Премини към съдържание

Проблем с ABS на разярения самурай


freeman

Препоръчано мнение

Здравейте на всички,

 

От 2 седмици съм горд собственик на Мицубиши Галант 2.0 TD 2000 год. Отдавна мечтая да имам такъв автомобил и накрая на 36 години успях да сбъдна мечтата си. Разярения самурай обаче има малко технически проблеми и бих ви помолил за съвет. Имам проблем с ABS спирачната система - лампата на ABS на таблото светка и изгасва. Когато лампата свети колата спира нормално (явно тогава ABS-а не работи). Проблема е когато лампата за ABS не свети - тогава при натискане на спирачката започва едно яко стържене и хрущене в предницата, педала на спирачката чак отскача при натискане и имам усещането че ще си избия някой зъб с коляното - толкова отскача! Появява се някакво постоянно стържене в дясната страна на предницата! Ще я водя на майстор утре, ама ако можете да ми дадете някакви съвети и насоки ще съм ви много благодарен. Ако се наложи смяна на нещо по предницата от къде в България мога да си закупя качествени резервни части за Галант? Предстои ми смяна на ремък и ролки - моля за насоки от къде и какви марки да си взема?

Предварително Ви благодаря!

Редактирано от freeman
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

 

От 2 седмици съм горд собственик на Мицубиши Галант 2.0 TD 2000 год. Отдавна мечтая да имам такъв автомобил и накрая на 36 години успях да сбъдна мечтата си. Разярения самурай обаче има малко технически проблеми и бих ви помолил за съвет. Имам проблем с ABS спирачната система - лампата на ABS на таблото светка и изгасва. Когато лампата свети колата спира нормално (явно тогава ABS-а не работи). Проблема е когато лампата за ABS не свети - тогава при натискане на спирачката започва едно яко стържене и хрущене в предницата, педала на спирачката чак отскача при натискане и имам усещането че ще си избия някой зъб с коляното - толкова отскача! Появява се някакво постоянно стържене в дясната страна на предницата! Ще я водя на майстор утре, ама ако можете да ми дадете някакви съвети и насоки ще съм ви много благодарен. Ако се наложи смяна на нещо по предницата от къде в България мога да си закупя качествени резервни части за Галант? Предстои ми смяна на ремък и ролки - моля за насоки от къде и какви марки да си взема?

Предварително Ви благодаря!

Колега, кажи на майстора ти да провери предните гривни за ABS на полуоските.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, има счупено зъбче на някоя гривна - 4 броя, от които АБС-а взима сигнал. В момента системата ABS се "лъже", че едно от колелата има склонност към блокиране заради разликата в броя на зъбите (въртенето на полуоските) при една от всичките 4 гривни. Отчита по-ниска скорост на едно колело и се шашави. Задейства ти се АБС непрекъснато и от това идва стърженето и ритането.

 

Аа, щях да пропусна - Честито :icon_thumbup: Пожелаваме ти това да е началото на сбъдването и на другите ти мечти :-)

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, има счупено зъбче на някоя гривна - 4 броя, от които АБС-а взима сигнал. В момента системата ABS се "лъже", че едно от колелата има склонност към блокиране заради разликата в броя на зъбите (въртенето на полуоските) при една от всичките 4 гривни. Отчита по-ниска скорост на едно колело и се шашави. Задейства ти се АБС непрекъснато и от това идва стърженето и ритането.

Анди, гривните са 2 и са само отпред. При това не се чупят зъби, гривните се късат и започват да превъртат на полуоската, аз поне не съм видял счупен или липсваш зъб. Отзад е решено по друг начин и там такъв проблем не може да се получи, освен с датчика, но тогава ABS няма изобщо да сработва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Анди, гривните са 2 и са само отпред.

Ааааа, недей тъй се излага бре .:P Колкото колела има колата, толкова са и гривните ..:)

Това, че не си сменял задна лагер главина и не си видял къде стои гривната, не значи, че няма ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преден лагер ми сменя монтьор и се измъчи, а задните съм ги сменял сам в нас, ама с главините ... залудо :icon_blush: (виенето беше от гумите и си имам резервни). Ама доколкото помня трябва да си голям ламер да потрошиш специално задните. Виж, за отпред не си спомням как е. Държал съм предна главина в ръцете си, ама нещо харда ми не дава респонс в момента. Лесно е да вкараш нещо в паметта си, ама често е трудно да извикаш информацията от там :D

При задните "гривната" представлява нещо като зъбчатка, но със ситни зъби и много на брой. Намира се от вътрешната страна на главината (откъм носачите и е част от самата главина) и е с диаметър около 7 сантиметра, сива на цвят. Това може да го строшиш само ако го удариш с чука и то нарочно да го счупиш. Около нея минават 4-те болта за стягане на главината.

