Премини към съдържание

разход на гориво


siromah

Препоръчано мнение

Не знам как ги правиш тези сметки че газов инжекцион е 1/3 от цената на такъв Галант :icon_doh: Едно че цената е под 2000 /към 1500 има добри/ друго че цената на такъв е над 10000 така че е 1/7 е по-добро приближение.

Другото е ако не си чул ще се вдига цената на газта от Газпром в пъти така че очаквам скоро да станат безмислени газовите уредби :icon_crying:

Божо, Газпром определя цената на метана :) , Лукойл на пропан-бутана (по-скоро вече ЕС...)

Има един сервиз за газови уредби, който е с много добро име, но...му забравих името :icon_blush: ! Намира се в Лозенец - между Черни връх и Американското посолство, в една крива уличка. Ако проявиш интерес, ще го изровя, но мисля че някой от форума ще се сети за кой става въпрос.

На мен специално всичките газови ми ги слага до сега един много сериозен човек от Гоце Делчав. Само че вече не работи в София, а се премести окончателно там. Но ако имаш път до там и 1 ден поне - ще ти дам телефона му да се разберете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

въпроса ми беше има ли варянт за газово около 500-600лв или е само тоя 1500-2000лв

Ако не е GDI версията може и обикновена газова - въпрос на правилни настройки

 

 

Божо, Газпром определя цената на метана :) , Лукойл на пропан-бутана (по-скоро вече ЕС...)

А дано :icon_blush:

 

Има един сервиз за газови уредби, който е с много добро име, но...му забравих името :icon_blush: ! Намира се в Лозенец - между Черни връх и Американското посолство, в една крива уличка. Ако проявиш интерес, ще го изровя, но мисля че някой от форума ще се сети за кой става въпрос.

Аз се сещам за сервиза, но повечето отзиви, които съм чел за него са отрицателни за компетеността им и "компенсирано" с високи цени... Може би преди са били добри...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От днешния "Стършел"

Президентът Путин работи в кремълския си кабинет. Влиза секретарят му за доклад:

- Българите са приети в Евросъюза...Да им пратим ли честитка?

- Няма нужда - казва Путин. - От "Газпром" ще им изпратят!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам двулитровите мотори са GLS. А как стой въпроса с боята? Доколкото знам трудно се докарва, защото била комбинация от няколко цвята и колко приблизително ще струва боядисването на калник

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

GLS е модификация на купето. Виж из форума има за типовете двигатели и за GDI - директно впръскване.

Боята си е боя като на всяка друга кола :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел има галант 98г. - автоматик и му постави газова уредба за 1800лв. Първо сложиха един изпарител - голям но не стана. После сложиха два малки - единият храни 3-те цилиндара, а другия другите три и стана. Само, че когато караш на газ, се слага някакво устройство да лъже мотора, че работи на бензин и тъй като нямали за 6-те цилиндъра, сложили временно за 4-рите цилиндъра. И докато пристигне устройството за 6-те цилиндър, моят човек мина около 10 000км. И тъй като автомобилът е автоматик, моторът му започнал да се чуди защо върви на 4-цилиндъра и какво да прави скоростната кутия. Тя пък взе, че се счупи итова му коства ремонт за 2 000 лв. Където му поставиха газовата, поеха 1 000 лв. Затова внимавайте къде и какво ви поставят. На моя човек колата пак си върви, вече с устройство за 6-те цилиндъра, но газовата уредба му излезе 2 800лв. - без ядовете, без ходенето по мъките и най-накрая да ти е..а икономията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес говорих с един газаджия и каза, че типа на газовата уредба зависел от колектора на инжекциона дали той е метален или пластмасов. Ако е метален газовото струвало минимално 500лв, но ако е пластмасов тогава вече става по-сложно и цената отива на 1200-1800. Имало варянт ако колектора е от здрава платмаса да се сложи пак от евтините газови. Та на двулитровия Галант от какъв матерял е колектора?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на този точно Галант какъв е но общо взето това са пълни глупости - това се прави с цел че ако "гръмне" в колектора газа да не се счупи. Ако всичко правилно е направено не трябва да гърми изобщо и ако има предпазни "кихалки" слагат и на коли с пластмасови е без проблем.

Ако е некадърно поставена и да гърми - винаги има опасност да ти замине МАФ сензора, който е над 1300 лв. прави си сметката :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...