Премини към съдържание

Избор на телевизор Samsung


Препоръчано мнение

Здравейте!

Надявам се да ми помогнете понеже много сериозно се колебая между двата модела UE40D6510 и UE40ES6710. Изчетох доста за двата, но така и не разбрах нищо конкретно кой е по-добър. Мненията който изчетох са доста колебливи затова реших да попитам тук.

Благодаря на всички отзовали се предварително.

Редактирано от skaliente
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Надявам се да ми помогнете понеже много сериозно се колебая между двата модела UE40D6510 и UE40ES6710. Изчетох доста за двата, но така и не разбрах нищо конкретно кой е по-добър. Мненията който изчетох са доста колебливи затова реших да попитам тук.

Благодаря на всички отзовали се предварително.

 

UE40D6510: http://www.samsung.com/bg/consumer/tv-audio-video/televisions/led-tv/UE40D6510WSXXH-spec

UE40ES6710: http://www.samsung.com/bg/consumer/tv-audio-video/televisions/led-tv/UE40ES6710SXXH-spec#toEmail

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много са близки по данни, но аз бих заложил на този:

Samsung 3D LED TV 40" UE40ES6710

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много са близки по данни, но аз бих заложил на този:

Samsung 3D LED TV 40" UE40ES6710

 

 

И аз към там клоня ;) Защо, обоснови се ако обичаш.:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поне заради това, че има 2 DVB тунера... :)

Другият TV има само DVB-T тунер, тоест, ще може да приема само цифрова ефирна телевизия, а този има и DVB-C тоест, цифрова кабелна телевизия :)

Ако имаш цифров кабел, ще ти трябва и още едно допълнително устройство... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поне заради това, че има 2 DVB тунера... :)

Другият TV има само DVB-T тунер, тоест, ще може да приема само цифрова ефирна телевизия, а този има и DVB-C тоест, цифрова кабелна телевизия :)

Ако имаш цифров кабел, ще ти трябва и още едно допълнително устройство... :)

 

Виж на това не бях обърнал внимание, благодаря за което. Мене по-скоро ме притеснява това, че се говори за някакъв проблем с 3D-то при D серията, който не е ясно дали е отстранен при по-новата серия ES.

Редактирано от skaliente
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тези които ги интерсува темата - огледалната тема в друг форум : :link:

 

А относно размера, в сила е максимата - Колкото по-голям, толкова по-добре.

След точно 3 дена след като взех 40-ка започнах да се питам, защо не взех 42 или 47 ? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тези които ги интерсува темата - огледалната тема в друг форум : :link:

 

А относно размера, в сила е максимата - Колкото по-голям, толкова по-добре.

След точно 3 дена след като взех 40-ка започнах да се питам, защо не взех 42 или 47 ? :icon_blush:

Нали знаеш, че минимално-нормалното разтояние, от което трябва да се гледа един телевизор е 3-3,5 пъти наложен диагонала на телевизора! Значи 40" от 3-3,5м се глада най-добре.

Аз например съм с 37", защото ми е малко разтоянието от дивана до ТВто.

Но си се вижда супер, особено когато гледам филми на BlueRay, а телевизия или игри на PS3 е на FullHD, звука по оптика в домашното кино и става лудница. Когато съм си вкъщи, от ставането до обяд(14ч)комшиите се возят на колите дето ги карам на Gran Turismo 5 и F-1, а след 16ч са съпричастни с преживяванията на героите от STAR WARS. :icon_thumbup:

Но лично аз, за момента залагам изключително на LG а не на Samsung.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....Нали знаеш, че минимално-нормалното разтояние, от което трябва да се гледа един телевизор е 3-3,5 пъти наложен диагонала на телевизора! ....

 

 

Нещата се променят :), особенно при 1080p - http://psabev.info/TVCalculator/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещата се променят :), особенно при 1080p - http://psabev.info/TVCalculator/

По принцип си прав, сега е около 2,5 пъти наложен диагонала, спор няма.

Колкото по-добра е картината, толкова от по-близко може да се гледа.

