Премини към съдържание

Пистов ремък-проблем


ibakov

Препоръчано мнение

Проблема е там, че преди има няма 5000 км смених пистовия ремък уж с някакъв приличен заместител. След смяната се появи пищящия звук. Ходих да го натегнат малко. Шума почти изчезна, но сега е углошителен! Дори когато е със загрял мотор се чува пищене. Ремъка ми се струва достатъчно стегнат. От какво може да е проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е там, че преди има няма 5000 км смених пистовия ремък уж с някакъв приличен заместител. След смяната се появи пищящия звук. Ходих да го натегнат малко. Шума почти изчезна, но сега е углошителен! Дори когато е със загрял мотор се чува пищене. Ремъка ми се струва достатъчно стегнат. От какво може да е проблема?

Калпав ремък или пищи някоя ролка/лагер вече.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.... Звук от ролка е като скърцане метал в метал...

 

Нещо не е баш така... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не е баш така... :icon_blush:

По - скоро звука от лагера на ролката е ромолене, усилващо се с въртенето :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Калпав ремък или пищи някоя ролка/лагер вече.........

 

Незнам как пищи ролка, но знам ч как пищи ремък. И ми прилича точно на това.

С ремъка смених и 2 ролки. (без тази на климатика, която всъност си е за смяна). Иначе въпросните части ги взех от колегата Марин. Аз съм от Пловдив. Съмнявам се да е проблема в частите. Дали е възможно да е заминал ремъка от честото свирене, предполагам че приплъзва.Дали да не сменя ремъка? Май не беше мн скъп към 15-тина лв.

Забелязах, че в по-топлите дни се чува доста по-малко.

Редактирано от ibakov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали е възможно да е заминал ремъка от честото свирене, предполагам че приплъзва.Дали да не сменя ремъка?

По принцип след като се монтира нов ремък, след седмица- две трябва да се донатегне, защото като повърти малко каналите се сработват с шайбите и ремъка потъва навътре и охлабва малко ..

Ако си пропуснал този момент и си го покарал доста време така свирейки, напълно е възможно да е заминал ремъка и най добре е да се смени ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз мисля скоро да сменя тези външни ремъци но незнам колко г/д ще ми струва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...