Премини към съдържание

нагревател на задно стъкло


Препоръчано мнение

Здравейте!Нагревателя на задното стъкло не работеше,и като свалих кората установих,че клемата на масата е скъсана от спойката.Въпроса ми е имали опасност да се спука стъклото,ако се пробвам да запоя клемата.Предварително ви благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Нагревателя на задното стъкло не работеше,и като свалих кората установих,че клемата на масата е скъсана от спойката.Въпроса ми е имали опасност да се спука стъклото,ако се пробвам да запоя клемата.Предварително ви благодаря!

 

Привет Колега! Аз лично точно в такова време съм пукал стъкло по този начин, НО причината беше, че се заговорих с един приятел и поялника загря и като допрях до студеното стъкло и то се спука (за щастие имах каско на колата). Клемата, за която говориш на самото стъкло ли е или не?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В студено време със сигурност ще се спука. Ако има разстояние от стъклото и можеш да намериш топъл гараж да затоплиш колата можеш да се пробваш. Иначе рискуваш много според мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Нагревателя на задното стъкло не работеше,и като свалих кората установих,че клемата на масата е скъсана от спойката.Въпроса ми е имали опасност да се спука стъклото,ако се пробвам да запоя клемата.Предварително ви благодаря!

Здравей, Аз имах същия проблем даже тема бях пускал.

Пробвах да я залепя,запоя и т.н., докато не ми хрумна просто да използвам ламарината на купето да притиска клемата към пистата на стъклото, така че да даде контакт ;). Мързи ме да свалям кората на задната врата да снимам, но надявам се ме разбираш ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да я залепя,запоя и т.н., докато не ми хрумна просто да използвам ламарината на купето да притиска клемата към пистата на стъклото, така че да даде контакт ;).

 

Ето я темата цък ,

и двамата сте късметлии че ви се е откачила минусовата клема. При мен беше плюсовата и ми се наложи да го залепя с това лепило "Loctite rear window defogger tab adhesive"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Благодаря колеги,ще пробвам вариантите с лепилото или с ламарината

 

Поне да беше дописал темата, че е станало с ламаринката та хората да разберат , че всичко е ОК и от форума има ФАЙДА. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моите реотанчета не нагряваха,и тъкмо да взема да търся причината,някой ми "помогна"-счупи ми стъклото :icon_blush:

Сега срещу 160лв.всичките работят перфектно... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опитай с поялник,но предварително загрей стъклото(бавно)с пистолет за горещ въздух.Запоявай бързо,все пак запойката е най сигурната връзка.

Успех. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...