Премини към съдържание

Разлика между Lancer 1.8 GTI и Lancer 1.8 GTI Hatchback


Guest lancer_dohc

Препоръчано мнение

Понеже от скоро време карам Mitsubishi Lancer 1.8 16v GTI (136hp) започнах да се ровя за информация и ми направи впечатрение че в някои сайтове пише че автомобила ускорява от 0/100км/ч за 7,9сек. а в други 8,3сек.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже от скоро време карам Mitsubishi Lancer 1.8 16v GTI (136hp) започнах да се ровя за информация и ми направи впечатрение че в някои сайтове пише че автомобила ускорява от 0/100км/ч за 7,9сек. а в други 8,3сек.

 

Зарежи ги тези и-нет инфо,а си качи едно приятелче в колата и да ти засече с GPS-a на телефона ускорението! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

 

 

п.п ....то и на мойта дават едно ускорение,пък тя (колата) се справя малко по-добре http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто в единия сайт са уточнили , че GTI-ките са хетчбеци . Поздравления за избора на кола , точно този модел , ако е в кондиция би направил смешни повечето си наследници .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали за този отляво GTI /белия/ става дума?

http://img827.imageshack.us/img827/1456/16367718058489887181314.jpg

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали за този отляво GTI /белия/ става дума?

http://img827.imageshack.us/img827/1456/16367718058489887181314.jpg

Не :) пак е бял но не е този http://lancerdohc.snimka.bg/automobiles/mitsubishi.689820.27838162

п.п. вече е с други джанти снимката е стара

Редактирано от lancer_dohc
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто в единия сайт са уточнили , че GTI-ките са хетчбеци . Поздравления за избора на кола , точно този модел , ако е в кондиция би направил смешни повечето си наследници .

Окей.. защото ми направи впечатление, че на които пише Lancer 1.8 16v GTI Hatchback от 0/100 е 7,9с. а като не пише Hatchback е 8,3с. иначе върви доста прилично за конете си..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм в два различни сайта различни стойности за една и съща кола. Или пък за кола, която няма разлика в две съседни години със същите параметри и модификация тази стойност да е различна. Трябва да си намериш брошура на :mitsu-smiley: от едно време с техническите данни на лансъра за най-достоверно. Данните за мощност, ускорение и т.н. са на базата на някакви усредени стойности, ускорението зависи от гумите и т.н. С две думи лансъра, ако няма избягали коне го настъпваш и мериш къде е истината, ако толкова те интересува точното число.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Колта също му дават 7,9 сек, та Лансера като е една идея по-тежък може да мръдне с някоя и друга десета нагоре, ама пак требва да е в зоната на 8те сек :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно такъв Лансер си търся! Как е вървежа? Мани ги тия глупави стойности. Какво ти пука... прав е колегата, който каза за GPS-а. Да не говорим, че за толкова години, се съмнявам да прави същите времена, както когато е бил нов. Ако няма подобрения де. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно такъв Лансер си търся! Как е вървежа? Мани ги тия глупави стойности. Какво ти пука... прав е колегата, който каза за GPS-а. Да не говорим, че за толкова години, се съмнявам да прави същите времена, както когато е бил нов. Ако няма подобрения де. :)

Доста трудно ще намериш.. освен ако не е внос :) А за вървежа да не казвам голяма дума, но според мене до 150к.с. няма какво да го бие :) Разбира се зависи и от състоянието на автомобила, а моя е в доста добро. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега колко ти излезе за да направиш тези неща по Лансера ти ?? :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега колко ти излезе за да направиш тези неща по Лансера ти ?? :icon_thumbup:

Зависи за кое става на въпрос защото не е само едно нещо :) Спойлера и лепенките общо са около 200 лева боядисван е и багажника защото преди да сложа високия спойлер имаше оригинален :)

Редактирано от lancer_dohc
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Готина колица, голям мерак ми е, но няма. Имаше един зелен преди време за 5 бона и толкова. Нещо пипал ли си по мотора? Генерация има ли? Че от един накрайник не става особено ясно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Готина колица, голям мерак ми е, но няма. Имаше един зелен преди време за 5 бона и толкова. Нещо пипал ли си по мотора? Генерация има ли? Че от един накрайник не става особено ясно.

Абсолютно нищо има един спортен филтър K&N, но двигателя е в отлично състояние.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Колта също му дават 7,9 сек, та Лансера като е една идея по-тежък може да мръдне с някоя и друга десета нагоре, ама пак требва да е в зоната на 8те сек :icon_rock:

Разликата във времената от сайтовете според мен е от разликата в моторите. Ще дам пример Колт 3 генерация GTi 1.8 е 136 к.с. дават го да ускорява за 7.9, Колт 4 генерация също GTi,но 140 к.с. го дават за 7.6 секунди. Мисля, че при лансърите е същото и от там идва разликата във времената които си гледал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не :) пак е бял но не е този http://lancerdohc.snimka.bg/automobiles/mitsubishi.689820.27838162

п.п. вече е с други джанти снимката е стара

 

Ееееех, малкото ми братче!

Хубавец, стегнат, строен....истински олдскуул шедьовър! :mitsu-smiley:

 

Малко сме тук "старите" Мицки и винаги се радвам да видя още някой с ИСТИНСКО Мицубиши!!!

 

Поздрави!

 

Иван

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иване , и ти ли си със такова мици ? Ако имам път към Плевен да звънна :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...