Премини към съдържание

Mitsubishi Galant Vs Toyota Avensis


vvassilev

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

до скоро карах Форд Мондео 2.0 136к.с. 94г.

Голяма и комфортна кола, но стара ... и не особено здрава. Но това за фордовете може би го знаете. Доста неща съм и сменял, защото винаги съм искал да е изрядна, но ... като оправя нещо и след една седмица друго се разваля. За това я продадох на доста ниска цена и сега предпочитам да се возя в рейс и да си събирам пари за японска кола.

 

Всеки ден посещавам форума, предстои ми да го изчета колкото мога повече. В момента мечтата ми е за Mistsubishi Galant - модел от 98-99 година. Харесвах и по-старите модели - 94-95 г. - бях луд по тях, но тогава парите ми стигнаха за форд. Сега новият модел ме привлича още повече ... и няма да направя компромис отново.

 

Знам, че много зависи в какво състояние ще се вземе колата, как се е грижил предишният собственик за нея, и т.н., но все пак ето моите основни изисквания:

 

1. Надеждност и здравина

2. Необходимите "екстри" - Клима, ABS

3. Нисък разход, вместо голяма мощност (не си падам по спортното каране)

4. Външен вид - тук Галанта печели без съмнение

 

Доколкото съм чел - на гореспоменатите критерии отговарят в голяма степен Galant-a & Avensis-a.

Сигурен съм, че и двата модела са много добри!

И все пак какво бихте казали вие?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

 

Първо: Качваш се на двата автомобила единия другия и шофираш - усещаш колата как е като комфорт, поведение, возия, управление ...

 

Второ: Купуваш Галанта

 

и трето: идваш на следващата среща и черпиш за правилната покупка! :drinks:

 

Тойотата не знам къде се произвежда, но за Галанта гаранция е 100% Японска сглобка!

 

:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Не обичам такива теми, защото могат да станат взривоопасни и си запазвам правото да заключа темата ако се създаде напрежение.

Взимам отношение по темата, защото повечето знаят, че аз имах миналата година (добре че беше за малко) Тойота Карина Епсилон, която според мен е по-добра от Авенсис.

Между двете коли и дума не може да става за сравнение. Разликата е прекалено голяма в полза на Галанта.

Започвам с визията - всеки път, когато погледна Галант-а отвън ми харесва - провокира ме, пленителен и красив - очите са ми все в него :wub:

Авенсиса е скучен, демодирал - не ми допада по никъкъв начин.

Салон - Галанта е космически години пред стария и вехт салон на Авенсис. Освен това е много по-удобен. Ергономията като цяло - седалки, табло, обзор...всичко е по-добре, освен че задното пространство на Авенсис е малко-по голямо, но не е уютно в тази кола. Имах чувството, че управлявам струг от 36-та година! :shock: Супер недомислена кола... :wacko:

Шум на двигателя и в купето - там Галанта е галактически години над 1.6 и двулитровите Авенсиси (Карини). За ускорение и доускорение не ми се говори. Макари различно, окачването на Авенсис и Галант имат известно сходство като усещане, но там пак има разлика и пак Галант е по-добре.

Галант е 100% японски, за разлика от английския Авенсис.

Не ми се изпада в подробности, но едвам я изтърпях тази кола да се прибера от Австрия, защото не немарих Галант бензинов на добра цена. По едно време ми идваше да си купя някъде по пътя шлемофон. При положение, че беше в перфектно състояние за годините си, без да има проблем с гърнетата или с каквото и да било друго. Авенсис (Карина) не ми допада - веднага я кръстих "чичката" и си я отъждествих с този емоушън http://www.kolobok.wrg.ru/smiles/light_skin/buba.gif

Мога да направя разлика, защото съм имал 3 Мицубиши-та преди това и в семейството имаме 3 други японски коли от различни марки. С огромно облекчение сядах да карам колата на жената - Тойота Корола е 11, която си е истинска японка, и си е кола от всякъде.

