Премини към съдържание

Смяна на странично огледало! как?


Jamesta

Препоръчано мнение

Здравейте! Не съм и очаквал че в българия има клуб на G-ти :) Тази машина е просто номер 1

Преди месец и нещо си купих G 2001 2.4л 16в цвят "шампанско и сълзи" всичко за сега е перфектно колата е на 107 хил мили /аз съм в щататите в момента, от които 7-те са мой :icon_blush: / Но за беда оня ден счупих страни4ното огледало :icon_crying: /лизнах леко един стълб :plane: / както и да е .Купих си огледало днеска 125$ моя цвят и тия гадове поискаха 60$ за монтаж, пък нали съм си "баш български маистор" им казах че щте си го монтирам сам :icon_rock: . Та въпроса ми е как се маха кората на врата, говорим за до шофиорското място, ако можете да дадете линк към саит със снимки и описание или някои ако може да опише малко по подробно къде са щтифтовете защтото то лесно всеки моге да резвие 4-те видими болта ама после

аз тyка се порових има интересни саитове като

www.galants.org

www.thegalantcenter.net

тия поне за сега съм открил и отсял от другите :) но нищто не намреих по моя въпрос

Ако някои го интересува тука части за тунинги има много аз лично съм решил за нова година да си подаря един пълен body kit от www.sportcompactonly.com/default.aspx по специално cyber 2 aма за сега ще видим мн им е скъпо боядисването 130$ на парче/ няма зна4ение предна задна броня прагове лудница дерат яко/ но както казах ще чидим

Благодаря предварително и както се казва G's :rulez:

 

PS ето и малко снимки на моята бегачка

бтв кака се качват снимки дадох му коя снимка искам, дадух му прикачи файил ама не ги вигдам нещо прикачените фаилове да излизат

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи то не само огледалото е счупено а направо целия блок, монтирах го лесно разглобих черното триъгълниче отвътре развих болтовете, стоиката на старото падна и сложих новото завих болтовете до тук всичко ок седи стабилно,но тртябва да го свържа към веригата.Както знаете кабелите влизат отзад зад кората на врата въпроса ми е как да откача кората на врата за да свържа кабелите на огледалото

видимо намерих 3-4 болта които развих/ горе в десния ъгъл,отсрани към ключалката горе и долу, вътре зад дръжката за отваряне и вътрте в дръшката където си пъхаш ръката за да затвориш врата но кората не ше да падне затова питам как е закрепена и къде са щифтовете, ако има такива, които трябва да натисна за да я откача и да свържа кабелите на огледалто/ това лесно то са на щтифтове мъжко-женско щрак/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен при теб как е, но при мен - Галант Е52А - след тези няколко болта другото са щифтове - просто с една отверка, увита с парцалче подлагаш където задържа и излизат лесно. После вратата се издърпва нагоре, защото има един държач на дръжката. Общо взето нищо сложно няма. Трябва да не е студено времето, да не напъваш много и си излиза. После по обратния ред отгоре надолу захваща държача за дръжката, после нагласяш щифтовете да си попаднат в дупките и с лек удар по всеки го закрепваш - общо е 10 мин. работа :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, страхотно ! Благодаря вече съм като чисто нов,всичко си работи перфектно, знаех си че са на щтифтове,но нали ми е първата количка и не ми се искаше да рискувам да напъвам просто ей така да видя дали няма да се откърти :) Благодаря о6те веднъш! :icon_thumbup:

 

Сега обаче имам друг проблем задното стъкло/зад шофиора/ не ми работи още от както купих колата не се сваля и не се вдига от никои от контролните бутони, знам как да махна кората вече за да проверя дали не се извадил жака или не6то друго да го запича,но преди това да ви попитам можели да има бушон изгорял които да контролира ел стъклото? или тои е един бушон за 4-те ел стукла и порблема не е там?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа с един въпрос, за да не пускам нова тема.

Та някой само да ми каже как са закрепени лайсните на вартите :D Една много дразнеща ражда ми се е появила и искам да я оправя най-после, но е точно под лайсната. Просто трябва да я дръпна ли, или има нещо по така... :good: :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа с един въпрос, за да не пускам нова тема.

Та някой само да ми каже как са закрепени лайсните на вартите :D Една много дразнеща ражда ми се е появила и искам да я оправя най-после, но е точно под лайсната. Просто трябва да я дръпна ли, или има нещо по така... :good: :icon_angel:

Набита е просто............с отверка се повдига равномерно от двете й страни........... :D

 

Да, страхотно ! Благодаря вече съм като чисто нов,всичко си работи перфектно, знаех си че са на щтифтове,но нали ми е първата количка и не ми се искаше да рискувам да напъвам просто ей така да видя дали няма да се откърти :) Благодаря о6те веднъш! :icon_thumbup:

 

Сега обаче имам друг проблем задното стъкло/зад шофиора/ не ми работи още от както купих колата не се сваля и не се вдига от никои от контролните бутони, знам как да махна кората вече за да проверя дали не се извадил жака или не6то друго да го запича,но преди това да ви попитам можели да има бушон изгорял които да контролира ел стъклото? или тои е един бушон за 4-те ел стукла и порблема не е там?

Не се вдига от централната конзола ли, или и от задния бутон........... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нито и от двата, но аз оправих проблема нямах търпение да разглобя задната кора и какво се оказа буксата беше рахлабена сега всичко е наред.Това за лайсните и мен ме интересува защто като откъртих огледалот то се удари точно там за кусмет и ми изкриви лаисната леко , но нямам и драскотинка по боята та се бях замилил да отскоча до тукашния джунк ярд и да поогледам за някоя бри4ка със хубави лаисни :icon_clap:

G-класата си е G-класа каквото и да си говорим трябва да се поддържа и до най-малкия детайил.

Само един кусур съм му намерил до сега на G -НЕ СЕ ПАРКИРА САМ !!

Поздрави!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Само един кусур съм му намерил до сега на G -НЕ СЕ ПАРКИРА САМ !!

Поздрави!!

 

:D Не се притеснявай, в Япония вече работят по този проблем! Очакваме скоро да бъде отстранен. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...