Премини към съдържание

Проблем с джантите


Препоръчано мнение

:help: Смених алуминиевите дванти със стоманени - зимни, които обаче не бях пробвал на моето :mitsu-smiley: и като съм в движение волана вибрира и от задницата се чува зловещо тракане :( оказа се че стоманките ми са малко с малко по - малка дупка по средата и не пасва докрая - не се завиват гайките до края.. Искам да попитам дали някой знае някакъв майстор който се занимава с изпилване или нещо такова, защото от гумаджийницата казаха че по 1 мм да се изпилят в диаметър и джантите ще паснат? По възможност в кв. Младост че това тракане :mad: . Ако не, то поне от къде мога да намеря джанти втора ръка. Казаха че и за VW Golf са със същите размери с които ми трябват..

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш една дрелка, купуваш си камък за шлайфане - имаги в най различни форми, на теб ти трябва в цилиндрична форма, сваляш джантата и започваш. Но по принцип навсякъде, където поставят гуми и джанти, трябват да имат такива инструменти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За голфовете не знам, но на опелите джантите GM пасват перфектно на мойто колтче. Разликата мисля че е към 0.6 от милиметъра. Единственото ми "оплакване" е че при 140 км се получава някъв резонанс каращ кормилото да трепери леко, но надали е от това точно. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението, но искам да ти кажа, че трептенето на волана аз го имам при 60 км/ч. Това ме навежда на мисълта че джантите от Опел може би не си пасват перфектно :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По скоро твоите не са същите като на опела, щото имам и 2-ма приятели с Хонди които карат с същите джанти и нямат проблемите които ти имаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, :)

джанти от европейски коли НЕ СТАВАТ на японски и обратно.

Разликата е в разстоянието между отворите за болтовете.

Малка е, но достатъчна.

Всякакви пиления, разстъргвания и други пригаждания

НЕ ВЪРШАТ работа и НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВАТ.

Трябва да се обработят едновременно и четирите отвора,

като на практика е по-лесно да си намериш друга джанта

от японка, отколкото да намериш майстор и оборудване за

операцията.

Специално за Галанта и не всяка японска става. Причината

е в по-големите /издадени/ спирачни апарати заради двойния

вентилируем диск на предните колела.

Аз специално в зимния комплект имам две джанти от Нисан, които

обаче слагам само отзад. Ако ги сложа отпред те прилепват за

спирачния апарат и не могат да се въртят.

Така, че ако искате да се возите "по японски" карайте само с таки

ва джанти, ако не, избора е ваш.

Поздрави!! :D

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са с Колт - при по-новите разстоянието е 4х100 мм както на VW, Opel и т.н. и разликата е само в централния отвор, така че преправяне е допустимо :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свалих си летите 15" ки и сложих 14" стоманени за зимата, от "Opel" и паснаха перфектно ! Тия дни пътувах, щом с 180км няма проблеми значи стават :) От време на време по магистралата се получаваще едно съвсем леко трептене, но според мен е от пътя или от това че трябва да си смена накрайниците :rolleyes: .

Иначе с 14ките сега ми вози много по меко :D

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги цяла седмица с тва се занимавам, обиколих цялото околовръстно и 5 морги и никъде няма железни джанти за моето :mitsu-smiley: вече направо ми писна :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: а не ми се дават 240 лева за нови :icon_crying: Моля за съдействие :help:

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Виж това мнение: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...ost&p=13457 . Стефчо не е могъл да ги намери тогава, но майсторите са си все още там. Двама братя са. Опитай при тях. Ето къде е мястото на картата, но не знам точно как се им е адреса: КАРТА . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги цяла седмица с тва се занимавам, обиколих цялото околовръстно и 5 морги и никъде няма железни джанти за моето :mitsu-smiley: вече направо ми писна :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: а не ми се дават 240 лева за нови :icon_crying: Моля за съдействие :help:

:rulez:

 

Еми ще ти дам моте със зимни гуми..14 ки от стария ми галант са като нови :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми ще ти дам моте със зимни гуми..14 ки от стария ми галант са като нови :good:

Ами добре, ако паснат...пиши на лична да се разберем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах две зими с джанти 14" от Опел. До 180км/ч нямаше проблем, освен ако не са криви, а те се изкривяваха малко преди дупката :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре, ако паснат...пиши на лична да се разберем.

на Lubenti джантите няма да станат на твоята кола... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами за малко да направим сделката с Lubenti и да станем за резил :icon_doh: Така че благодаря за ценната информация. :)

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега влез тук

 

 

http://i.mobile.bg/

 

 

има 290 обяви само за джанти има и твоя размер:)

Ако ненамериш аз ще провера и там кадето ти обещах :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

колега влез тук

http://i.mobile.bg/

има 290 обяви само за джанти има и твоя размер:)

Ако ненамериш аз ще провера и там кадето ти обещах :good:

Благодаря, но проблема вече е решен. Иначе сложих 2 от опел :icon_doh: при Юли и отзад 2 от един негов приятел. Не е чак толкова зле..едни тасчета и JAPAN-ICHIBAN :first: i на пролет пак с ЛЕТИТЕ :P

ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА!!!

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...