфейла. С други думи светенето на тази лампа е обратно пропорционално на светенето на оранжавата с колонката ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами Спейс стар с 1.8 ДГИ 99 г, дали имат също еко режим ? Благодаря предварително !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами Спейс стар с 1.8 ДГИ 99 г, дали имат също еко режим ? Благодаря предварително !

Всички ГДИ-та имат този режим, а дали имаш или не лампичка ,това зависи от годината и модификацията ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами спейс стара GLX 99 г, явно трябва да се поогледам повече в таблото за да видя имали !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята Звездичка е същата модификация и година, ако досега не си я виждал зелената лампичка, провери на таблото крушката, сигурно е изгоряла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаше няколко изгорели крушчици по таблото ,обаче за тая не знаех, ще проверя. И благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаше няколко изгорели крушчици по таблото ,обаче за тая не знаех, ще проверя. И благодаря

Ако имаш е много възможно да е изгоряла. Поради това че тази крушчица често свети, гасне, свети, гасне и т.н.... според начина на каране изгаря по-бързо от останалите. Когато взех моята каризма светеше, после спря и се бях претиснил, че нещо се е прецакал целия режим, но се оказа че след смяна на крушката пак мигаме ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз маи нямам такава лампичка.Днес гледах таблото и не видях , има някакво правоъгълниче на пластмасата на таблото . но е цяло не е изрязвано или заработвано да има някаква фасонка или кабелче. Възможно ли е пак да си имам 'ЕКО' режима без лампичка ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз маи нямам такава лампичка.Днес гледах таблото и не видях , има някакво правоъгълниче на пластмасата на таблото . но е цяло не е изрязвано или заработвано да има някаква фасонка или кабелче. Възможно ли е пак да си имам 'ЕКО' режима без лампичка ?

Всички ГДИ-та имат този режим, а дали имаш или не лампичка ,това зависи от годината и модификацията ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...