Според мен дилемата е Хонда Акорд или Мицубиши Галант. Е, имал съм и Акорд, на мен лично Галанта повече ми допада. Всъщност не искам да звуча прекалено крайно, но аз друга кола освен Галант в този клас не признавам. :rulez:

Поговорката, че който е имал Галант не може да кара друга кола я изпитах лично върху себе си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На следващата среща наистина ще дойда, дори и още да не притежавам такъв автомобил :drinks:

 

Съжалявам за ламерския въпрос, но подръжката на Тойотата не е ли по-лесна от тази на Митсубишито?

По пътищата много по-често се срещат Авенсисите ...

 

Хубавото е, че не бързам с покупката ... дори най-вероятно тя ще се случи след 01.2007

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Избора си е изцяло твой. Аз не ти налагам да избереш Галант на всяка цена :)

Наистина има повече Авенсис-и то в пъти повече. Поддръжката - поддържам Корола близо вече пет години, а на Карината смених - ангренажен ремък, ролка, биалетка, свещи, накладки и не мисля, че е по-евтино от Галант - говоря за оригинални части от вносителите и съм съгласен, че за Мицубиши някой части са по-скъпи, но пък други са по-евтини, според зависи. По официални статистики Карина води почти всички класации за безаварийност от масовите автомобили и процент на повреди.

Едно мое приятелско мнение - качваш се, караш и решаваш. Веднага ще разбереш дали това е твоята кола. Всеки човек има различен вкус.

Но те предупреждавам - качиш ли се в Галант навеки съдбата ти предопределена е :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам такива теми, защото могат да станат взривоопасни и си запазвам правото да заключа темата ако се създаде напрежение.

Взимам отношение по темата, защото повечето знаят, че аз имах миналата година (добре че беше за малко) Тойота Карина Епсилон, която според мен е по-добра от Авенсис.

...

 

Прочетох темата до тук и веднага натиснах цитат и отговор...

 

после ще дочета мненито на Биг Боса...

 

Ако той казва че КАрината е по-добра от Авенсис, за нищо не света не си взимай Авенсис!

 

Авенсис не съм карал (но КАрина съм), но Карината отстъпва много на Галанта!

 

Отивам да си дочета темата с кеф.... B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина Карина епсилон е най-безпроблемната и качествена Тойота от всички.Дори и аз се бях загледал доста, в една 2.0 дизел, 05 год. , .....но това преди да намеря Галант и беше по-скоро като за времено решение или в краен случай. Лошото беше както и при Галанта ,че който има не я продава ако е читава и трябва много късмет и търсене. Но пък си заслужава всичко за да се качиш в (а, защо няма емотикон Галант :) ), истински хубав запазен Галант!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Абсолютно в един и същи клас са - сегмент С. Тоест горния среден клас.

Ако сравним например с Камри и Максима, там Мицубиши имат модела Diamante, в Австаралия можеш да го срещнеш и като Magna.

 

http://www.edmunds.com/pictures/VEHICLE/2004/Mitsubishi/100281347/022926-396x249.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Започвам с визията - всеки път, когато погледна Галант-а отвън ми харесва - провокира ме, пленителен и красив - очите са ми все в него :wub:

Авенсиса е скучен, демодирал - не ми допада по никъкъв начин.

Салон - Галанта е космически години пред стария и вехт салон на Авенсис. Освен това е много по-удобен. Ергономията като цяло - седалки, табло, обзор...всичко е по-добре, освен че задното пространство на Авенсис е малко-по голямо, но не е уютно в тази кола. Имах чувството, че управлявам струг от 36-та година! :shock: Супер недомислена кола... :wacko:

Шум на двигателя и в купето - там Галанта е галактически години над 1.6 и двулитровите Авенсиси (Карини). За ускорение и доускорение не ми се говори. Поговорката, че който е имал Галант не може да кара друга кола я изпитах лично върху себе си.

 

 

Галанта е част от удоволствията в живота. Визията, двигателя, всеки детайл. Всичко има смисъл, направено е масивно и дълготрайно, употребата на всеки елемент от колата дава приятно чувство за добра покупка и съжаление, че се износва. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...