Премини към съдържание

Хидравлична рейка


Препоръчано мнение

Може ли на хидравлична рейка да се махне ремъка на помпата и да се ползва като обикновена рейка.

П.П. Знам че не трябва да се върти волана без да работи двигателя, но това е при форсмажорни обстоятелства.

 

Един чул и казал на трети че, някои си опитал, но бил с ремък само с наработещ двигател: И хидравликата изхвърлила капачката и голяма част от маслото.

 

Като гледам при :mitsu-smiley: няма как да изхвърли капачката, как се отразява това на управлението освен тежкия волан на място?

Дайте компетентно мнение ,че това е част от управлението и не е шега работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си бая якичък в ръцете. Но става. Пробвал съм го на кола, която беше теглена. Тежък е, но се управлява, ама по бавничко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да стане, но на място волана ще е доста по-тежък и в завоите ще "дърпа" навън.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моят Вагон есента сменях маншон на кормилната рейка. Завъртях волана на пълен десен, смених маншона, и при връщане на волана в нормално положение /при не работещ двигател/ изхвърли хидравлична течност...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега забеляза ли от къде изхвърли маслото?

 

Изхвърли течност покрай капачката на съда за хидравличната течност - "оля" го целият... Не знам дали има значение, но като проверявах нивото по-преди беше доста над средата на щеката, дори гонеше МАХ-резката...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз теглих 150 км/ От които повечето по магистрала и междуградски пътища , но имаше и градско в София / кола с неработещ двигател /галант е38/ и никакъв проблем нямаше .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли на хидравлична рейка да се махне ремъка на помпата и да се ползва като обикновена рейка.

...

 

Каква е целта - да елиминираш хидравликата въобще, или само за екстрен случай...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква е целта - да елиминираш хидравликата въобще, или само за екстрен случай...

Шайбата прави осмици!!!

П.П. Не ме питай защо :mitsurally:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както са писали по-горе колегите, не е невъзможно да се кара без хидравлика, но това е само за екстрени ситуации...

Воланът наистина става доста "тежък", управлението се затруднява значително и може да стане беля :icon_crying:

Аз не бих те посъветвал да караш така :icon_hmm:

Вариантите са два:

- или да ремонтираш съществуващите възли /евентуална подмяна/

- или да замениш хидравл.рейка с механична

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата година се прибрах от Велинград без ремък на хидравликата (беше ми запекла ролката на компресора на климатика и стопи ремъка). Доста тежък волан на място като си (и когато караш бавно). Като се движиш с нормална скорост не е проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шайбата прави осмици!!!

П.П. Не ме питай защо :mitsurally:

Еййй, голяма драма с тази рейка ...

Махай помпата, откачи входящият и изходящият маркуч от самата рейка, завърти няколко пъти наляво- надясно да изхвърли маслото от цилиндъра на рейката и волана става като на кола без хидравлика ..

Така можеш да караш докато се разбие напълно рейката, т.е. 100 години ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еййй, голяма драма с тази рейка ...

Махай помпата, откачи входящият и изходящият маркуч от самата рейка, завърти няколко пъти наляво- надясно да изхвърли маслото от цилиндъра на рейката и волана става като на кола без хидравлика ..

Така можеш да караш докато се разбие напълно рейката, т.е. 100 години ..:D

Това исках да чуя :good:

П.П. съвета от майстор си е друга работа mario64 :respect:

Темата е изчерпана може да се :ulock:

За 100-те години :icon_crying: австриеца ги е навъртял само за 15 години има як луфт който ще обера.

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...