Премини към съдържание

Носач, преден - нов или втора употреба?


Препоръчано мнение

Здравейте,

скоро не се бях появявала, но отново с въпрос.

След оглед на колата в сервиз от там се изказаха, че трябва да сменим преден носач. И двете части били за смяна, споменах за цена от около 130-140лв за всяка.

Въпроса ми е, намират ли се носачи втора употреба, или рециклирани или както там им казват?

Има ли опасност ако се сложи такъв?

Ако няма подобно нещо, каква марка да търсим нови?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Галант (след като пускам темата в този подфорум), година 96, дизел.

Преден, десен, прав носач. Но си е тръгнал и другия, тоест трябват ни и двете части.

Редактирано от Mirama
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никак не е препоръчително да слагате рециклиран прав носач, цялата тежест на купето лежи върху него ..

Ако е кривия, може и да се рециклира ..

Имаш и поща ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

mario64, аз за това попитах тук. ) Преди време бях чела някаква тема за носачи и от там ми е останал спомен, че се коментираха и рециклирани. Но не помнех за кои ставаше въпрос.

Сега гледах в един сайт, цената на прав е около 230лв. Странно тези от къде са ги гледали толкова евтини и каква марка ще са.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз от година и половина карам с рециклиран прав носач и още не е мръднал...Скоро сменях биалетки и накрайници и се оказа, че и другия ми прав носач е тръгнал...Мисля да го рециклирам и него...Човека, който ми ги прави, ми дава гаранция, че не може да стане нищо(да ми падне колелото примерно...) понеже слагал някаква фтулка, която не позволявала на шарнира да излезе от гнездото си(или нещо такова...)Иначе нов прав носач е около 90 лв., а рециклирането струва 30...Това е цена за афтърмаркет носач, който може да се счупи след 5000 км....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналният носач е почти 400лв. Рециклираният 30-40лв. Има предполагам още много варианти, като евтенийките хич не са за препоръчване, не само защото бързо се прецаква, но в случая е и опасно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,boko84, oт къде го намери за 90лв правия,под 130 лв не мога да го докопам :icon_blush:

Редактирано от LoRd_G5
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз съм за носачи няма ли да има и за мен ЛС :D

 

А някой да е чувал за рециклиране на носачи чрез пробиване на отвор около ябълката и инжектиране на някаква течна пласмаса която в последствие се втвърдявала ? Казаха че струвало около 5лв правено е на Ауди А4 и вече година кара така ??????????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой да е чувал за рециклиране на носачи чрез пробиване на отвор около ябълката и инжектиране на някаква течна пласмаса която в последствие се втвърдявала ? Казаха че струвало около 5лв правено е на Ауди А4 и вече година кара така ??????????

Не, ама аз чух за един метод, дето струва 3,40лв. :icon_doh:

Хайде стига глупости, не си правете експерименти с тоз носач.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз съм за носачи няма ли да има и за мен ЛС :D

 

А някой да е чувал за рециклиране на носачи чрез пробиване на отвор около ябълката и инжектиране на някаква течна пласмаса която в последствие се втвърдявала ? Казаха че струвало около 5лв правено е на Ауди А4 и вече година кара така ??????????

 

Колега има го този метод,отвора се пробова отдолу и пространството около ябълката и носача се пълни с някакъв вид пласмаса, един приятел си го прави на А6 аудито и носачите изкараха 7000км, не си заслужава. Инче за втора ръка мога да откликна с носачи само драсни на Л.С. кои ти трябват. Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз съм за носачи няма ли да има и за мен ЛС :D

 

А някой да е чувал за рециклиране на носачи чрез пробиване на отвор около ябълката и инжектиране на някаква течна пласмаса която в последствие се втвърдявала ? Казаха че струвало около 5лв правено е на Ауди А4 и вече година кара така ??????????

Че ти имаш ЛС още преди повече от месец :) когато беше тръгнал да слагаш шарнир от Каризма на Галанта ..:lol:

Не само сме чували за този метод, а сме виждали и измъкнати болтове след това ..:D И сме ги виждали защото хората са късметлии и е ставало при по ниска скорост, тези дето нямат късмет, ги гледаме по хрониките ..:(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че ти имаш ЛС още преди повече от месец :) когато беше тръгнал да слагаш шарнир от Каризма на Галанта ..:lol:

Не само сме чували за този метод, а сме виждали и измъкнати болтове след това ..:D И сме ги виждали защото хората са късметлии и е ставало при по ниска скорост, тези дето нямат късмет, ги гледаме по хрониките ..:(

Колега май паметта ти е късичка нещо?! Това със Каризмата и Галанта беше творение на един сайт за авточасти ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,boko84, oт къде го намери за 90лв правия,под 130 лв не мога да го докопам :icon_blush:

 

ЕВРО 07 с малко намаление ;)...мисля че 555 беше, но може и да греша за марката...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега май паметта ти е късичка нещо?! Това със Каризмата и Галанта беше творение на един сайт за авточасти ;)

Кое и е късото на паметта ми ? ..:icon_hmm: Не беше ли си харесал шарнир за Галант от този сайт ? ..;)

Или може би нямаш ЛС на 16.04 с оферта за носач, та си писал по горе, че само ти нямаш ЛС ..

Моята памет си е много добре даже и на няколко водки с утеха ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кое и е късото на паметта ми ? ..:icon_hmm: Не беше ли си харесал шарнир за Галант от този сайт ? ..;)

Или може би нямаш ЛС на 16.04 с оферта за носач, та си писал по горе, че само ти нямаш ЛС ..

Моята памет си е много добре даже и на няколко водки с утеха ..:D

Наздраве тогава !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...