Премини към съдържание

VR-4 размисли и страсти


Препоръчано мнение

У дома съм забранил да се употребяват думите: кредит, заем, "на изплащане", лизинг :mad:

То май няма подобна кола с турбини и 4х4, която да си караш безгрижно. Все има някакви огромни скъпотии и неща, които да се счупят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

У дома съм забранил да се употребяват думите: кредит, заем, "на изплащане", лизинг :mad:

То май няма подобна кола с турбини и 4х4, която да си караш безгрижно. Все има някакви огромни скъпотии и неща, които да се счупят.

 

Миналата събота пак ходих да му стопля маслото и на прибиране, вече охлаждайки турбините си вися на България и Гоце Делчев, хрисим на червен светофар. Отдясно някаква петица, мисля 530 беше, по-нагоре я изпреварих и двамата първи коли. Хвърлих едно око- младеж и мацка. Пак си блея, светва зелено, от дясната страна някакви свирещи гуми, пушеци нечовешки. Поглеждам, човекът нещо говори по мой адрес и се изстрелва със скоростта на светлината. И аз кво да правя, щялата газчица и до долния свефар му сложих едни 150 метра разлика :icon_thumbup: Не ги обичам бабаитските работи, ма така стана.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че 8gen VR-4 е красавец никой не спори и че вътрешната ергономия е на ниво, ама забравяме за дядо му - примерно ето този - цъкс.

Вярно че тия екземпляри са на по 20 години и че няма да е тунинг проект, а повечко реставрационен, но пък ще е secret weapon http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif.

Все си мисля, че 4G63T е по-добрия двигател спрямо 6А13ТТ http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif, примерно в посока тунинг потенциал ...

Как е като идея да се сложи 4G63T в Легнума примерно, тежестта отпред ще намалее, ще се поосвободи коша за по-голяма турбина.

 

P.S. Роска http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_clap.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif ... платил си му за гяволъка

Редактирано от konoko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понякога направо си е в реда на нещата да покажеш на някой надут пуек къде зимуват раците.

Мен ме притискат по неравните шосета. Там съм по-нисък от тревата. На хубавия път на свой ред притоплям врата на шофьора както той правеше допреди минути. Изпреварвам го и повече не ме вижда. ВР-а е идеален за тази работа. Изкушавам се да се сдобия с такъв мотор и да карам със сегашната кутия на предно, обаче много рядко се хващам и ще ми е нанагорно с горивото. Номерът на двигателя + кофти данъка, в добавка по-яки спирачки и минерализацията ме карат да мисля разумно и да не се поддавам на емоциите. При 1000 лева заплата чисто на месец, ама всеки месец, нямаше да се чудя. Кола евридейка си имам - здрава механика, евтина поддръжка и икономична. Да съм изкарал парите да го наточа така от басове. Много са ми се чеплезили да се дърпаме. Разни сигнум, мерцедеси S, голфове гти и др. Не е за тази работа машината ми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко да си побъбрим колеги ей така :)

 

...от доста време заглеждам един VR-4 може да сте го виждали в "мобилето" чудя се възможно ли е VR-4 да е на толкова малко километри? Човека си му иска сериозна сума, нещо ми се видя че задната броня е друг цвят. Иначе предполагам повечето от вас си мечтаят както и аз за тази кола. Аз с моето измъчено GLS 2.0 си пъпря бавничко, докато в този Галант човек се преражда. Разбира се с прекрасните цени на бензина удоволствието от шофирането на тази количка ще трябва да е много по-умерено и евентуално сведено до уикендс онли :) та... ако има желаещи да обсъдят обявата и колата както и някоя друга мечта за ВР-4 това е мястото. Интересно е че този автомобил рядко се намира в продажба. Попадали ли сте на други обяви?

 

Ами ако всичко му е наред, цената е добра. :) Но това са сложни коли и общо взето, абсолютно всичко им е наред само когато са нови. Предимството на тоя е, че е в България и винаги може да се иде и да се огледа щателно, преди решението за покупка. Докато ако решиш да внасяш от Англия, нещата са тото.

И ще се присъединя към всички останали мнения - това не е ежедневна кола, поради ред причини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че 4G63T е по-добрия двигател спрямо 6А13ТТ

Ами не е. По-добър е само в посока цена. :) Иначе 6-те цилиндъра са си 6 цилиндъра, 2.5-те литра са си 2.5 литра и двете турбини са си две турбини. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за техническите особености на двата двигателя, но знам друго със сигурност - някак си едни и същи коне по-волно тичкат в по-голям работен обем.

 

Някои хора не могат да получават повече ЛС, а трябва да се свържа с тях :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло колата не е лоша, ама много дърта вече като идеология и възраст.

 

Много ми е интересно, Роска, да ме просветлиш коя е модерната идеология? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно, Роска, да ме просветлиш коя е модерната идеология? :D

Няма, щото пак ще стане караница...:icon_thumbup:

ПП. Анди, изглежда поразчистено.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма, щото пак ще стане караница...:icon_thumbup:

ПП. Анди, изглежда поразчистено.

 

Не бе, щото и новия R35 е 6 цилиндров 2 турбини 4х4. Даже и беемветата вече ше ги правят с 6 цил Х 2 турбини. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, щото и новия R35 е 6 цилиндров 2 турбини 4х4. Даже и беемветата вече ше ги правят с 6 цил Х 2 турбини. :D

 

Моля ти се, изобщо не ми ги говори тия кочини...:D :icon_thumbup:

Абе, ако се намери кой му е донора на R34 за ляв волан, хич няма да се чудя. Всъщност не знам дали актуалната концепция е шестаци с две турбини и двойно задвижване... Може и така да е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...