Та проблемът както каза, Слави, трябва да е в предна 100%.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито и да си го караш със здраве,а сега и по темата : проблема ти идва най вероятно от спукана или счупена гривна на АBS (както казаха колегите по горе)и аз имах този проблем,ето ти и моето запитване с отговор на колегите от форума http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=26679&st=0&p=260416&fromsearch=1entry260416 ,надявам се да съм ти бил полезен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми колеги,

 

Благодаря на всички за съветите и полезната информация! Днес си погледнах колата отдолу и нещата май не са много розови. Има теч на масло от 2-те метални тръбички които водят към масления филтър (предполагам Австрийската сол не им е повлияла положително).Вижте прикачената снимка. Сега вече ще ви замоля да ми кажете от къде мога да си купя такива тръбички, също така ще сменям ремък и ролки (препоръчайте магазин и модел).Благодаря предварително!

post-15607-056072700 1353410187_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

 

От 2 седмици съм горд собственик на Мицубиши Галант 2.0 TD 2000 год. Отдавна мечтая да имам такъв автомобил и накрая на 36 години успях да сбъдна мечтата си. Разярения самурай обаче има малко технически проблеми и бих ви помолил за съвет. Имам проблем с ABS спирачната система - лампата на ABS на таблото светка и изгасва. Когато лампата свети колата спира нормално (явно тогава ABS-а не работи). Проблема е когато лампата за ABS не свети - тогава при натискане на спирачката започва едно яко стържене и хрущене в предницата, педала на спирачката чак отскача при натискане и имам усещането че ще си избия някой зъб с коляното - толкова отскача! Появява се някакво постоянно стържене в дясната страна на предницата! Ще я водя на майстор утре, ама ако можете да ми дадете някакви съвети и насоки ще съм ви много благодарен. Ако се наложи смяна на нещо по предницата от къде в България мога да си закупя качествени резервни части за Галант? Предстои ми смяна на ремък и ролки - моля за насоки от къде и какви марки да си взема?

Предварително Ви благодаря!

 

Не съм много от разбиращите на тази тема, но скоро на един приятел му правеше същият проблем. Светкаше и изгасваше постоянно, та един майстор му смени буксата за абс-а която се намира под дясната седалка на пасажера и се оправи. Опитай може път и това да е причината :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече ще ви замоля да ми кажете от къде мога да си купя такива тръбички,

Свържи се с колегата Алекс 2511 от Ямбол, до скоро му се търкаляше един дизелов галант из двора ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Опитах се да си купя гривна за ABS от ebay, обаче не мога да го направя, защото когато си вкарам адреса и кода на града излиза "Postage not specified"?!?

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_nkw=MITSUBISHI+GALANT+ABS+RING&rt=nc

Как да се преборя с тази несгода?

Единственото което мога да купя е тази гривна (+ £3.99 postage):

http://www.ebay.co.uk/itm/MITSUBISHI-GALANT-ABS-RING-ABS-RELUCTOR-RING-DRIVESHAFT-ABS-RING-/170770081541?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27c2b0a705

Ама за нея пише че е 78mm diameter 43teeth

Дали ще стане за Галант 2.0ТД 2000 год?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,няма шипинг до България,за да си поръчаш трябва да използваш някоя от фирмите,които работят с купуване на стоки от Англия,респективно E-bay или Amazon.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си гривна втора употреба от тук. Не купуваш горивен филтър че да трябва да е ново...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Опитах се да си купя гривна за ABS от ebay, обаче не мога да го направя, защото когато си вкарам адреса и кода на града излиза "Postage not specified"?!?

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_nkw=MITSUBISHI+GALANT+ABS+RING&rt=nc

Как да се преборя с тази несгода?

Единственото което мога да купя е тази гривна (+ £3.99 postage):

http://www.ebay.co.uk/itm/MITSUBISHI-GALANT-ABS-RING-ABS-RELUCTOR-RING-DRIVESHAFT-ABS-RING-/170770081541?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27c2b0a705

Ама за нея пише че е 78mm diameter 43teeth

Дали ще стане за Галант 2.0ТД 2000 год?

 

 

Виж какво ще направиш. Предполагам знаеш, че трябва да имаш вързана дебитна/кредитна карта с пейпъл. Избираш артикул(даже да няма шипинг написан изрично) купуваш го с бай ноу бутона, след това пишеш едно писмо на човека да ти каже колко е доставката, той вече е обвързан към ибей за такси, така че няма да ти откаже. Ако ти каже някъква висока такса за доставката(което ме съмнява) можеш да се откажеш като му кажеш да пусне "mutual aggreament" за разваляне на сделката и да не дължи такси. Правил съм го с много пратки винаги работи и не съм имал ядове.

 

До скоро

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е някаква форма на леко изнудване :) Поставяш човека пред свършен факт и го принуждаваш да провери колко ще струва пратката. Еми... Щом работи :) Нека пращат до нас да видят че няма нищо страшно :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен гривната на АБС ,може да е и самият датчик.Така ,че провери си и тях.

По въпроса за невъзможността да си купиш от ибей стока-ами регистриран си с БГ адрес и автоматично си отхвърлен от системата когато продавача не е посочил доставка до тук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен гривната на АБС ,може да е и самият датчик.Така ,че провери си и тях.

 

 

На 99% е гривната,а датчика го отчита за проблем като го закачиш да го проверят,така че първо да си погледне гривната - счупена,пукната или липсващ зъб , винаги показва датчика.Защо не пуснеш една тема в раздел купувам за гривната.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...