Премини към съдържание

Не работи на бензин


Препоръчано мнение

Здравейте, младежи и девойки, да опиша проблема: На газ работи добре колата, но на бензин като подам газ заглъхва и трябва да се натиска педала леко и постепенно за да може да вдигне обороти (на тихи обороти си работи нормално). Гледам винаги да има доволно бензин в резервоара, че съм патил вече от каране на резерва, та не би трябвало да е прецакана помпата. Разбира се ще се ходи в сервиз, но ми се ще, ако някой има предположения да ги сподели- имам свободно време и мерак да почовъркам. Ако има значение Галанта е американски 94 година (европейския е до 93) 2.0 литра 16 клапана едновалов 136 коня. Скоро ще почиствам дюзите на ултразвук, но не мисля това да е причината. Благодаря за вниманието.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе не мислиш но най-вероятно в дюзите е причината ;) За помпата и регулатора на налягане в рейката лесно може да разбереш като премериш налягането на бензина. Но след като почистиш инжекторите няма да ти се наложи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май жигльорите са за почистване....така става при дълго каране само на газ, затова като оправиш колата, моят съвет е от време на време карай на бензин - 5 -10 км някъде, за да продухаш системата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Насо, къде се намират, че и аз искам да почистя моите жигльори. :D

 

Колега, започни с инжекторите. При работа на газ профилактиката им е задължителна, за да не се "спекат"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Насо, къде се намират, че и аз искам да почистя моите жигльори. :D

 

Колега, започни с инжекторите. При работа на газ профилактиката им е задължителна, за да не се "спекат"

... BTW жигльори и инжектори е едно и също Редактирано от naso
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... BTW жигльори и инжектори е едно и също

Ако е така извинявай за насмешливото отношение. Жигльорът го свързвам с винтовете/щифтовете, които с които се правят настройките на карбуратора, а инжектора - с "впръсквател".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е така извинявай за насмешливото отношение. Жигльорът го свързвам с винтовете/щифтовете, които с които се правят настройките на карбуратора, а инжектора - с "впръсквател".

Ми то си е баш тъй. От жигльора смуче, а от инжектора пръска :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задължително се кара и на бензин, два пъти месечно се слага за по 40 лева бензин и изчезва. Сега разбира се няма как да изразходвам бенза, щото не работи, иначе паленето и каране докато загрее е минимума за каране на бензин, а около заплата даже нарочно го харча за да не застоява. Сега се сетих, абе багажника се пълни яко с вода, дайте идея от къде влиза тая вода да я спра, че след дъжд изсипвам по 2-4 литра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задължително се кара и на бензин, два пъти месечно се слага за по 40 лева бензин и изчезва. Сега разбира се няма как да изразходвам бенза, щото не работи, иначе паленето и каране докато загрее е минимума за каране на бензин, а около заплата даже нарочно го харча за да не застоява. Сега се сетих, абе багажника се пълни яко с вода, дайте идея от къде влиза тая вода да я спра, че след дъжд изсипвам по 2-4 литра.

 

Вода ти влиза от стоповете и евентуално от скъсано уплътнение на багажника. Иначе за другото колегите са ти казали изчисти инжекторите иначе ще караш като мен само газова кола.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега отивам да взема силиконче и ще пробвам да оправя теча, та да видиме. По принцип и аз подозирах стоповете, че има големи фуги между пластмасата и ламарината, а уплътненията са ОК.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...