Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Избор на акумулатор


bbojinov

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Последните дни акумулатора ми прави проблеми и по всяка вероятност реве за смяна (такъв е живота). Дайте съвет към каква марка акумулатори да се насоча и с какви параметри (Ah). Аз съм с Mitsubishi Lancer 1,5i GLX 1990.

И да не забравя - аз съм от Свищов, а тук зимите са НАИСТИНА СТУДЕНИ, а колата ми не е в гараж.

 

Очаквам вашите съвети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Последните дни акумулатора ми прави проблеми и по всяка вероятност реве за смяна (такъв е живота). Дайте съвет към каква марка акумулатори да се насоча и с какви параметри (Ah). Аз съм с Mitsubishi Lancer 1,5i GLX 1990.

И да не забравя - аз съм от Свищов, а тук зимите са НАИСТИНА СТУДЕНИ, а колата ми не е в гараж.

 

Очаквам вашите съвети.

относно марката българските не са никак лоши а за ампеража аз галанта го карам с 60ah.а за лансера не знам

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Фирми за акумулатори много. Има голям избор. За твоята кола се препоръчва 60Ah, 510A/EN стартов ток.

 

:tok:

 

http://www.imahiju.com/

 

http://www.didi94.com/

 

От българските ти препоръчвам тези

 

http://www.startbatteriesbg.com/indexbgi.swf

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

За да не пускам друга тема във форума на Галант, искам да попитам някой мойже ли дами каже за Галант 2000 ТД'93 какъв акумулатор се препоръчва. И каква е възката на ампеража на алтернатора и акумулатора...разбрах че ампеража на акумулатора не трябва да е по-голям от този на алтернатора за да може да го зарежда :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

за Галант 2000 ТД'93 какъв акумулатор се препоръчва.

По книжка ти дават тип /не знам на какво съответства/ 95D31R и капацитет 64 Ah.

Това с алтернатора не ми стана ясно какъв е въпроса, но не са така нещата :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По книжка ти дават тип /не знам на какво съответства/ 95D31R и капацитет 64 Ah.

Това с алтернатора не ми стана ясно какъв е въпроса, но не са така нещата :D

Ами на мястото къде питах веднъж за акумулатори ми предлагаха 75Ah и 97Ah. Та да кажем ако алтернатора е 80A (аз така и не знам моя колко е) дали ще може да зарежда акумулатор на 97Ah ?

Надявам се въпроса ми е по-ясен сега... :) :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да видиш първо дали по размери ще влезе толкова голям.

 

Алтернатора мисля че ти е 90 A - това е количество ток което, може да генерира и след като извадиш консумацията от автомобила - останолото може да отиде за зареждане на акумулатора. На акумулатора мярката е Ah - амперчаса - капацитет - при еди какво си натоварване примерно 10 ампера че може да подава ток 9 часа. Все едно сравняваш тръба и корито - и с малка и с голяма тръба може да напълниш корито с вода :) Ако не го изпразваш много то ще си поддържа нивото без проблем. Ако често го разреждаш или имаш много консуматори /или утечки/ тогава може да се претовари алтернатора, но това е признак на някакъв друг проблем. Капацитета сам по себе си не е проблем :D

Проблем е че по-големия е по-тежък и дали има място за закрепване...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мястото къде питах веднъж за акумулатори ми предлагаха 75Ah и 97Ah. Та да кажем ако алтернатора е 80A (аз така и не знам моя колко е) дали ще може да зарежда акумулатор на 97Ah ?

Надявам се въпроса ми е по-ясен сега... :) :icon_bye:

 

 

Здравей Shoker, акумулатор с 75Ah за твоята кола ще ти е достатъчен и ще ти върши работа. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами размера няма да е проблем, като ги гледах. Пък и хората от сервиза така казаха. Значи капацитета на акумулатора да не ме притеснява, като ще гледам да е поне 75Ah.

Благодаря за съветите!!! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Последните дни акумулатора ми прави проблеми и по всяка вероятност реве за смяна (такъв е живота). Дайте съвет към каква марка акумулатори да се насоча и с какви параметри (Ах). Аз съм с Митсъбиши Ланцер 1,5и ГЛX 1990.

