Премини към съдържание

Проблем


Letajanta

Препоръчано мнение

Здравейте както си карах вчера и ми отказа километража не работи нито стрелката нито километрите . някой да е имал подобен проблем :icon_hmm: електронен ли е километража и каква може да е причината

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма жило разбира се даже мод.95 е електронен аз не съм отварял но на мен обортомера изключва и като натисна по слюдата и зацепва и си мисля че е отварян и не контактува добре мислех да го отворя и да го пръсна с контактен спрей но при теб причината може да е друга .Ако си купил колата скоро може да са барали там с цел пренавиване на километража и като изминеш определн брой километри или се връштат реалните км. или отказва да работи

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма жило разбира се даже мод.95 е електронен аз не съм отварял но на мен обортомера изключва и като натисна по слюдата и зацепва и си мисля че е отварян и не контактува добре мислех да го отворя и да го пръсна с контактен спрей но при теб причината може да е друга .Ако си купил колата скоро може да са барали там с цел пренавиване на километража и като изминеш определн брой километри или се връштат реалните км. или отказва да работи

Не е пипано купил сум я 18 месечна на 39 500 км и я карам вече 6 години и половина :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търси добър техник за електроника,но провери все пак всички предпазетели и въобще дали стига импулс до уредите.Развива се лесно и ако имаш съответната техника можеш да провериш и сам.За съжаление човека който аз познавам и съм сигурен че може да помогне работи в Пловдив.А оборотомера работи ли всъщност, или въобще нищо не работи от уредите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търси добър техник за електроника,но провери все пак всички предпазетели и въобще дали стига импулс до уредите.Развива се лесно и ако имаш съответната техника можеш да провериш и сам.За съжаление човека който аз познавам и съм сигурен че може да помогне работи в Пловдив.А оборотомера работи ли всъщност, или въобще нищо не работи от уредите?

друго всичко си работи обортомера взима импулс от датчика на коляновия вал

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
:) Здравейте все още съм без километраж , днес пробвахме с километража от друг галант и всичко си работи , отворихме километража механично няма проблем всичко си е наред има някакъв чип или платка (простете за невежеството ) майстора се съмнява в него , имали го това нещо като резервна яаст или километраж втора употреба :( :(
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Здравейте все още съм без километраж , днес пробвахме с километража от друг галант и всичко си работи , отворихме километража механично няма проблем всичко си е наред има някакъв чип или платка (простете за невежеството ) майстора се съмнява в него , имали го това нещо като резервна яаст или километраж втора употреба :( :(

Иди при някой телевизионен техник да ти запои студената спойка на платката зад километража. Елементарно е, не се набутвай да търсиш нов километраж.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:( :( :( Презапоихме всичко но не става и сега си търса само скоростомер или цял километраж , някаква информация :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:( :( :( Презапоихме всичко но не става и сега си търса само скоростомер или цял километраж , някаква информация :(

Въобще ли не работи, или тръгва от време на време?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Причината според мен е електрическа.

Единият от вариантите е да не сте намерили вярната студена спойка, съдейки по горния ти пост, че сте презапоявали всичко?!

Другото е да проверите внимателно всички клеми и електрически връзки не само по таблото, но и по слотовете, от където се взима информация за самото табло.

Ето как изглежда на Каризма, но на Галант е идентично.

Трябва добър електриджия , който да намери проблема, защото е напълно излишно да купуваш ново табло, заради една писта, или извадено кабелче.

 

http://img212.imageshack.us/img212/8794/tc53xp.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това бялото в средата /малко вляво/

не е ли точно накрайника на жилото?

Поне на мен на такова ми прилича.

Дали е с жило или не - най лесно е да се

погледне дали от скоростната кутия излиза жилото

и "влиза" срещу таблото.

Какво не работи на километража?

Стрелката за скоростта, броячите на километрите

или и двете?

Поздрави!! :D

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Краси, точно това е жилото. На снимката не се вижда, но на края то е квадратно с остър връх, който влиза в самото табло в пластмасов жлеб.

Ако не се постави точно не отчита само изминатите километри. Другите слотове са за оборотомера, километража и осветеността на таблото.

На Галант Е6 не е по този начин, но сходен, както казах със слотове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Краси, точно това е жилото. На снимката не се вижда, но на края то е квадратно с остър връх, който влиза в самото табло в пластмасов жлеб.

Ако не се постави точно не отчита само изминатите километри. Другите слотове са за оборотомера, километража и осветеността на таблото.

На Галант Е6 не е по този начин, но сходен, както казах със слотове.

 

Естествено, :)

но като чета някои мнения май ще

трябва да си "ъпгрейдвам" част от знанията.

Техниката /и знанията :D / отидоха много напред.

Смятам /може да не съм прав/, че и дигиталните

километражи трябва да имат жило за брояча на

километрите, защото иначе при движение с изключен

двигател няма да отчита пробега. Така мисля.

Поздрави !! :drinks:

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

дигиталния и електричеси километраж на скоросната кутия има датчик който дава импулси на килонетража

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

:icon_crybaby: Здравейте да не пускам нова тема , километража все още не работи , днес както си карах и колата предърпа и спря и обортомера и светна жълтата лампа на мотора ,двигателя промени звука започна да си трака като опел отворих капака и всичко изглеждаше нормално продължих трябваше да се пеибера минах около 30 км така спрях пред къщи огасих и като запалих да вкарам в гаража и мотора защрака посилни като ДЪМПЕР огасих го веднага на въже в сервиза утре ще се разглаба да видим какво е :icon_blush: и вечерта ще пиша , какво ли е

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...