Премини към съдържание

Малък проект


swetoslaw

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

 

Не от дълго карам вашата марка и затова нямам познания по моделите и незнам точно кой е колта.Колата е края на 97.Януари месец я закупих от мой познат.На първата седмица още им сложих метан.След това се почна от окачване до боя.Надоло ще видите снимките на цялото преобразуване.Двигателя е 1.3.Има още неща за дооправяне по колата но просто не ми остава време да се занимавам със нея и мисля да я продавам.Извинявам се много ако темата не е за този раздел.

 

 

http://www.album.bg/stunter1

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хваща окото :)

Colt V (CJO) 4G13 (12V) 55 kw

Това с продажбата ще e тежка работа или ще трябва да я "подариш" :D или да чакаш, имам на предвид че 100% ще си на загуба след толкова труд да я стегнеш и газифицираш.

Почти никой не оценява труда и средствата вложени в една кола и избира да си купи нов внос и в рамките на 3 месеца да наляе тронно повече средства в излъсканата многомилионна каляска отколко да плати добра сума за стегната кола народопсихология :icon_hmm:

Кажи нещо повече за метановата уредба.......разхода как е?

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега знам го много добре това, но не бързам да я продавам не съм на зор.Разхода е 12-13 лв 6кг метан със 17" минавам 120 км градско и някъде 160 км извънградско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • преди 2 месеца ...
  • преди 3 седмици ...

Всичко 6,но защо бяла,бе колега? :) Отнел си й чара.. Бели коли по пътя колкото искаш.. Но само легендарния Колт има този уникалнен нюанс на зеленото! ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги, от скоро съм във форума и заради това пиша тук. Имам следния въпрос... на колт 5 с двигател 1.3 75 коня, какъв бензинов двигател може да се сложи, който да е поне 100 коня и да не иска много преправяне по купето. Благодаря предварително!

Редактирано от Емил Димитров
Пишете грамотно!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от скоро съм във форума и заради това пиша тук. Имам следния въпрос... на колт 5 с двигател 1.3 75 коня, какъв бензинов двигател може да се сложи, който да е поне 100 коня и да не иска много преправяне по купето. Благодаря предварително!

Каквото ти харесва.И 3.0 би-турбо влиза в коша с малко преправяне.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без преправяне можеш да сложиш 4G92(1.6 90 или ако намериш 1.6 115).Можеш да сложиш и 4G93(но не GDI 1.8 115).За 1.6 дори няма да ти се наложи да сменяш кутията. Преди време и аз си го бях наумил.. Но е ненужно хабене на средства и време. Пък и с малко доработки можеш да се учудиш на какво е способна малолитражката! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е предният на твоя модел Колт,като мотора 1,6 е същия и на 2та модела,разликата в конете идва в гърбиците на разпределителния

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е предният на твоя модел Колт,като мотора 1,6 е същия и на 2та модела,разликата в конете идва в гърбиците на разпределителния

И ECU-то. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама дригия модел ремака му е от дясно като станеш пред него а на моя е от ляво няма ли да е проблем това а тои и на години е по стар

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят 4Г92 монтиран на колт 4-та генерация е 113 к.с. и разликата в конските сили идва точно от разликата в газо-разпределението. И да двигателят е огледален на този от 5-та генерация и не става да се сложи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо,защо да не може да се сложи?!Вярно е ,че няма да го "цопне" веднага в коша,трябва да се попреправят някои неща,но като цяло мисля че трбва да стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вие нормални ли сте :icon14:

 

Че невъзможни неща няма е вярно, но средствата са решаващи.

 

Не лъжете колегата с подвеждащи мнения цялата трансплантация струва повече от колата и е напълно безмислена за ежедневна кола ако иска 1.6 90 hp да сменя мотора би трябвало да е по пъргав от 1.3 12v.

Ако стария си е в кондиция според мен трансплантацията е излишна.

Ако иска 1.6 113 hp не става евтино а разликата с 90 hp (е обсъждана и е минимален в динамични отношения)

Ако иска по-силен мотор от FTO GPX 2.0 V6 200 Hp.............................................а как сток спирачките ще омалеят :wacko:

Японската инженерна мисъл е установила нужните мощности, ако са малко за вас сменяйте модела.

 

 

 

Ако някои сложи в такъв Colt 1.6 113 и запази скоростната си кутия с прилежащите чаркуляци да пуска снимки че ми е много интересно :senile:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е това с тия 200hp ще излезе солено но според мен от 113 за колт за ежедневието и за малки дръпки от време на време няма макар че гледах в нета характеристики те на 5та генерация и двигатела е 1.6 103 и 1.6 90 hp

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм мислил над всякакви интервенции, но стигнах до заключение че просто мицубишитата са все още екзотика за нас! Обмислях да сложа 1.6 мивек, но с доставка и ревизия от Англия идва на "скромната" сума около 3000лв!!! И нали се сещаш, че като я изкарам на пистата два пъти и някой клапан го хване морска болест, отиваме за дълъг период в бокса! Та ако искате ми счупете главата с камъни, но съм се пренасочил към Хонда! :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам Сивик.ВТИ-ката е по масова от МИВЕКА в България.И аз си мислех да бода МИВЕК в Колта, ама накрая смених колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е колега това за хондата е вапрос на гледна точка аз никога не бих сменил (мицубха) за хонда поради рет причини просто изках малко инфо за кво по мощно да сложа на това колтче и да неме издуни с много пари

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Емо,а няма ли от новите 4g92 113-ки? Гледах един проект в ColtUk.com с именно такъв.. Преправяне почти няма. Същия като 90 е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...