И да не забравя - аз съм от Свищов, а тук зимите са НАИСТИНА СТУДЕНИ, а колата ми не е в гараж.

 

Очаквам вашите съвети.

само да не е на МОНБАТ големи боклуци са,по добре БОШ или има едни VESNA.Аз съм с такъв и сам много доволен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

само да не е на МОНБАТ големи боклуци са,по добре БОШ или има едни VESNA.Аз съм с такъв и сам много доволен

Сефте пък чувам някой да се оплаква от МонБат. Като си взех мойта беше с Бош и му изгоря едната клетка на 8-мия месец (откак е при мен). Така че марката няма значение, винаги може да има проблеми и дефекти. Сега съм с МонБат, чиста работа - 2 години гаранция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сефте пък чувам някой да се оплаква от МонБат. Като си взех мойта беше с Бош и му изгоря едната клетка на 8-мия месец (откак е при мен). Така че марката няма значение, винаги може да има проблеми и дефекти. Сега съм с МонБат, чиста работа - 2 години гаранция.

Абсолютно съм съгласен. Според мен за акумулатора са важни две основни неща - от кого го купуваш(имам впредвид търговеца-доказан професионалист който не е за един ден) и каква гаранция ти се дава и (много важно) при какви гаранционни условия. Трето и четвърто са марката и разбира се - цената, което при БГ акумулаторите е без конкуренция.

Препоръчвам (мисля, че даже в една друга тема го дискутирахме това място с Божо) един магазин в уличката, успоредна на "Г. Софийски", срещу Военна болница. Там ти проверяват всеки път и как работи системата ти. Цените на БГ производството (именно Монбат) - около 1 лв. на ампер/час. Поне така беше последно преди 4 месеца. Гаранционната карта се заверява на 6 месеца при тях (това е неудобството може би ...или обратно - удобството, да помниш, че автомобила от време на време има нужда и от регламентни дейности. :) )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

само да не е на МОНБАТ големи боклуци са,по добре БОШ или има едни VESNA.Аз съм с такъв и сам много доволен

:mitsu-smiley: Това изобщо не е вярно. От много години от българските използвам само Монбат и никога не бих си купил друг. И тук има доста хора, които карат с Монбат и са доволни. На Галанта също е Монбат, беше с колата, когато я купих и изглежда поне на 5-6 години и никога не ми е правил проблеми. Дори в началото на зимата го разредих докрай без да искам и след зареждане пак си работи без проблеми. Това е от личен опит. Само ще спомена, че в завода в Монтана от няколко години се влагат много пари и са внедрени последните технологии за да отговарят тези акумулатори на всички изисквания за качество. Но в крайна сметка огромно значение има и това как сам поддържаш акумулатора и в какво състояние е автомобила. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В об6ти линии аз така смятам-ако имам възможност бих си взел БОШ (наистина доказано качество). Ина4е за галанта имам нужда от нов сега- за да не се изхвърлям 6те си взема на МОНБАТ-задоволително качество на прекрасна цена от дистрибутора(в люлин е)...всички служебни са ни с такива и няма ядове!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях с Монбат но точно след като изтече гаранцията акумулатора си замина, от тогава съм s AC Delco, тогава разликата в цената беше окол 30% (по-скъп от същия тип Монбат) и затова реших да си взема него това беше преди повече от 4 години и до момента с него не съм имал никакви проблеми. Просто от тази случка съм предубеден към Българското производство и нямам доверие, вярно е че от тогава нещата може да са се променили, да е лош късмет или да се случи на друга марка, но и до момента ако ми се наложи пак ще си взема AC Delco.....

:mitsu-smiley: Нещата наистина са се променили от тогава и аз мисля, че е въпрос на съвсем кратко време Монбат да заемат мястото си сред най-купуваните акумулатори в българия. Възможно е предишния ти акумулатор да е бил някой залежал, важно е от кой магазин го взимаш. Няма идеален случай, когато 100% от стоката ти да е перфектна. Затова има и гаранционни условия, които покриват проблемната продукция. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на Имахиджу нещо не мога да вляза да видя цените. Уж се регистрирах, но не получавам парола. Някой знае ли как става работата??? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...