Премини към съдържание

Зимна гума за L200


Препоръчано мнение

Нещо пак се замислям за зимна гума на камиона. Гледам GrandTrek SJ6, SP Winter Sport 3D и Continental , Дали има колеги с такива представители с впечатления .

 

Незнам какъв би бил ефекта от само задно със зимна гума и предните континентали, които се водят all season, и как е съпоставимо със 4х4 със всесезонките.

 

Определено се справя досега ,не съм заглъзвал , тук таме се опитва да ме врътне по некой завой ама засега го сборвам. Дали ще се държи по-добре с 2 или 4 зимни предвид леката задница ?

 

Я колегите с пикапи да излязат с мнение,смятам ,че ще е от полза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо пак се замислям за зимна гума на камиона. Гледам GrandTrek SJ6, SP Winter Sport 3D и Continental , Дали има колеги с такива представители с впечатления .

 

Незнам какъв би бил ефекта от само задно със зимна гума и предните континентали, които се водят all season, и как е съпоставимо със 4х4 със всесезонките.

 

Определено се справя досега ,не съм заглъзвал , тук таме се опитва да ме врътне по некой завой ама засега го сборвам. Дали ще се държи по-добре с 2 или 4 зимни предвид леката задница ?

 

Я колегите с пикапи да излязат с мнение,смятам ,че ще е от полза.

Не е хубаво да са различни гумите ти на предния и задния мост...........аз съм с Латитут на Мишелин, но те са всесезонни май, карал съм друга джипка с БФГуудрич Аллтрейн ли бяха, не си спомням, в доста голям сняг и си се справят прекрасно, мисля и аз да си сложа такива, а пък и предвид цената ,избора май клони натам....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам всичките представители се въртят около 300 лв.. това м ие и психологическия таван.Предвид че ще ги търкалям 6 години май инвестицията не е толкова лоша.

 

Да,клоня към 4 броя.. не смея да разбирам какви са страничните ефекти от зимни на заден мост, всесезонни на предния и режим 4х4 :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам всичките представители се въртят около 300 лв.. това м ие и психологическия таван.Предвид че ще ги търкалям 6 години май инвестицията не е толкова лоша.

 

Да,клоня към 4 броя.. не смея да разбирам какви са страничните ефекти от зимни на заден мост, всесезонни на предния и режим 4х4 :)

Ами и аз ги смятах като теб, 300 кинта е едната ,за 4 = на 1200 лв. което си е доста,но......пък като си помисля че инвестицията е за 5-6 години и се успокоявам някак си........ :D Иначе за различни размери гуми може да се кара, но малко, не е хубаво да въртиш с тях по 50 хил. км примерно......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента в АДК има намаления и евтина доставка за цялата страна(4 кинта за гума). Иначе аз за мойто паджеро се спрях на Бриджстоун дмв-1. Във Tirerack са номер едно според потребителска класация във Щатите, а там си има доста сериозни зими.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента в АДК има намаления и евтина доставка за цялата страна(4 кинта за гума). Иначе аз за мойто паджеро се спрях на Бриджстоун дмв-1. Във Tirerack са номер едно според потребителска класация във Щатите, а там си има доста сериозни зими.

Сподели за тази гума опит........здрави ли са, как се държат ,колко струват.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз опит нямам, но както споменах по-горе в щатите са много доволни от нея предвид, че карат големи машини в люти зими. Eто мнения на потребителите http://www.tirerack.com/survey/SurveyComments.jsp?additionalComments=y&commentStatus=P&tireMake=Bridgestone&tireModel=Blizzak+DM-V1&tirePageLocQty=# , ето и вносителя на гумите www.adk.bg

Редактирано от totto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

в щатите много неща са различни но пак там хвалят и Bridgestone Blizzak LM-80.. която се продава и в БГ и е в топ 3 на зимните галоши за големи SUV .

 

Аз лично май клоня към нея, Dunlop и Continental ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ,

 

Да попитам само чисто асфалтови гуми ли се търсят ?

