Премини към съдържание

Спалня + матрак 140/200 или 160/200 до 500лв


Препоръчано мнение

Никога не съм търсил мебели, никога не съм взимал участие в обзавеждане, даже собствената ми стая, нашите я измислиха, аз само я одобрих. Трябва ми помощ, защото с приятелката ми ще трябва да си купуваме спалня и матрак, нищо не разбирам, след като избера каквото и да е, ще се допитам до баща ми - той поне доста разбира, но ми трябва вашата помощ да намеря все пак за какво да го питам. Какво по специално да гледам за матраците /там и той е бос :)/, какъв трябва да е, най-добре ако може направо с линкове да ми говорите ;), както и леглото, тези цени които гледам в нета май са без тази подматрачна рамка и не е ли по-добре, вместо нея да си поръчам плътна дъска отдолу? Всяко мнение и помощ ще е от полза.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти колега ако можеш да отделиш малко повече средства за матрак, все пак всеки ден ще прекарваш по около 8 часа на него. А добрия сън просто няма цена :good: дормео, магнифлекс и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата от предния пост.

 

Отдели повечко пари за качествен матрак, а леглото е само една рамка върху което се слага матрака.

 

За размера 164/190 е стандартен два персона матрак и е достатъчно, но напоследък актуални станаха и размери 200/200 :) което предполага много място за всеки, даже и за още един малък човек посредата. Нашия ще стане на 3 години и всяка нощ пропълзява между нас и си спинка.

 

П.П. Много зависи на какво легло си почиваш, така че не се стискай от парите за матрака, че ще те накарат да купиш нов в най-скоро време.

Преди 4, че и повече години си взехме латексов матрак - 28 см дебелина за 750 лв.

 

Редакция: Сега погледнах няколко сайта за мебели, ......... еми най-добре взимай приятелката ти и в магазините да пробвате леглата. Айко, Зоната, Лабиринт и може би Икеата (никога не съм ходил там и не знам какъв им е асортимента)

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Аз бих ти препоръчал този модел: http://www.happydreams.bg/?p=product&aid=10

Имал съм удоволствието да спя на него в продължение на 5 години и по-добро засега не съм намирал. Изключителен матрак за перфектна почивка. Събуждаш се свеж и изпълнен с енергия, а това все пак е най-важната функция на леглото и матрака, нали?

 

И не, не се опитвам да правя реклама на фирмата, просто съм много доволен от този им продукт, както и от другите им класове матраци - тествани в хотелски условия на груба експлоатация.

 

Надявам се да съм бил полезен.

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хех, Ранга, а детска количка и бебешки аксесоари да препоръчваме ли или засега само матрак, рамка и легло:icon_thumbup:

Бих ти препоръчал Магнифлекс http://magniflex.bg/ имаме такъв от няколко години и е чудесен. По-скъп от масовите продукти, но си струва. Лично аз мисля, че по-твърд матрак е по-добър избор, остава да убедиш момата в същото. Подматрачната рамка също е много важна, респ. добрите са скъпи. Нашата е с някви като вендузи и по отношение на удобство нямам никакви забележки. Леглото вече ми се струва без голямо значение, след като си избрал отличен матрак и много добра подматрачна. Дали да има мемори пяна не знам, на мен ми беше по удобно без пяна. Обаче се търкаляхме с жена ми в доста магазини, преди да изберем.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги става, след преосмисляне на нещата, матрака ще е друг, най-вероятно Дормео Комфорт, в момента имат и -10%. Благодаря да на всички за мненията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз мисля, че по-твърд матрак е по-добър избор, остава да убедиш момата в същото.

Може и да съм закъснял със съвета, но нищо. Наскоро едни познати търсеха матрак - взеха един доста мек и удобен, вътре с т.нар. "независими пружини" (дали не беше на Дормео, не помня). И друго - ние имахме едни стари матраци (може би 30-40 годишни), които до последно изкараха, проблемът беше, че пружините разкъсаха тапицерията и станах опасни, единия го разкарахме, другия още го ползваме.

Според мен в един матрак има два важни компонента: пружини и тапицерия (облицовка, покритие). На пазара има и двата крайни варианта - кекави пружини със здрава тапицерия и здрави пружини с нежна тапицерия. От първи вид са тези, които взеха моите познати - въпросните пружини не са свързани заедно, а са вкарани в индивидуално ушито цилиндърче, и тези цилиндри (от плат) са зашити един за друг. Самите пружини са доста тънки (от тънка тел) и меки. Матракът струваше доста пара (двойно колкото другите), а продавачът уверяваше как това било най-доброто и на практика било вечно (също е авторска разработка на фирмата, не помня дали беше Дормео). Наистина, матракът беше адски мек, като го пробвах - потънах в него, но дотам. (Освен това тези познати го взеха заради болки в кръста, така че изборът за тях е оправдан).

Да, според мен е по-здравословно да се спи на по-твърд матрак. Другия сценарий - здрави пружини и гадна облицовка - също не е добър, но все пак вечен матрак няма. Има някакви нови разработки, без пружини (латексови май, колеги по-горе споменаха), не бих взел такива. При тях цялата конструкция разчита на механичните свойства на материала, все едно да си вземеш дунапрен, но доста по-здрав като материал.

Най-добре е да се види първо какво има в матрака (има мостри, срязани като сечение), преди да се купува, не само да се гледа колко е мек и какъв цвят е. Заложи на изпитаните начини/методи/конструкции при изработването на матраци.

