Премини към съдържание

Съвети за джанти и гуми при ниска кола


rafaelo

Препоръчано мнение

Би трябвало да зависи от дизайна на самата джанта. При мен 15-ките минават на 1-1,5 милиметра от сп. апарат. Дебелината на борда на джантата е различен при еднакъв цолаж или не знам как да го обясня. Не ми се вярва при всички с 276 мм дискове 15" джантите да им минават на косъм.

При всички 276 мм. дискове всички видове и дизайни 14 цолови джанти не минават никак :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При всички 276 мм. дискове всички видове и дизайни 14 цолови джанти не минават никак :icon_thumbup:

 

Роска, адмирации за солидните познания!

Задачата беше да предложим решения за галанта на Рафаело, който е 2.0 136 к.с., набор 98 г.

Да не се отклоняваме от темата. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Решението е ясно - или големи (колкото спасителни пояси :icon_n_king: ) гуми, или като смЕня амортисьорите да си сложи и 4 фабрични пружини, като предните пружини може и да са на старо.

Което и да се направи проблемът с търкането на корема в снега, при легнали полицаи, бордюри, дупки... си остава. Няма спасение.

По-добре е да си е с фабричните пружини според мен. Понякога и половин сантиметър е от значение за това ще се чуе ли гадния стържещ звук или няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При всички 276 мм. дискове всички видове и дизайни 14 цолови джанти не минават никак :icon_thumbup:

Това е точно така

 

На ВР4 модификацията с 292 мм. предни дискове пък не стават джанти под 16 цола.

И това е точно така :yes3:

 

Решението е ясно - или големи (колкото спасителни пояси ) гуми, или

Или една Жипка и галанта да спи зимен сън :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията момчета. Ще видим какво ще ми кажат в гумаджийницата :D :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка след консултация в гумаджийницата се оказа че заради ниското окачване единствения по-голям размер който мога да сложа на мицу е 195/65 … 70 щяло да дойде много високо и ще опира.

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка след консултация в гумаджийницата се оказа че заради ниското окачване единствения по-голям размер който мога да сложа на мицу е 195/65 … 70 щяло да дойде много високо и ще опира.

Еми, то това си е размера бре, ама и ти си един експериментатор :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...