Премини към съдържание

Препоръчано мнение

колеги ще съм благодарен на помощ и малко инфо как да включа автопилота, няколко пъти вече опитвам на дълъг път и не се получава.Става дума за Оутландер 2008 без навигация. Дали аз не правя нещо както трябва или имам проблем със автопилота? :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споре мене няма какво да се обърка. Цъкаш Cruise бутона и вдигаш крака от газта. Круиза трябва да работи. Трябва да ти светне и индикация на таблото, на мойта пише Cruise.

Ако след това натиснеш спирачка или съединител круиза се изключва. За да го пуснеш пак натискаш копчето. Ако даде

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако дадеш газ за да изпревариш и след това пуснеш газта круиза ще те върне пак на скоростта, на която си бил преди изпреварването.

В най-общи линии е това.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако дадеш газ за да изпревариш и след това пуснеш газта круиза ще те върне пак на скоростта, на която си бил преди изпреварването.

В най-общи линии е това.

Поздрави.

:) това което пробвам аз е следнта схема......круиз контрола си ми свети включен....тръгвам.....достигам определена скорост над 50км и натискам "coast set" бутон......и не се получава :( явно грешно съм деиствал :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С тия бутони ако си на работещ круиз вдигаш или намаляваш скоростта. Едно натискане на бутона=1.5 км/час промяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Криуза де пуска с големия бутон( сега не се сещам какво пишеше на него)

Благодаря :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги ще съм благодарен на помощ и малко инфо как да включа автопилота, няколко пъти вече опитвам на дълъг път и не се получава.Става дума за Оутландер 2008 без навигация. Дали аз не правя нещо както трябва или имам проблем със автопилота? :icon_crying:

Колега ,аз съм с митсубиши шугун, по твоя въпрос:

след 45км в час вкл. крюиз контрол след това има една ръчка като мигач,чистачки в ляво на волана придърпваш и светва лампа на таблото махаш крака от газта ,можеш да увеличаваш с окло 5 км с бутане нагоре на същата ръчка

УСПЕХ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Outlander 2008, но бензин автоматик. Само с един бутон Cruise НЕ СТАВА, поне при мен. Той само включва тази функция. След достигане на желаната скорост се натиска бутоне ..SET. Тъй като не съм на волана, не мога да си спомня какво точно пишеше на него. След като се установи желаната скорост, с тези два бутона (SET и този над него) се сваля или вдига поддържаната скорост с 1.6 км. Защо точно с 1.6 км. Това е правено за Америка и 1.6 км = 1 миля. Първото натискане на спирачка изключва този режим, въпреки че на дисплея си свети Cruise в зелено. С повторното натискане на бутона Cruise се изключва тотално режима.

 

При бензин автоматик работи перфектно. Ако изкачваш баир, вдига обороти, после сваля обороти. Не знам това как ще работи при ръчна скоростна кутия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Outlander 2008, но бензин автоматик. Само с един бутон Cruise НЕ СТАВА, поне при мен. Той само включва тази функция. След достигане на желаната скорост се натиска бутоне ..SET. Тъй като не съм на волана, не мога да си спомня какво точно пишеше на него. След като се установи желаната скорост, с тези два бутона (SET и този над него) се сваля или вдига поддържаната скорост с 1.6 км. Защо точно с 1.6 км. Това е правено за Америка и 1.6 км = 1 миля. Първото натискане на спирачка изключва този режим, въпреки че на дисплея си свети Cruise в зелено. С повторното натискане на бутона Cruise се изключва тотално режима.

 

При бензин автоматик работи перфектно. Ако изкачваш баир, вдига обороти, после сваля обороти. Не знам това как ще работи при ръчна скоростна кутия.

 

При ръчните скотости работи по същия начин ! Тоест системата си натиска педала на гаста но ако байра е прекалено голям и воадача не се сети , че трябва да превключи на по ниска предавка може и да угасне по средата .

Иначе аз съм с П2 от 96г. и включването на темпомата очевидно не се е променило в последноте 12 години !!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Outlander 2008, но бензин автоматик. Само с един бутон Cruise НЕ СТАВА, поне при мен. Той само включва тази функция. След достигане на желаната скорост се натиска бутоне ..SET. Тъй като не съм на волана, не мога да си спомня какво точно пишеше на него. След като се установи желаната скорост, с тези два бутона (SET и този над него) се сваля или вдига поддържаната скорост с 1.6 км. Защо точно с 1.6 км. Това е правено за Америка и 1.6 км = 1 миля. Първото натискане на спирачка изключва този режим, въпреки че на дисплея си свети Cruise в зелено. С повторното натискане на бутона Cruise се изключва тотално режима.

 

При бензин автоматик работи перфектно. Ако изкачваш баир, вдига обороти, после сваля обороти. Не знам това как ще работи при ръчна скоростна кутия.

 

и при мен не се получава със включването на ON i OFF бутона..............явно първо трябва да включа да ми светне на таблото в зелено /cruise/ и след това при достигане на желаната скорост COAS SET, еднократно без да се задържа, поне така прочетох в книжката :( и още едно питане....CANSEL бутона каква точно функция има?

Редактирано от The Ram
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички включили се в темата.....претендирам че съм интелигетен, но явно колата ме прави на маймуна....щом един автопилот не мога да подкарам....... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги ще съм благодарен на помощ и малко инфо как да включа автопилота, няколко пъти вече опитвам на дълъг път и не се получава.Става дума за Оутландер 2008 без навигация. Дали аз не правя нещо както трябва или имам проблем със автопилота? :icon_crying:

Колега, натисни бутона CRUISE и го задръж натиснат 5 секунди, ако само го натискаш и веднага пускаш няма да се включи системата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, натисни бутона CRUISE и го задръж натиснат 5 секунди, ако само го натискаш и веднага пускаш няма да се включи системата!

При мен на Спорта натискам бутона и ръчката на круиз контрола първо надолу, а после и нагоре и тръгва.

Редактирано от horazio
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...