Но съгласи се, че ако гледаш 42" от 3-3,5м нама да е проблем и ще виждаш какво дават по ТВто.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васко, това правило важеше за старите телевизори с кинескоп и презредова развивка. А имаха и някакво вредно лъчение.:icon_hmm:

При новите "плоски" телевизори нещата стоят по друг начин просто защото вече не са телевизори, а компютри специализирани за гледане на телевизия и видео. :rolleyes:

Вече пожеш да ги гледаш както ти харесва. :icon_thumbup: През следващите етапи на развитие очаквам да придобият сферична форма екраните и така да покрият почти 180 градусовата картина, която получава човешкото око! :icon_rock:

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо общо с вида на развивката. Смята се по една формула с резолюцията, диагонала, яркостта контраста и някакви осреднени коефициенти получени от закона на Вебер-Фехнер за човешкото зрение какво ще е максималното разстояние, на което ще се виждат всички елементи на картината. В общия случай при избор на телевизор важи правилото колкото повече - толкова повече... Разбира се трябва да се гледа и дали има добър процесор, който може да скалира достатъчно добре SD сигнал, за да може да се гледа от същото разстояние като HD, без да е пълна мазаница.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се трябва да се гледа и дали има добър процесор, който може да скалира достатъчно добре SD сигнал, за да може да се гледа от същото разстояние като HD, без да е пълна мазаница.

Точно за това говоря: FullHD, HD, SD.

Или иначе казано: от близо, не от близо, по-далечко.

Ако измислят, как да стане тея 3 формата да се гледат от едно и също разтояние, без да има разлика във виджданото, ще е просто чудесно. Направо телевизор колкото стената ще си купя. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако телевизора не го бива за тази работа има и HD скалери, но в повечето случаи струва колкото телевизора или повече. Май ги ползват главно за прожекционни системи по тази причина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Мицубиши. Почти 5 пъти е по-икономичен от плазма, но най-малкия е 65 инча!:rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Мицубиши. Почти 5 пъти е по-икономичен от плазма, но най-малкия е 65 инча!:rolleyes:

 

Знам гледал съм ги ;) Винаги ми е било мечта, но е прекалено много за мене :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В България май не ги продават!? Или аз не откривам къде? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой ще ги продава тук, като няма кой да купува. Едно време съм виждал на плазма за 9 000лв закачено такова нещо. Тези неща имат по-голямо приложение във щатите с техните големи телевизори, домашни кина (с прожектор) и.н. Тук например дори такъв телевизор >65 инча трудно можеш да си купиш. Добрата новина е че вече масово телевизорите се справят по-добре със SD сигнал от колкото преди години. Даже гледах скоро един шарп, който се справяше учудващо добре при картина с бавно движение. Лошата новина е че от цифров сигнал трудно може да изкараш някаква допълнителна информация (още по-малко ако е свит до 480х360). При компресирането е отстранена по-голямата част от информацията и цвета, както и по-дребните труднозабележими детайли има и компенсация на движението. А за аналогов сигнал с тунер на такъв телевизор... и може преди ретранслатора да е пренесен цифрово през сателит - и от там загубите от компресия + шума насложен при ефирното разпространение = пак мазало, ама по-голямо.

 

http://www.audioarte-bg.com/index.php?products&gid=9&tid=46&pid=409

http://www.vitecmm.com/productv2.php?id=138

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Надявам се да ми помогнете понеже много сериозно се колебая между двата модела UE40D6510 и UE40ES6710. Изчетох доста за двата, но така и не разбрах нищо конкретно кой е по-добър. Мненията който изчетох са доста колебливи затова реших да попитам тук.

Благодаря на всички отзовали се предварително.

Колега, не ти препоръчвам нито един от двата. Можеш да ми се довериш, защото съм не само сервизен техник, но и собственик на сервиз, който обслужва всички големи вериги магазини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не ти препоръчвам нито един от двата. Можеш да ми се довериш, защото съм не само сервизен техник, но и собственик на сервиз, който обслужва всички големи вериги магазини.

 

Колега, а ти какъв 32-40" LED телевизор/и би препоръчал?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не ти препоръчвам нито един от двата. Можеш да ми се довериш, защото съм не само сервизен техник, но и собственик на сервиз, който обслужва всички големи вериги магазини.

 

Напълно подкрепям колегата и аз до преди месец работех в сервиз за телевизори и поддържахме LG, Samsung, Panasonic. Samsung само до телефон може да се ограничиш нищо повече

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям колегата и аз до преди месец работех в сервиз за телевизори и поддържахме LG, Samsung, Panasonic. Samsung само до телефон може да се ограничиш нищо повече

Аз нямам положително мнение за телефоните Samsung, жена ми си взе такъв с две карти и даде дефект още на първия ден, оказа се, че цялата серия давала такива дефекти. Сам започва да набира, да прекъсва разговорите или да мутира звука.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а ти какъв 32-40" LED телевизор/и би препоръчал?

Точно LED не бих препоръчал, старата технология LCD е по-надеждна. Аз трета година гледам LG и съм доволен, разбира се SONY също е добра марка, но цената е различна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...