За подматрачна рамка - ако леглото и матрака го позволява, може и без нея...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си закъснял :)... Не искам да има каквито и да е пружини в матрака ми/ни :)... Освен това, като гледам всичките по-големи производители, определено не залагат на тях. Ето на това сме се спрели за сега: http://www.dormeo.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8/m%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA-k%D0%BE%D0%BC%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82.html magniflex и happy dreams са значително по-скъпи.

 

... и да вмъкна само, аз до колкото знам, за хора с проблеми в кръста /каквито имам и аз/, се препоръчват ТВЪРДИ матраци, а меките са противопоказни.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... и да вмъкна само, аз до колкото знам, за хора с проблеми в кръста /каквито имам и аз/, се препоръчват ТВЪРДИ матраци, а меките са противопоказни.

Ами ставаше въпрос за баба, която имаше болки в кръста и не знам... реши да си вземе мек матрак, просто като го пробва и ѝ хареса. Май наистина се препоръчват по-твърдите матраци за тази цел, не знаех тогава :)

Как така не искаш пружини, че то ако няма пружини, какво ще има? :)

Да вземем твоя пример: Дормео Комфорт:

1. "Памучното покритие е подсилено със Санитайзд и Резистат защита срещу прахови акари, гъбички и бактерии." - успешно го замествам с едно родобско одеало в зимните дни и един памучен бял чршаф за лятото, преди да ги ползвам, взимам един душ, подсушавам добре, и така решавам проблема с гъбичките;

2. "Слой антиалергична вата със силиконови нишки гарантира допълнителна защита срещу бактерии и алергени." - нейното участие ми звучи по-скоро като слой, подсигуряващ мекотата - замествам я с дунапрен - дебелина колкото ми харесва;

3. "Максималната проветривост на въздуха се гарантира от клетъчната структура на ядрото и от специално създадените вентили, разположени отстрани на матрака." - тук всичко е относително, аз се проветрявам, като се открия (тук трябва да кажа, че самия матрак е хубаво да се проветрява, защото иначе се пълни с прах, но така или иначе, ако не е в матрака, праха остава вкъщи, докато не се забърши, няма как да избяга);

4. "ЕКОСЕЛ® пяната (14 см) оказва перфектна опора на тялото и се адаптира според формата му" - супер, въпросът е структурата на тази пяна коя година ще си загуби механичните свойства на еластичност и ще започне да "не заема фабричната си форма", доста е неприятно като легнеш и да чувстваш по-ниски/високи места или ръбове и т.н. (тук говоря наизуст, нито съм пробвал такъв матрак, нито знам за подобен случай на прецакан матрак, просто изказвам своето недоверие към подобни матраци);

 

Разбира се, при пружините също може да се случи последното, но... съдейки по нашите матраци, изкарват доста дълго време. Говоря за съединени пружини (конвенционалния метод); тези новите "независими" пружини - ако една се прецака, прецаква се сладкия сън.

Няма нищо по-хубаво от леглото с пружина и дюшек (което се ползва в казармата, в Студентски град също :) ), на следващо място слагам матрака с пружини, и после идват всички други разработки и нововъведения.

Нито искам да те навивам да взимаш пружини, нито те разубеждавам от матрака с пяна (след като е толкова скъп, значи сигурно е надежден), но за по-малко пари можеш да получиш същия комфорт :)

Аз също скоро ще взимам някакъв матрак - мисля да взимам с пружини, ще гледам да са от по-здравите, както и тапицерията. Разбира се от най-евтините :)

 

ПП: А на колата сменяш пружини и амортесъори, м? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си закъснял :)... Не искам да има каквито и да е пружини в матрака ми/ни :)... Освен това, като гледам всичките по-големи производители, определено не залагат на тях. Ето на това сме се спрели за сега: http://www.dormeo.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8/m%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA-k%D0%BE%D0%BC%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82.html magniflex и happy dreams са значително по-скъпи.

 

... и да вмъкна само, аз до колкото знам, за хора с проблеми в кръста /каквито имам и аз/, се препоръчват ТВЪРДИ матраци, а меките са противопоказни.

Колега то бива твърд матрак, но има другия случай за 15 дни на хотел(получих изкривяване и не се спи) все едно съм бачкал 24 от 24 часа.

Цитат - "Вие сте първи, който се оплаква от матраците в хотела ни, тук са отсядали .............

матраците са на доказана фирма в бранша за хотелско оборудване /ех че не помня името/

Аз: А да са се връщали повече............. не са нали :icon_bye: :icon_clap: "

Вкъщи всичко е с марка Магнифлекс модела не помня, но надали е актуален всичките са подменени по едно време.

В форума bg-mamma.com темата е доста разисквана

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297231.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=575579.msg18353094#msg18353094 Има и анкета с около 350 вота.

И да знаеш евтиното излиза скъпо! или поне в повечето случай :)

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЦЕНИТЕ В ХИЛЯДИ ЛЕВА ЛИ СА:)? хахахахах

Малиии не бях отварял цените :icon_doh: тия са ненормални,е толко и ще легне мойта у водно легло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Матрака, който избрахме е този http://www.matracinani.bg/product.php?pID=4, изключително удобен с размер 160/200, в момента е на промоция и от 1000 и няколко лв е -30%. Подматрачна рамка около 120лв и легло от Арон, много добро на добра цена. Отново благодаря на всички за оказаната помощ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...