Премини към съдържание

ремъка на климатика свири


vlao

Препоръчано мнение

Здравейте ,

първо се извинявам ако това вече е коментирано ,но не открих къде?Карам дизелов галант 94 година и ремъка на климатика свири.Опитахме да го натегнем,но пак свири.За това лято сменям трети ремък ,но още свири.Моля ако някой е имал подобни грижи да сподели как се е справил(ако е успял) ,че тук във Варна трима майстори вече само гадаят

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Климатика работи ли?

Да . Климатика работи и то много добре,но когато искам да ускоря и я настъпя започва да свири.Другото за което не съм сигурен ,че трябва да е така,е че когато климатика работи колата направо спира да върви.Всички автомобили които съм карал са доста по нови(служебни са) и почти няма разлика дали е с климатик или не и може за това ме дразни.Все си викам че може да е нормално ама наистина разликата е огромна

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

първо се извинявам ако това вече е коментирано ,но не открих къде?Карам дизелов галант 94 година и ремъка на климатика свири.Опитахме да го натегнем,но пак свири.За това лято сменям трети ремък ,но още свири.Моля ако някой е имал подобни грижи да сподели как се е справил(ако е успял) ,че тук във Варна трима майстори вече само гадаят

 

Кога свири, когато е пуснат климатика или постоянно, променя ли се когато подаваш газ???? Поясни ако обичаш за да те насочим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да . Климатика работи и то много добре,но когато искам да ускоря и я настъпя започва да свири.Другото за което не съм сигурен ,че трябва да е така,е че когато климатика работи колата направо спира да върви.Всички автомобили които съм карал са доста по нови(служебни са) и почти няма разлика дали е с климатик или не и може за това ме дразни.Все си викам че може да е нормално ама наистина разликата е огромна

За да "подпира" вървежа и да свири ремъка значи нещо товари и ремъка приплъзва. Или е компресора или обтяжната ролка. Толкова ли тези трима майстори не могат да ги проверят?

Ако всичко е наред значи ти свири друг ремък.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами "свири" когато е пуснат климатика само,и ако го спра - и свиренето изчезва.

А относно проверката на компресора и ролката,не знам дали са ги проверявали,но най-вероятно не са.Ако можете да ми помогнете с малко инфо как най-правилно да ги проверим или някои майстор във Варна.Много Ви благодаря за отзивчивостта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вляво от Перфект ауто има портал с гаражи. Влизаш и търсиш Иво. Телефона му е 0878685448. Намира се малко след първия светофар по пътя за летище, отляво на пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами "свири" когато е пуснат климатика само,и ако го спра - и свиренето изчезва.

А относно проверката на компресора и ролката,не знам дали са ги проверявали,но най-вероятно не са.Ако можете да ми помогнете с малко инфо как най-правилно да ги проверим или някои майстор във Варна.Много Ви благодаря за отзивчивостта.

 

При това положение проблема ти е в компресора.

Когато не е включен климатика шайбата на компресора и обтяжната ролка се въртят

свободно. Сред включване компресора "зацепва" и се товари.

Причината 99% е в него.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...