Ако ще се карат извън пътя в кал , киша и дълбок сняг ти препоръчвам Гудиър ДураТрак .

 

поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип за нормална употреба на път, тук таме неразринато .Пред кооперацията ми става голям батак ,както и за магистрала. Чак кал голяма и много дълбок сняг не ровя би било инцидентно. Предвид че 2 зими изкарах с всесезонки на 4х4 режим.. Ама ми се прииска повече сцепление. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко съм пред дилема.............джипката я кара основно жената, тя се влюби много бързо в нея и сега .....греда :bang: не мога да се добера до нея........ :D но това е друг проблем де, та през седмицата се върти основно на асфалт, но уикендите се кара и по оффроад - покорили сме вече всички хълмове и пътеки около София и околностите й в радиус от 70 км. :D т.е. трябва ми гума, която е еднакво добре както по асфалт ,така и по оффроад терени.......

Иначе вече си взех 4 оригинални лети джанти 16-ки за Паджеро 3 за 300 кинта всичките, за да обувам колата ту с летни ,ту със зимни гумета........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип за нормална употреба на път, тук таме неразринато .Пред кооперацията ми става голям батак ,както и за магистрала. Чак кал голяма и много дълбок сняг не ровя би било инцидентно. Предвид че 2 зими изкарах с всесезонки на 4х4 режим.. Ама ми се прииска повече сцепление. :mitsu-smiley:

 

Съжалявам , че не мога да коментирам въпросните гуми но щом си изкарал два сезона с всесезонки то предполагам , че всяка от изброените зимни гума би ти свършила работа . Само при избора гледай ДОТ - а да е пресен .

 

Аз малко съм пред дилема.............джипката я кара основно жената, тя се влюби много бързо в нея и сега .....греда :bang: не мога да се добера до нея........ :D но това е друг проблем де, та през седмицата се върти основно на асфалт, но уикендите се кара и по оффроад - покорили сме вече всички хълмове и пътеки около София и околностите й в радиус от 70 км. :D т.е. трябва ми гума, която е еднакво добре както по асфалт ,така и по оффроад терени.......

Иначе вече си взех 4 оригинални лети джанти 16-ки за Паджеро 3 за 300 кинта всичките, за да обувам колата ту с летни ,ту със зимни гумета........

 

При тези условия изборът няма да е много голям . На първо четене се сещам за Генерал Грабер А/Т и Гудиър ДураТрак . За Гудиъра мога да кажа , че има много добро поведение на утъпкан сняг и в калта се справя добре .

п.п.Най - добрата решение е три комплекта . По един за лято , зима и офф .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дура Трак-а е с по-агресивен грайфер и става, но е с доста висока цена. Аз съм със Грабер АТ2 и си джиткам 4 години с тях вече и не са се износили много. Карам ги и зимата, но вече каучука се повтвърди и на лед си се лизга машината. Добър компромис са, на неутъпкан сняг се държат добре, на утъпкан се кара с едно на ум, ходих с тях два пъти на Банско и не видях зор никъде, а си търсех белята по преспите, тихи са предвид шарката на грайфера. Миналата зима шефовете ме викаха да зимам от тях защото не мога да си отринат колите и там не видях сериозни проблеми. За да се почистят от калта им трябва малко повече оборот и едно важно нещо за някои хора - имат дупки за шипове.

Редактирано от totto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дура Трак-а е с по-агресивен грайфер и става, но е с доста висока цена. Аз съм със Грабер АТ2 и си джиткам 4 години с тях вече и не са се износили много. Карам ги и зимата, но вече каучука се повтвърди и на лед си се лизга машината. Добър компромис са, на неутъпкан сняг се държат добре, на утъпкан се кара с едно на ум, ходих с тях два пъти на Банско и не видях зор никъде, а си търсех белята по преспите, тихи са предвид шарката на грайфера. Миналата зима шефовете ме викаха да зимам от тях защото не мога да си отринат колите и там не видях сериозни проблеми. За да се почистят от калта им трябва малко повече оборот и едно важно нещо за някои хора - имат дупки за шипове.

