Премини към съдържание

Скоростна кутия F5M42


Препоръчано мнение

Смених маслото на скоростната кутия на Мицубиши каризма 1.8 GDI. По каталог кутията събира 2,2л. Реално източих около 1,5л и съответно толкова долях. Възможно ли е около 0,7л. да е останало от старото? :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смених маслото на скоростната кутия на Мицубиши каризма 1.8 GDI. По каталог кутията събира 2,2л. Реално източих около 1,5л и съответно толкова долях. Възможно ли е около 0,7л. да е останало от старото? :rolleyes:

Възможно е да има утайки в кутията........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам не е фатално, ако част от старото масло се е смешало с новото (75W90)

Не, няма проблем ,но все едно не сте го сменили, пак ще е с влошени качества........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а по принцип желателно ли е да се сменя маслото на скоростите и на колко километра се прави смяната?

 

Задължително е за нова радост кола, макар че в ръководстовото пише че не се сменя (не се сменя първите 200000км да речем). На около 60-90 000 км след това може да се помисли за нова смяна, като през година или 2 му се проверява нивото през това време - (развива се горната пробка и трябва да прокапе след малко, ако не, се долива)...

 

 

Смених маслото на скоростната кутия на Мицубиши каризма 1.8 GDI. По каталог кутията събира 2,2л. Реално източих около 1,5л и съответно толкова долях. Възможно ли е около 0,7л. да е останало от старото? :rolleyes:

 

 

Толкова доля докато се показа на горната пробка или просто така си реши и толкова доля, понеже толкова си източил?

 

Понеже то е нормално да е изгубило ниво, ако не е сменяно скоро и/или има леко сълзене от някъде ..

 

При мен на Галанта 2.2 литрова кутия събира 2л докато се покаже на пробката от празна.

Което не значи че източих 2 литра първия път като го сменях, нали се сещаш (мисля 1.8 някъде излязоха, пак добре)..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моята мицубара е същата кутия (ама имат някакви разлики и не са съвместими 1/1) и 2.2 L събра, но след цепене. Мисля че не изтича цялото, обаче едни 1900-2000 мл трябваше да изтекат. Като я отворихме изтече малко масло ~ 100-200 ml, не мога да кажа точно. Мръсотии нямаше въобще. Беше си свежарка масълцето.

На 90000 км. или на 5 г. се сменя маслото в кутията, или поне така съм запомнил от мануалите. Не е грешка да се подмени за това време. Майсторите по принцип сипват 2 литра мазало и 200 мл добавка. И аз сложих някаква и вече 30 000 км. не съм я счупил, така че ... поне не вреди :rolleyes:

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като се отвори кутията, то ясно че ще събере максимума. Ако на моята не е сменяно никога, (колата е на 210 000км.) мисля че е възможно 0.5л. да е липсвало. Също така, старото масло беше доста рядко (с минимални смазочни свойства)и имаше малко утайка в него. Ще проверя на пробката дали ще потече и ако долея още 0.5 литра значи всичко е наред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

75W90 си е много рядко по принцип, но на Каризмата не беше ли по-добре да се сипе 75W80, понеже е с френска кутия? Я да каже някой запознат, понеже това е мн. важно ако е френската кутия. Мотул има едно 75W80 специално за целта, дори е по-евтино малко от 75W90-то им.

 

Иначе ти се радвай че е излязло рядко, значи е било добре, аз какъв мед източих от на жената Ибизата нямаш си на идея, едвам се точеше :) .. утайките са си нормални, ако е било и светло на цвят, значи вероятно скоро е било сменяно.

 

 

Поздрав.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре и вярно ли е че GL-5 маслата имат повече добавки, които водят до корозия на синхронизаторите при температури над 120 градуса също така и до по-бързото им механичното им износване породено от начина на работа на добавките? И вярно ли е същото нещо и за MoS2 добавките, които в няколко други теми се препоръчват? (пробвал съм - ефекта е нулев, дано не отрицателен за разлика от други и маслото мирише гадно); И това, че в някои GL-5 масла имало добавки за LSD?

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес долях още около 350-400мл. масло в скоростната кутия, т.е. със старото общо се събира около 1.9л. Така че горе долу сметките излизат. За 210 хил км. е "изчезнало" около 400 мл. С това мисля да приключвам темата. Мерси на всички за отговорите :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...