Премини към съдържание

Въпрос за 3000gt


Препоръчано мнение

Здравейте, момчета!

На първо място да пожелая на всички ви хубава и ползотворна година, надявам се, че в този форум ще се отбива често след като вече съм се регистрирал, ще мога да съм полезен и да извличам ползи от него.

Накратко по въпроса - смятам да се сдобивам с едно червено 3000гт битурбо 286 коня от един доста печен човек, като цяло колата изглежда технически изправна, но съединителят е страшно твърд както при неработещ, така и при работещ двигател. Консултирах се с едно момче по телефона, което има подобна кола, но по-нов модел (мицубишито, което искам да вземам е от първия модел на 3000ГТ, със скритите фарове), и то ми каза, че вероятно проблемът е във вакуума, който отива от двигателя в помпата на съединителя или от самата помпа.

В тази насока въпросът ми е дали този проблем е лесно отстраним (нямам намерение левият ми крак да се развива повече от десния заради натискане на ултратвърд съединител), колко би струвало евентуалното отстраняване, както и какви още неща да гледам по колата (човекът, който я продава изглежда коректен, казва, че е правил основен ремонт и имам основание да му вярвам, върви прилично, не пуши, скорости включва, диференциали не вият). Предварително благодаря на всички за помощта, надявам се скоро и реално да стана горд собственик на горепосочения звяр ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло педала си е твърд, но щом няма разлика....трябва да се провери за спукан или изваден маркуч на сервото...

Едва като се разбере същинския проблем може да се преценява за трудността на отстраняването му.

Ако има обява някъде със снимки, дай линк да я видим машината.

Много неща има за гледане по колата при покупка. Няма как да ти ги напиша нещата с 2 реда... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На първо място искам да ти благодаря за супербързия отговор на запитването ми, определено мисля, че ще имам нужда от акъл. Колата е обявена в мобиле.бг, линк за обявата давам - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11325682067224210&f1=details. Ако си запознат с колата, моля да ми кажеш подробности (тези коли са доста малко, така че сигурно се знаят), човекът, който я продава е точен поне на пръв поглед, не искам да го обиждам като я водя в сервиз, а и му имам доверие, но все пак и мнението на трето лице е важно - смятам да инвестирам в тази кола, така чеще съм благодарен за всякакви съвети и насоки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я си заведи колата в сервиз най-добре , нормално е да поискаш пълен преглед на колата , все пак това не е баничка . Човекът , ако е коректен и колата е в изправност не би трябвало да се обиди , че ще я проверите .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, юнаци, ще го мисля и май ще се метам у тая колица, че ме радва много ;). Между другото, къде мога да сервизирам за в бъдеще 3000гт? Сигурен съм, че има хора и сервизи, които са специализирали в този тип коли. Ще пиша допълнително ако имам въпроси, засега късмет и да си карате безаварийно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я си заведи колата в сервиз най-добре , нормално е да поискаш пълен преглед на колата , все пак това не е баничка . Човекът , ако е коректен и колата е в изправност не би трябвало да се обиди , че ще я проверите .

 

Съгласен съм напълно, ако всичко е наред, няма какво да се обижда, това не е дръгел за 1500-2000 лева... :)

@Gotrag http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_images/elegant-red/user_popup.png

Иначе телефоните ми ги има в профила, и може да ми се обаждаш да помагам с каквото мога... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм напълно, ако всичко е наред, няма какво да се обижда, това не е дръгел за 1500-2000 лева... :)

@Gotrag http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_images/elegant-red/user_popup.png

Иначе телефоните ми ги има в профила, и може да ми се обаждаш да помагам с каквото мога... :)

Прав си, това е дръгел за 12000лв :D .

 

По темата, колега, потърси и почети повечко мнения за този модел, мненията са доста противоречиви. А за нормалното експлоатиране и подръжка на този автомобил, месечните ти доходи трябва да не са под 4-5хил.

 

Поздрави и успех с решението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ще се справя, още повече, че това все пак е съботоно-неделна и абитуриентска кола, не се кара всеки ден според мен - за тая цел си имам друга, хехе. Още веднъж благодаря много за отговорите, момчета, да сте живи и здрави, сигурно скоро ще отворя и нови теми ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И за какво ще я взимаш,да прашасва в гаража ли? Тези коли са създадени да се карат,не да стоят в гаража,а ако нямаш пари за поддръжка,по-добре не си я купувай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, колега, щом я купувам, значи все пак ще имам май (надявам се ) някакви кинти, за да я поддържам ;). Въпросът е в това, че не съм убеден, че спортната кола е най-подходяща за това да си караш детето на детска градина и жената на работа, да изминаваш по 60 км на ден в софийските задръствания, да я паркираш на места, където после ще я намериш с драскотина или вдлъбнатина подарък от некоя некадърна кифла. Ще си я карам от време на време, а поддържането на подобна кола понякога е по-голям кеф от карането. А, и нема да я оставим да прашаса - ще си я лъскам ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен все ме майтапят, че повече я снимам отколкото я карам... :D , ама кефа си е гоУем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОпредеУено е гоУем. Със здраве да си я снимаш и караш, да върви много и безаварийно, хехе ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...