Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Добър вечер на сички фенове,та значи проблема е следния от извесно време колата няма вървежа който имаше в началото като я зех.В началото от место 1000 об./мин. пускам съединителя гаста до доло и почваше да яде асфалта,пилеше като луда,а в момента го няма тва нито на другите предавки върви като преди,понякой път дига оборотите супер бавно(ама найстина бавно)и набира малко по бързо от колелото ми,също така често се чува и 1 звук като дрънчене,който наподобява сякаш има ламаринка в някое от гърнетата или някъде другаде,четох подобни теми от различни коли,само че при повечето освен тоя проблем трудно палели или ако запалят им гасне(при мен го няма това),та на някой им било комутатор (което и най-малка представа си нямам какво е),и какви ли не подобни работи.Горивния филтър го смених и си е същото,центровката може би пак ще се погледне въпреки,че и преди да се направи си беше същото само като види ключа и пали,няма и по голям разход на гориво,та се си мисля че може би е от катализатора тъй като четох,че много хора със съшия проблем се оправил след махането (и може би слагане на нов/друг),та утре тва и ще направа,но ако някой се сеща нещо или е имал същия проблем да вметне някоя идея много бих се радвал. :yes3: Няма газ/метан и никога не е имала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер на сички фенове,та значи проблема е следния от извесно време колата няма вървежа който имаше в началото като я зех.В началото от место 1000 об./мин. пускам съединителя гаста до доло и почваше да яде асфалта,пилеше като луда,а в момента го няма тва нито на другите предавки върви като преди,понякой път дига оборотите супер бавно(ама найстина бавно)и набира малко по бързо от колелото ми,също така често се чува и 1 звук като дрънчене,който наподобява сякаш има ламаринка в някое от гърнетата или някъде другаде,четох подобни теми от различни коли,само че при повечето освен тоя проблем трудно палели или ако запалят им гасне(при мен го няма това),та на някой им било комутатор (което и най-малка представа си нямам какво е),и какви ли не подобни работи.Горивния филтър го смених и си е същото,центровката може би пак ще се погледне въпреки,че и преди да се направи си беше същото само като види ключа и пали,няма и по голям разход на гориво,та се си мисля че може би е от катализатора тъй като четох,че много хора със съшия проблем се оправил след махането (и може би слагане на нов/друг),та утре тва и ще направа,но ако някой се сеща нещо или е имал същия проблем да вметне някоя идея много бих се радвал. :yes3: Няма газ/метан и никога не е имала.

Твоята кола няма катализатор, проблема е в друго или други неща.......като за начало си виж ЕКУ-то дали е в ред, ако не е пипано преди това, то със сигурност е заминало и трябва да се отремонтира........друг проблем е стъпковото моторче ,то също влияе .........трето - центровка на мотора ,премерване на компресия ,запалителна система и др.......като за начало една диагностика да се направи......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми не мирише на нейзгорял бензин и няма черен дим,а за катализатора гледам навсякъде пише че има и като сляза ще вида,иначе мерси ако нищо не стане май ще се ходи на диагностика

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз бях чел преди,че може да е от него,само че 1 ден свалих све шайби и ремъци освен ангренажния и шайбите на распеделителните валове и коляновия и като я запалих пак си беше така.Ще се пробват различни варианти тия дни и се пак ако някой пак има идей да споделя ^^ а ако го оправа ше споделя от що е било :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

наистина няма катализатор...или поне не се вижда такъв на обичайните места

Щом нямаш катализатор значи са ти го махнали авто джамбазите.Ако имаш мигаща лампа можеш да ги направиш диагностика и сам,но ти трябва Аутодата или списък с кодовете на грешките.Прави се по следният начин:

Конектор

това е куплунга за диагностика

Пинове

на тези крака трябва да закачиш мигашата лампа даваш на контакт и почваш да броиш грешките по номера както следва.

Дълго мигане на лампата е 10 , късите премигвания са 1-ци,записваш на лист и отваряш таблицата с грешките в аутодатата и гледаш какво не е наред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1G нямат катализатор.

Е как да нямат като ходих да ми го махнат в 1 пункт за изкупуване на катализатори и ми дадоха 40 лева за него, и ме питаха дали искам резонаторно гърне или права тръба ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Катализатор попринцип има 1Г,на моята е сложена права тръба още преди да я зема е направена така,иначе е имало...та по въпроса за вървенето е от това че не и стига бензин та ми казаха да се даде аванс,да се почистат дюзите и да се смени горивния регулатор,и ако пак дава проблеми да се смени и помпата..та ако някой има регулатор да свирка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...