Премини към съдържание

Премахване на стикери по застраховка Каско


TASSO

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, дочух че от 9-ти следващия месец щели да правят акция за стикери по стъклата.. и ме притеснява малко, тъй като имам 2 клубни стикера на страничните стъкла. Ще споделите ли мнение :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

иска ми се на задното стъкло отгоре да си лепна две , ама ако трябва да се махат :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И най-вече, за такива от автокаско...http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_dance.gif

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И какво точно казва закона по въпроса? В акта какво ще пише?

 

Аз си мисля, че ще е за такива по предното стъкло и предните странични, които мястото не им е там или са с изтекъл срок.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Закон за движение по пътищата

раздел ХХ, член 100, точка 5, алинея 2

"(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г.)

Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за

платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 1, т. 1 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на

предното стъкло на моторното пътно превозно средство при движение по републиканските

пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност."

А относно това какво ще пише в акта:

"Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се

ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила,

осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.

(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките

автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на

огледала за виждане назад от двете страни на автомобила."

Така, че ще намерят как да те глобят, ако са решили.

Редактирано от iskrata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето правилния отговор: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1555332

 

Ако по стъклата на автомобила си имате лепенки за пасивна маркировка по автокаско или друга услуга, свързана със застрахователя, рискувате санкция от 50 лв. при проверка от КАТ.

 

Глобите ще се налагат от 6 октомври, когато влизат в сила промените в Кодекса за застраховането.

Т.е. акцията ще бъде за разкарване на старите каско стикери, вероятно и за изтекли и фалшиви винетки. http://www.focus-news.net/?id=n1646520 http://zastrahovki.info/news/197-stikeri-kasko.html Ако застрахователя задължава да се залепи или залепи стикер или друга маркировка на която пише при кой е каското ще го глобяват между 30 000 и 60 000лв. при първо нарушение.

Няма забрана, на автомобила да има други лепенки от вида" Не карам пил", "Бебе в колата", "Спазвай дистанция" и други подобни.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се

ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила,осигуряващи видимостта на водача към пътя...

Чета това и се чудя за автомобилте с десен волан, ако един стикер ти пречи на теб какво остава за тези каращи седнали до банкета...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласно приетите промени за изменение и допълнение на Кодекса за застраховане, обнародвани в Държавен вестник № 51/05.07.2011 г., считано от 05.10.2012г. е забранено поставянето на стикери, знаци, белези или други индикации върху или на видимо място в моторното превозно средство, указващи наличието на сключена застраховка Каско. Тези знаци се отнасят към т.нар пасивно маркиране на моторното превозно средство.

 

Всички стикери, указващи, че МПС е маркирано, както и периода на застраховката Каско трябва да бъдат отстранени. След тази дата лице, което управлява МПС с поставени стикери се наказва с глоба в размер 50 лв.

 

В обхвата на тази забрана НЕ попадат винетките, стикерите за годишен технически преглед и стикерите за застраховка „Гражданска отговорност на автомобилистите”, рекламните надписи и/или другите индикации, чието поставяне е изрично уредено с нормативен акт.

 

http://www.sdi.bg/web/bin/ci/l/632.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стикера че автомобила е маркиран НЕ показва, че автомобила има валидна застраховка каско, поне така мисля, защото мойте стикери са валидни до 2014 година, а застраховката ми е до 2013... Та по какъв начин този стикер показва че колата ми е с валидно каско?! Аз каско за 2 години никой не съм виждал да прави. (Колата ми през 2009г. е маркирана за срок от 5г. и сега май трябва да ги махна тези лепенки..)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Премахват се само старите стикер от Автокаско и т.н тия клубните стикери никой нищо неможе да ти каже ! това е идеята !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стикера че автомобила е маркиран НЕ показва, че автомобила има валидна застраховка каско, поне така мисля, защото мойте стикери са валидни до 2014 година, а застраховката ми е до 2013... Та по какъв начин този стикер показва че колата ми е с валидно каско?! Аз каско за 2 години никой не съм виждал да прави. (Колата ми през 2009г. е маркирана за срок от 5г. и сега май трябва да ги махна тези лепенки..)

 

Това с маркировката отпадна още по миналата година вече автомобила не се маркира! а по тези стикери се разбира в коя компания ти е каското ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...