аз почвам търсене и сондиране на мнения от търговците,после ще му мисля........естествено цената ще гледам да не е определяща, но все пак.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ужким има всичко в нашата държава... ама каквото подириш няма. Досега само една фирма мернах да има Blizzak LM-80 и то на подозрителни цени което ме навежда на мнението за архаичен DOT така ли е не е ли незнам.

 

Онлайн продавачи бол.. ама мерси . От реалните.. те се броели на пръсти.

 

Сложна проблемация с тази на глед не сложна стока.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ужким има всичко в нашата държава... ама каквото подириш няма. Досега само една фирма мернах да има Blizzak LM-80 и то на подозрителни цени което ме навежда на мнението за архаичен DOT така ли е не е ли незнам.

 

Онлайн продавачи бол.. ама мерси . От реалните.. те се броели на пръсти.

 

Сложна проблемация с тази на глед не сложна стока.

 

 

Колеги ако е трудно да си намерите гуми в Бг опитайте от тук:

 

http://www.mytyres.co.uk/ или от тук:

 

 

http://www.blackcircles.com/

 

Ако има добра оферта може да си организирате няколко човека и да искате цена да ви направят и да кажат колко за доставка. Само идея ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То и при нас има такива онлайн магазини за гуми..........ето пример:

Гуми Гуми1

За едни и същи размери, разликата в цената при различните марки е минимална, примерно гледам м/у Бриджстоун и Матадор разликата е 50 лв.........та не знам......... :icon_hmm:

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То и при нас има такива онлайн магазини за гуми..........ето пример:

Гуми Гуми1

За едни и същи размери, разликата в цената при различните марки е минимална, примерно гледам м/у Бриджстоун и Матадор разликата е 50 лв.........та не знам......... :icon_hmm:

 

Здрасти, знам че има :) , аз само дадох идея понеже в Англия карат много такива пикапи и е нормално да се продават повече гуми а това може би да определи и по пресния DOT от колкото в Бг да кажем, само предполагам, аз специално работя с тези хора http://www.blackcircles.com/

и само пресни гуми са ми пращали. Ако в България фирмите нямат на склад пак може да се организирате и да си поръчате няколко човека да кажем и да си искате цена и пресен дот, те така или иначе ще ги докарват от вън, направо те ще ви ги монтират и ще ви дадат и гаранция.

При нас в Лондон ни сняг ни има смисъл от пикапи та аз само гледам и се облизвам. :D :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Сагата продължава хехе, звънках в Bridgestone офис, любезни ми обясниха да се обадя на основните продавачи ,диана,адк, ала бала.. ако там нямало да им звънна на тях.

 

В диана нямат, пуснаха ми справка, от другите чакам отговор :)

 

Незнам що да не направя един магазин аз за джипове... уж има всичко а нищо няма..ширпотреба :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Сагата продължава хехе, звънках в Bridgestone офис, любезни ми обясниха да се обадя на основните продавачи ,диана,адк, ала бала.. ако там нямало да им звънна на тях.

 

В диана нямат, пуснаха ми справка, от другите чакам отговор :)

 

Незнам що да не направя един магазин аз за джипове... уж има всичко а нищо няма..ширпотреба :mitsu-smiley:

Не знам какво се занимаваш с Диана, като АДК са официален вносител на Бриджстоун. Там виждам само въпросната марка и Континентал, и малко от бюджетните марки. До преди 2 седмици им дойдоха 2 тира само със зимни гуми(склада им е до моя офис).

Редактирано от totto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво се занимаваш с Диана, като АДК са официален вносител на Бриджстоун. Там виждам само въпросната марка и Континентал, и малко от бюджетните марки. До преди 2 седмици им дойдоха 2 тира само със зимни гуми(склада им е до моя офис).

АДК не са ли до бившия хладилен завод?Срещу института по хладилна техника?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да точно там .

Ще отскоча в понеделник да видя какви варианти имат за зимни гумета на джипката.......моята е 16 цолова, мисля че беше 265/70/16........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...