Премини към съдържание

Открих следната джаджа


petercar

Препоръчано мнение

Открих следната джаджа:

 

Трансмитер за кола

 

Това е нещо като малък излъчвател на радиосигнал, който се включва в запалката. Той излъчва, радиото ти го лови и фактически през радиото можеш да си слушаш МР3 или каквото си искаш. Много е хитро, но има ли някой да го е ползвал да каже струва ли си?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам подобно,но много по просто у-во.Цената му е комплект кабели от "Офис 1"-2лв.Вкарваш в изхода за AUX на стереота на колата единия краи ,а другия със извод жак в МП3 стика на мястото на слушалките.Включваш радиото на AUX и си готов.Като излизаш от колата си слагаш в джоба МП3-ката и толкова,а и постояно имаш 1гб(може и повече с IPOD) музика под ръка. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Абсолютно съм съгласен с Тошко! Защо да се дават 15 лева като същата работа вършат и 2лв. Аз на тоя принцип съм направил на баба ми CD уредба да се изявява като DJ по седянките :) :

--

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Абсолютно съм съгласен с Тошко! Защо да се дават 15 лева като същата работа вършат и 2лв. :mitsu-smiley:

Лично на мен не ми допадат тези трансмитори, адаптери и разни други висящи кабели в купето на :mitsu-smiley: , но мисля че има сериозна разлика между тези две джаджи, особенно ако радиото на petercar няма такъв вход AUX

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно такъв "Трансмитер" ползвам от време на време. Приятелката ми си купи mp3 player и към него ни дадоха трансмитерче. Включваш го в запалката, жакчето го вкарваш в изхода на слушалките на плейра пускаш чистота 89.9 mhz примерно и си слушаш !

Другата хитринка е че ако патувате 2-3 коли заедно може да слушате 1дна и съща музика ! дават го че хваща на 30м но ... според мен на не повече от 10-15м... иначе става некачестено и почва да пръщи .... Все пак е радио !

Понякога си върши работа :)

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Абсолютно съм съгласен с Тошко! Защо да се дават 15 лева като същата работа вършат и 2лв. Аз на тоя принцип съм направил на баба ми CD уредба да се изявява като DJ по седянките :) :

--

:mitsu-smiley:

 

:icon_rock: ,страшен туниг си направил, :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Джаджата е много идейна и е точно за касетофончета без aux вход. Готиното е, че за да я ползваш не ти е нужен mp3 player, а просто една usb памет, които вече са страшно евтини. Също така не ти свършват батериите на плейъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех една адапторна касетка и е удобно, защото си слушам от MP3-йката. Звука не е с отлично ниво, но все пак е добре. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Който иска, може да види моето, MP3 player-FM radio transmiter, с USB порт и аудио вход стерео.........плейва от USB Flash MP3 и WMA формати, със 7 фиксирани честоти е, и можеш да ги сменяш ако има на някоя честота радио сигнал.....много добро е, и вече забравих за касети и ЦД-та..........един флаш от 1 Gb и си плейваш колкото си искаш........ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В една от големите вериги магазини за мобилни телефони (от типа на 2be) видях две такива джаджи, само че доста по-качествени. Едната е тази - Trekstor, другата беше неизвестна марка, но със дистанционно. Цената им, обаче, е малко висока - 60 лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, темата ме заинтригува. А дали може без да имаш радио изобщо да вържеш мп3-ка и да си слушаш? Предполагам че ще трябва някакъв адаптер за захранване на мп3ката+кабел към стереото на колата... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, темата ме заинтригува. А дали може без да имаш радио изобщо да вържеш мп3-ка и да си слушаш? Предполагам че ще трябва някакъв адаптер за захранване на мп3ката+кабел към стереото на колата... :icon_hmm:
:mitsu-smiley: Може, но е абсолютно безполезно, защото ще се чува много слабо без усилвател. Трябва само да си вържеш колонките към изхода на плеъра. Той нали си е на батерии. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, темата ме заинтригува. А дали може без да имаш радио изобщо да вържеш мп3-ка и да си слушаш? Предполагам че ще трябва някакъв адаптер за захранване на мп3ката+кабел към стереото на колата... :icon_hmm:

Трябва да имаш някакъв усилвател за да захрани колоните ти,защото не слабо а почти нищо.......... :icon_blush: Но има и нещо друго, МР3 плеъра трябва да ти е много добър за да можеш да коригираш честотите в диапазон 50хц до 20 000 хц иначе е гадно качеството , защото няма да имаш корекция на звука ( еквалайзер) и става кофти ...........

Аз съм реализирал такъв проект и не останах очарован............1. МР3 плеъра беше кофти, второ, дори и да слягаш филтир отзад , те трябва да са точно изчислени, което е по силите само на професионалните фирми ,които се занимават с това, иначе някак си не е това което искаш да е, трето -усилвателя трябва да е с определена сила, защото ако сложиш по слаб, то няма да захранва колоните, а ако е по силен ,ще криви........ :icon_blush:

Затова има други варианти и единия е с трансмитера, той си има МР3 плеър ,който чете от флаш памет , и го излъчва с определена радио честота на радиото ти в колата..............другия вариант е ако имаш касета, то на мястото на касетата слагаш едно подобно на касетата устройство ,което не е с лента,а само една подложка специална( забравих как се казваше) която от нея е изведен аудио кабел , и от татък на кабела има стерео жак....... :D по този начин можеш каквото си поискаш у-тво да сложиш.......

Има и втори вариант ако касетофона ти няма АУХ изход.............отваря се касетофона, и на крайното стъпало ( примерно ТА8250 ) на крачета 11 и 12 ( не ги помня точно ) се отпояват и се прави специална електроника , която да превключва тези канали от едното място към другото ( т.е. към твоя вход,който ще го монтираш допълнително) по този начин тази електроника ( може да са микро реленца , може да са някакви транзистори ,които да работят в ключов режим и т.н.) когато натиснеш някакво копче ( което ти пак го монтираш ) да ти превключва от примерно радио ,към АУХ буксата и по този начин да плейва МР3-то от там да се усилва от крайното стъпало и от там към колоните...........ако не монтираш такъв превключващ механизъм, може да се получи смесване на сигналите от радиото примерно с твоя сигнал............

Има и още по добро решение ,вместо на двата входа на крайното стъпало да го монтираш(11 и 12 краче) монтираш го преди предусилвателя някаде , така че да ползваш еквалайзера и за този допълнителен канал ,който ти монтираш, но за всеки касетофон е различно и трябва да се разчете ел. схема преди това.......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ауу DJ Tymbi приключи темата :first: да не сме колеги в ТУ :icon_dance:

:rulez:

Ще те разочаровам, но отодавна не сме ............. :D а и това не ми е специалността, там съм съвсем друго ,е - има много и в това отношение ,нно не съм аудио или телевизионна техника..... :icon_blush: :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...